Przybywa ambasadorów kazimierskiego biegu papieskiego

Skomentuj (8)

Tylko miesiąc dzieli nas od I Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II. W Kazimierzu z tej okazji pojawi się wiele znakomitości ze świata sportu i kultury.

Kazimierski bieg papieski tuż tuż. Już 15 maja zawodnicy wyruszą z Rynku na trasę o długości 10 km. Ulicami Nadrzeczną, Kwaskowa Góra i Doły pobiegną na Skowieszynek, skąd wrócą znów na Rynek. Poprowadzi ich jako pilot Krzysztof Cugowski, lider legendarnej Budki Suflera.

- W wielką radością i satysfakcją przyjąłem to szczególne zaproszenie - powiedział Krzysztof Cugowski. – Gratuluję naprawdę znakomitego pomysłu – że skoro bieganie staje się w Polsce coraz popularniejsze, by właśnie w taki sposób uczcić naszego Wielkiego Świętego Rodaka  – Honorowego Obywatela Kazimierza Dolnego. To oczywiste, że przepiękne Miasteczko znam doskonale, śmiało można powiedzieć, że jak własną kieszeń. Zawsze przyjeżdżam tutaj, chociaż na chwilę, z ochotą – a wielokrotnie odpoczywałem lub występowałem z „Budką Suflera”. Dlatego 15 maja z prawdziwą przyjemnością wystąpię tym razem w zupełnie nowej dla mnie roli. Do zobaczenia!

W gronie ambasadorów biegu papieskiego są między innymi takie inne znakomitości ze świata sportu i kultury, jak: rowerzysta i menager Czesław Lang – srebrny medalista na igrzyskach olimpijskich w Moskwie w 1980 roku, wielokrotny mistrz Polski i zwycięzca Tour de Pologne w 1980, piłkarz i menager Cezary Kucharski, który siedemnastokrotnie wystąpił w reprezentacji narodowej, a obecnie reprezentuje interesy m.in. Roberta Lewandowskiego, piłkarz piłkarza Mirosław Tłokiński, król strzelców ekstraklasy 1983 r., bokser Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, lekkoatleta i sprinter Marian Woronin – wicemistrz olimpijski i mistrz Europy w sztafecie 4 x 100 metrów, Iwona Guzowska – wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie, Zofia Noceti-Klepacka – mistrzyni świata w windsurfingu, wybitny zapaśnik Andrzej Supron, komentator telewizyjny Jerzy Engel, modelka i fotomodelka Sabina Śnioch Malecka – laureatka konkursu „Queen of The World”, malarz, poeta, pisarz, pieśniarz i karykaturzysta Jan Wołek, aktor Teatru Rampa na Targówku Andrzej Niemirski czy Król Polskich Kibiców Andrzej "Bobo" Bobowski. Dyrektorem biegu jest były redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego" Maciej Polkowski.

Swój akces do biegu można zgłosić na stronie http://frslublin.pl/biegkazimierski/index.php.

Za zapisy on-line i pomiar czasu na zawodach odpowiada Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie. Organizatorem głównym imprezy jest DEM’a Promotion Polska – jedna z największych i najdłużej działających agencji marketing services w Polsce.

 

I Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II już 15 maja, a kilka dni wcześniej 11 maja z Rynku w XXI Biegach Ulicznych o Puchar Burmistrza Miasta Kazimierza Dolnego wystartują uczniowie nie tylko kazimierskich szkół. Kazimierz biega! Najbliższa impreza biegowa – IV Kazimierski Test Coopera – już za tydzień 17 kwietnia!

 

Patronat medialny imprez biegowych w Kazimierzu: Kazimierski Portal Internetowy.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • anonim
  Głupio się będę czuł biegnąć za tym kopcącym kabrioletem z gwiazdą pop muzyki. Jeszce żeby ten gwiazdor jakoś stosownie do sportu wyglądał. Jakoś mi to nie licuje to z bieganiem. Popularność tej aktywności staje się jej przekleństwem, wdziera się komercha i marketing. W biegu jednak wezmę udział bo na miejscu koło domu z pomiarem czasu.
 • nie lubie zadufanych w sobie
  Czy pilot Cugowski moglby biec na poczatku wyscigu w damskich rozowych barchanach? Zszedl by z piedestalu namiestnika sw. JP II na powiat pulawski i byloby zdrowiej.
 • Miron
  Proponuję więcej lokalnych atuorytetów z Kaziierza tak żeby lud akceptował bieg. Może np. były radny, wpływowa postać?
 • niedobrze mi
  szansonista jeden z wielu od budki suflera a nie jej lider wciaz namiestnikiem JP II na gmine kazimierska? bedzie z kabrioletu (wciaz odkrytego) posylal gawiedzi pozdrowienia, co za koszmar....
  • pijany znad Grodarza
   i Jego : " ...by właśnie w taki sposób uczcić naszego Wielkiego Świętego Rodaka -" oducza NORMALNEGO uznania. I po co BZDYCZENIE ?.
  • Jerzy
   Wyluzuj hejterze ;) zakładaj sportowe buty, zrzucaj bebzon i pobiegnij razem z innymi ;)
 • ciekawska
  Marian Woronin ,lekkoatleta, sprinter .....powinien być na pierwszym miejscu tej listy choćby z powodu swoich sukcesów w bieganiu właśnie.
 • pijany znad Grodarza
  I, jak tu nie biec za takimi " między innymi".

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę