Aktualności dla "Targi Sztuki Ludowej"

Festiwal Kapel i Śpiewaków zakończy tegoroczne wakacje.  Organizatorzy podali daty: 28 i 29 sierpnia.

Kolorowe bukiety z suszonych kwiatów, ludowe rzeźby, wiklinowe kosze i różnorodne drewniane zabawki... To tylko niewielka część asortymentu jaki znajduje się na tegorocznych Targach Sztuki Ludowej w Kazimierzu. Fotoreportaż.

Garncarze i przedstawiciele plastyki obrzędowej, rzeźbiarze i twórcy zabawki ludowej, hafciarki i koronczarki – w tym te z Koniakowa, których słynne koronki właśnie wpisane zostały na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO – około stu twórców ludowych we wszystkich dyscyplinach charakterystycznych dla danego regionu zaprezentowało się na Rynku podczas 50. Jubileuszowych Targów Sztuki Ludowej w Kazimierzu Dolnym.

120 podmiotów wykonawczych – 13 instrumentalistów, 31 zespołów śpiewaczych, 20 śpiewaków, 21 kapel, 13 uczestników w kategorii folkloru rekonstruowanego i 22 – w kategorii „Duży – Mały” wzięło udział w 45 jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Impreza organizowana jest od 1967 r.

Najbliższy długi weekend upłynie pod znakiem 45 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych . Kazimierski rynek od 24 do 26 czerwca wypełni tradycyjna muzyka z różnych stron Polski. Towarzyszyć jej będzie jak zwykle ludowe rzemiosło. Zapraszamy na święto sztuki ludowej do Kazimierza!

Pokaż stopkę