Aktualności dla "Festiwal Kazimierskie Inspiracje"

Mamy środek wakacji – czas urlopów, odpoczynku. Jak można się zrelaksować w Kazimierzu? Na przykład uczestnicząc w „Kąpielach w Dźwiękach Gongów” organizowanych w ramach III Festiwalu Kazimierskie Inspiracje 2012.

Już wkrótce zagra, zatańczy i zaśpiewa III Festiwal Kazimierskie Inspiracje. Od 11 sierpnia do 5 września czeka na nas 25 koncertów, spektakli i warsztatów w Kazimierzu Dolnym i Puławach, w których wystąpią artyści z 8 krajów.

Spektaklem „Hiob” Karola Wojtyły w wykonaniu teatru ulicznego Woskresinnie ze Lwowa 24 lipca rozpocznie się II edycja Festiwalu Kazimierskie Inspiracje. Przed nami ponad 30 imprez w wykonaniu artystów z kraju i zagranicy. Zapraszamy do Kazimierza.

Lipiec zakończył się w Kazimierzu żywiołowym koncertem muzyki klezmerskiej. Tym razem klezmerzy zagrali u wylotu wąwozu Małachowskiego, robiąc konkurencję świerszczom, które tego lata grają nie mniej głośno i pięknie.

Niezbędnik turysty

Urlop w Kazimierzu? Super. Nie będzie to czas zmarnowany. Prezentujemy kilka propozycji, które pomogą Państwu wypełnić wolny czas. Nieważne, czy jesteś studentem, pracownikiem wielkiej korporacji czy seniorem – te propozycje są dla Ciebie.

Arabska cytra, bendir, gongi czy konchy to tylko część instrumentów, które mogliśmy zobaczyć i usłyszeć podczas jednego z koncertów zorganizowanych w ramach Festiwalu Kazimierskie Inspiracje. Prawdziwa uczta dla ducha.

Hiob (video)

Misterium światła, dźwięku i obrazu w scenerii coraz bardziej pochłanianych przez mrok kazimierskich kamieniczek. Hiob wg młodzieńczej sztuki Karola Wojtyły w wykonaniu Lwowskiego Teatru Woskresinnia 24 lipca zainaugurował Festiwal Kazimierskie Inspiracje 2009.

Festiwalowe lato 2009

W Kazimierzu Dolnym wciąż przybywa nowych imprez. Jedne goszczą tu już od lat, inne mają charakter jednorazowy. Jakie atrakcje czekają na nas w nadwiślańskim Miasteczku tego lata? Zobaczcie Państwo sami.

Wielka Gong Pudża

Nocny rytuał przy dźwiękach gongów 4 października od godz. 21.00 do wschodu słońca poprowadzi w Kazimierzu Dolnym Sławomir Adam Sówka – organizator Festiwalu Kazimierskie Inspiracje, który po raz pierwszy pojawił się tego lata w kalendarzu kazimierskich imprez.

W najbliższą sobotę 23 sierpnia w ramach Festiwalu Kazimierskie Inspiracje w koncercie Sound Journeying wystąpią Gabriella Kapfer i Sławomir Sówka. Mamy podwójne zaproszenie na to wydarzenie artystyczne.

Sobota 16 sierpnia upłynie pod znakiem Rzeszów Klezmer Band, który da „Koncert Muzyki Klezmerskiej” w synagodze w ramach Festiwalu Kazimierskie Inspiracje o godzinie 20.30. Bilety – do wygrania w naszym konkursie!

Dźwięk gongów wpływa na nasze ciało i psychikę niezwykle relaksująco. Dla tych z Państwa, którzy wezmą udział w naszym konkursie mamy podwójne zaproszenie na koncert relaksacyjny Dona Conreaux (USA) „Kąpiel w dźwiękach gongów”

Koncert w mroku

Ogromny gong i instrumenty perkusyjne. Czy można się przy tym zrelaksować? Można. Stanisław Olszewski i  Bogdan Halicki energią muzyki przeobrazili kazimierską synagogę w rodzaj Mind Spa…

Wyśpiewać harfą

„Pomiędzy Ziemią, Morzem i Niebem” – przestrzeń wyśpiewana harfą Moniki Stadler. Koncert legendarnej austriackiej harfistki oficjalnie rozpoczął 26 lipca nowy Kazimierski Festiwal Kazimierskie Inspiracje.

Bogdan Halicki (instrumenty perkusyjne) & Stanisław Olszewski (gongi) wystąpią 1 sierpnia o godz. 20.30 w synagodze z koncertem relaksacyjnym Healing Music, który będzie swoistym Mind Spa. Kto otrzymał bezpłatne zaproszenie na ten koncert?

Koncertem Moniki Stadler rozpoczął się Festiwal Kazimierskie Inspiracje. 1 sierpnia o godz. 20.30 – Healing Music – Koncert Relaksacyjny Bogdana Halickiego i Stanisława Olszewskiego.  Bilety na ten koncert – do wygrania w II Konkursie Kazimierskie Inspiracje.

Koncert wiedeńskiej harfistki Moniki Stadler 26 lipca o godz. 20.30 otworzy Festiwal Kazimierskie Inspiracje, czyli cykl warsztatów, spotkań i koncertów, w których w lipcu i sierpniu wystąpią w Kazimierzu artyści z siedmiu krajów, w tym wiele światowych gwiazd. Kto wygrał bilety?

Już w piątek 25 lipca startuje kolejny festiwal w Kazimierzu – Kazimierskie Inspiracje. Uroczyste otwarcie – w sobotę. Poniżej przypominamy szczegółowy program, o którym już pisaliśmy wcześniej.

Wakacje w Kazimierzu to czas festiwali. Pod koniec lipca rozpoczyna się kolejny – nowy Festiwal Kazimierskie Inspiracje. To cykl spotkań, warsztatów i koncertów, które pomogą doładować akumulatory przed powrotem do pracy, a przy okazji przeżyć egzotyczną przygodę w Kazimierzu nad Wisłą.

Pokaż stopkę