Dzień Kobiet już wkrótce!

Skomentuj (12)

Kazimierz już nie bywa kobietą. Imprezy z okazji 8 marca pod tą nazwą przeszły do lamusa. Zniknęło nawet Kazimierskie Święto Kobiet. W Miasteczku znowu w ten dzień wszystko się rozpierzchło, rozproszyło.

W Kazimierzu nie brak jednak głosów, by… kobiety znowu pokazały swą siłę! Studio KZMRZ w piątek 8 marca o godzinie 18.00 zaprasza wszystkie panie na manifestację artystyczną kobiet.

- Akcja polega na tym, że kobiety z Kazimierza Dolnego są proszone o zapisanie swojego manifestu. Może się on składać z jednego słowa lub kilku zdań – mówi Michał Stachyra ze Studia KZMRZ. – Napiszcie, co Wam leży na sercu, jakie macie żądania, prośby, pragnienia. Swój manifest można zapisać anonimowo w kazimierskiej bibliotece lub domu kultury. Można oczywiście też napisać maila do Studia KZMRZ studiokzmrz@gmail.com. Liczę na Wasz udział!

Równolegle 8 marca o godzinie 18.00 kazimierzanki organizują coroczne XIV Nieformalne Babskie Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w restauracji Kwadrans.

Panie, które wolałbyby jednak mimo wieczora 8 marca o 16.30 zwiedzać miasto, też będą miały taką możliwość. Wycieczka „Kazimierz o zmierzchu” odbędzie się w specjalnej cenie dla pań - 10 zł, natomiast wszystkie dziewczynki i dziewczęta uczestniczą w wycieczce gratis.


Spalić kalorie ostatkowe, tłustoczwartkowe, walentynkowe i w ogóle każde zbędne można będzie także podczas wycieczki "Pniemy się w górę - Dzień Kobiet w ruchu" 8 marca o 12.00. W programie Góra Trzech Krzyży, fara, zamek i baszta oraz dużo historii o miłości, choć czasem przewrotnie i na wesoło.

W sobotę 9 marca Siedlisko Małgorzaty w Cholewiance zaprasza na warsztaty panie, które chciałyby posiąść umiejętności z zakresu zdobienia ceramiki, wykonania pisanek metodą tradycyjną, wycinankarstwa, tworzenia wiosennych ozdób dla domu z wiór osikowych lub wykonania pisanki techniką filcowania. Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 11.00. Konieczna rezerwacja.

Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki 9 marca o 17.00 zaprasza na specjalny Koncert na Święto Kobiet, którego wykonawcami będą: Chris Schittulli - vokal, Bogdan Hołownia - fortepian i Bogdan Tchórzewski - bębny.

W programie utwory z kanonu wielkich polskich piosenek Jerzego Wasowskiego, Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej, Henryka Warsa czy Jacka Cygana - interpretowanych po francusku oraz niezapomniane piosenki francuskie takich artystów jak: Edith Piaf, Charles Trenet, Yves Montand, Gilbert Bécaud czy Michel Legrand.

- Wysmakowana i subtelna aranżacja muzyków oraz wyjątkowe warunki głosowe Chrisa pozwalają poznać te wspaniałe piosenki na nowo. Wszystkie elementy układają się w harmonijną całość tworząc wspaniałą, niepowtarzalną atmosferę, która pozwoli zabrać odbiorów w muzyczną podróż po Francji i Polsce – czytamy w zapowiedzi.

Wstęp na koncert za okazaniem zaproszenia, które można pobrać w Kazimierskim Ośrodku Kultury przy ul. Lubelskiej 12. Liczba miejsc ograniczona.

 

Mimo, że nie ma już oficjalnej nazwy cyklu ósmomarcowych imprez "Kazimierz bywa kobietą" - Kazimierz jednak tą kobiecą twarz wyraźnie pokazuje.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Zawsze kochający Twój......
  Wiem, wiem, że będzie Święto. Na razie ostro daję od rana w szyję. Rano 8 Marca uszykuję wiązaneczkę z wieńca ze świeżych kwiatków, wyperfumuję się i złożę długie, kwieciste życzenia. A później, to jakoś tam będzie!
 • Lidka z okolicy
  Kazimierskie kobiety na Dzień Kobiet zapraszają na FB do Kwadransa na godz 18,30. Uważam,że jest to stanowczo za póżno nie jestem z centrum miasta więc muszę dojechać. Na tę godz. to mogą sobie pozwolić tylko kobiety miejscowe a szkoda bo było by was trochę więcej.Życzę miłego wieczoru.
  • Aga
   Mnie godz 18,30 też nie odpowiada-za póżno-
   Będziemy świętować u Fryzjera.
 • Redakcja
  Szanowni Państwo! Szczegóły każdego wydarzenia podane są w linkach.
  • ???
   A co z kamerą?
 • komu?
  Kazimierz bywa kobietą było super! Komu to przeszkadzało??!
  • Lolo
   Genderowi przeszkadzało.
 • pijany znad Grodarza
  "Wstęp na koncert za okazaniem zaproszenia, które można pobrać w Kazimierskim Ośrodku Kultury przy ul. Lubelskiej 12. Liczba miejsc ograniczona."
  a,że "ograniczona" to nie podajemy godziny rozpoczęcia.
  • pijany znad Grodarza 👑
   Ej, pijany mam do ciebie pytanie... A ty chodzisz prosto czy trzymasz się ściany?! He he he...
  • Ktoś nie ma co robić?Idz do roboty
   @Pijani, Dajecie już spokój i podróbka niech się wycofa ,to nie jest fajne .Aż przykro tu zaglądać!!!!
  • pijany znad Grodarza 👑
   Nie wiem jak moje alter ego, ale ja żyję z odsetek na koncie bankowym.
  • pijany znad Grodarza
   haha, " Koronowana pijana " nie odpuszcza. Stać Króla. Pekao SA.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę