Dzwonnica farna w remoncie

Skomentuj (12)

zobacz więcej (6)

Trwają prace remontowe przy Farze. Zabiegom konserwatorskim poddane jest tym razem wnętrze dzwonnicy, która po remoncie ma być dostępna dla zwiedzających.

Trwa remont dzwonnicy farnej. Pracom konserwatorskim i budowlanym poddawane jest wnętrze budynku i konstrukcja zawieszenia dzwonów oraz same dzwony. Pojawią się także nowe dzwony i carillony. Konserwatorzy odnowią też zegar, który mimo niedawno prowadzonych przy nim prac znów nie chodzi. Po zakończeniu prac dzwonnica będzie udostępniona dla zwiedzających.

Parafia informuje, że na czas remontu przejście pod dzwonnicą farną od strony organistówki będzie zamknięte.

W najbliższym czasie planowane jest również rozpoczęcie prac konserwatorskich przy kryptach w kościele św. Anny.

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Redakcja
  Szanowni Państwo, prosimy o przestrzeganie regulaminu dyskusji. Przypominamy, że już punkt pierwszy traktuje o tym, by nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem.
 • Danon
  Diabłu potrzebne chyba te carryliony. Może Proboszcz przekazałby te pieniądze co ma je na to dla tych biednych ludzi, których kataklizmy dotknęły.
  • wolontariusz
   Danon, jak jesteś takim altruistą, to sam się podziel swoimi pieniędzmi, nie sięgaj do cudzej kieszeni!
 • FAKTY
  przypominam katolikom, modlicie sie do semickiego bozka Jahwe, dlatego macie nie wymieniac jego imienia
  • Ulka- Kazimierz
   @Fakty, proszę nie występować w roli mojego sumienia. Jeszcze rzeczywistość ogarniam sama. Jako tako.
 • Kazimierzak
  Wiele macie do powiedzenia. Niestety nic mądrego. Jakieś kompleksy czy zwyczajna chęć dokopania kościołowi? W sferę wiary nie ma co wchodzić, choć może warto byście poczytali o zakładzie Pascala. W każdym razie ksiądz proboszcz to jedyna osoba dbająca w tym mieście o zabytki. A bez nich Kazimierz byłby jedynie zapomnianą dziurą.
  • Lolita
   Ty to chyba ormowiec kościelny - Kazimierzak.
 • z miasta
  Dobrze, że ciągle dba się o materialny wymiar wiary. Piękne oko konia tuczy, a i grosików przybędzie może nawet jak odpłatność się wprowadzi. Na szczęście to wszystko ku chwale głoszenia dobrej nowiny coby duchowy wymiar w nas się wzmacniał.
 • Aneta
  Co to sa carillony? Czy przy okazji mozna zmienic oblicze sluzba koscielna bo troche zachowaniem i manierami a czasem wonia nie przystoi do tego miejsca.
  • Carillon
   Carillon, karylion (z fr. gra dzwonów) - instrument muzyczny z grupy idiofonów uderzanych, będący zespołem dzwonów wieżowych, na których można wybijać melodie za pomocą specjalnej klawiatury sercami dzwonów. (Wikipedia)
  • Lili
   O matko po co proboszciwi carryliony bo chyba nam do niczego nie potrzebne. Jak to mowia ksieza pycha krazy przed upadkiem. Tylko kto lub co upadnie
 • Quasimodo
  Piorunochron zakładają. Brak zaufania?

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę