Dzień Kobiet już wkrótce!

Skomentuj (12)

Kazimierz już nie bywa kobietą. Imprezy z okazji 8 marca pod tą nazwą przeszły do lamusa. Zniknęło nawet Kazimierskie Święto Kobiet. W Miasteczku znowu w ten dzień wszystko się rozpierzchło, rozproszyło.

W Kazimierzu nie brak jednak głosów, by… kobiety znowu pokazały swą siłę! Studio KZMRZ w piątek 8 marca o godzinie 18.00 zaprasza wszystkie panie na manifestację artystyczną kobiet.

- Akcja polega na tym, że kobiety z Kazimierza Dolnego są proszone o zapisanie swojego manifestu. Może się on składać z jednego słowa lub kilku zdań – mówi Michał Stachyra ze Studia KZMRZ. – Napiszcie, co Wam leży na sercu, jakie macie żądania, prośby, pragnienia. Swój manifest można zapisać anonimowo w kazimierskiej bibliotece lub domu kultury. Można oczywiście też napisać maila do Studia KZMRZ studiokzmrz@gmail.com. Liczę na Wasz udział!

Równolegle 8 marca o godzinie 18.00 kazimierzanki organizują coroczne XIV Nieformalne Babskie Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w restauracji Kwadrans.

Panie, które wolałbyby jednak mimo wieczora 8 marca o 16.30 zwiedzać miasto, też będą miały taką możliwość. Wycieczka „Kazimierz o zmierzchu” odbędzie się w specjalnej cenie dla pań - 10 zł, natomiast wszystkie dziewczynki i dziewczęta uczestniczą w wycieczce gratis.


Spalić kalorie ostatkowe, tłustoczwartkowe, walentynkowe i w ogóle każde zbędne można będzie także podczas wycieczki "Pniemy się w górę - Dzień Kobiet w ruchu" 8 marca o 12.00. W programie Góra Trzech Krzyży, fara, zamek i baszta oraz dużo historii o miłości, choć czasem przewrotnie i na wesoło.

W sobotę 9 marca Siedlisko Małgorzaty w Cholewiance zaprasza na warsztaty panie, które chciałyby posiąść umiejętności z zakresu zdobienia ceramiki, wykonania pisanek metodą tradycyjną, wycinankarstwa, tworzenia wiosennych ozdób dla domu z wiór osikowych lub wykonania pisanki techniką filcowania. Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 11.00. Konieczna rezerwacja.

Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki 9 marca o 17.00 zaprasza na specjalny Koncert na Święto Kobiet, którego wykonawcami będą: Chris Schittulli - vokal, Bogdan Hołownia - fortepian i Bogdan Tchórzewski - bębny.

W programie utwory z kanonu wielkich polskich piosenek Jerzego Wasowskiego, Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej, Henryka Warsa czy Jacka Cygana - interpretowanych po francusku oraz niezapomniane piosenki francuskie takich artystów jak: Edith Piaf, Charles Trenet, Yves Montand, Gilbert Bécaud czy Michel Legrand.

- Wysmakowana i subtelna aranżacja muzyków oraz wyjątkowe warunki głosowe Chrisa pozwalają poznać te wspaniałe piosenki na nowo. Wszystkie elementy układają się w harmonijną całość tworząc wspaniałą, niepowtarzalną atmosferę, która pozwoli zabrać odbiorów w muzyczną podróż po Francji i Polsce – czytamy w zapowiedzi.

Wstęp na koncert za okazaniem zaproszenia, które można pobrać w Kazimierskim Ośrodku Kultury przy ul. Lubelskiej 12. Liczba miejsc ograniczona.

 

Mimo, że nie ma już oficjalnej nazwy cyklu ósmomarcowych imprez "Kazimierz bywa kobietą" - Kazimierz jednak tą kobiecą twarz wyraźnie pokazuje.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Zawsze kochający Twój......
  Wiem, wiem, że będzie Święto. Na razie ostro daję od rana w szyję. Rano 8 Marca uszykuję wiązaneczkę z wieńca ze świeżych kwiatków, wyperfumuję się i złożę długie, kwieciste życzenia. A później, to jakoś tam będzie!
 • Lidka z okolicy
  Kazimierskie kobiety na Dzień Kobiet zapraszają na FB do Kwadransa na godz 18,30. Uważam,że jest to stanowczo za póżno nie jestem z centrum miasta więc muszę dojechać. Na tę godz. to mogą sobie pozwolić tylko kobiety miejscowe a szkoda bo było by was trochę więcej.Życzę miłego wieczoru.
  • Aga
   Mnie godz 18,30 też nie odpowiada-za póżno-
   Będziemy świętować u Fryzjera.
 • Redakcja
  Szanowni Państwo! Szczegóły każdego wydarzenia podane są w linkach.
  • ???
   A co z kamerą?
 • komu?
  Kazimierz bywa kobietą było super! Komu to przeszkadzało??!
  • Lolo
   Genderowi przeszkadzało.
 • pijany znad Grodarza
  "Wstęp na koncert za okazaniem zaproszenia, które można pobrać w Kazimierskim Ośrodku Kultury przy ul. Lubelskiej 12. Liczba miejsc ograniczona."
  a,że "ograniczona" to nie podajemy godziny rozpoczęcia.
  • pijany znad Grodarza 👑
   Ej, pijany mam do ciebie pytanie... A ty chodzisz prosto czy trzymasz się ściany?! He he he...
  • Ktoś nie ma co robić?Idz do roboty
   @Pijani, Dajecie już spokój i podróbka niech się wycofa ,to nie jest fajne .Aż przykro tu zaglądać!!!!
  • pijany znad Grodarza 👑
   Nie wiem jak moje alter ego, ale ja żyję z odsetek na koncie bankowym.
  • pijany znad Grodarza
   haha, " Koronowana pijana " nie odpuszcza. Stać Króla. Pekao SA.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę