Świadectwa w maseczkach

zobacz więcej (6)

Uczniowie kazimierskich szkół dzisiaj oficjalnie zamknęli czas pracy zdalnej, odbierając świadectwa. Podobnie jak podczas egzaminów obowiązywał reżim sanitarny w związku z Covid-19: maseczki na twarzy oraz dezynfekcja rąk i długopisów, którymi kwitowano odbiór świadectw.
Piękna pogoda sprzyjała, by odbiór świadectw podsumowujących pracę w roku szkolnym 2019/20 odbywał się w Kazimierzu na świeżym powietrzu. Uczniowie odbierali świadectwa w kilku turach, by łatwiej było zachować dystans społeczny, chociaż było to kolejne niełatwe wyzwanie po miesiącach niespotykania się w szkole.
Świadectwa, niejednokrotnie z czerwonym paskiem, odzwierciedlały trud włożony w opanowywanie materiału, tym większy w tym roku z powodu nauki zdalnej.
- To było dziwne doświadczenie, ale bardzo wzmacniające nasz charakter. To było jak izolatka – mówi Karolina Krzyżostaniak z klasy 3 at Technikum w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza. -  Przez pierwszy miesiąc praca była trudna. Później pisałam na kartce, co o danej godzinie muszę zrobić i tego planu się trzymałam, ale i tak trudno było to ogarnąć, bo w domu zawsze coś wypadnie i odciągnie od pracy.
- Ja, podobnie jak Karolina, robiłam notatki, drukowałam, założyłam teczki do każdego przedmiotu – mówi Bernadetta Sijka. – Do matury będzie jak znalazł!
W Koszczycu nie wszyscy uczniowie mogli odebrać świadectwa, część uczniów – obcokrajowców pandemia zatrzymała w domach rodzinnych – cenzurki odbiorą po powrocie do szkoły jesienią.
Licznie za to na zakończeniu roku stawili się uczniowie Gminnego Zespołu Szkół. Pożegnanie klas ósmych miało jednak z powodu pandemii formę bardzo symboliczną ograniczoną głównie do wręczenia świadectw, nagród i wyróżnień, chociaż nie zabrakło ceremoniału przekazania sztandaru uczniom klasy siódmej i mniej oficjalnego przeglądu pamiątkowych zdjęć.
Zanim uczniowie pojawili się w szkole, najlepsi w gminie odebrali Nagrody Burmistrza. Uczniowie z Koszczyca Nagrody Starosty odbiorą w późniejszym czasie. 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę