Dzień Kobiet już wkrótce!

Skomentuj (12)

Kazimierz już nie bywa kobietą. Imprezy z okazji 8 marca pod tą nazwą przeszły do lamusa. Zniknęło nawet Kazimierskie Święto Kobiet. W Miasteczku znowu w ten dzień wszystko się rozpierzchło, rozproszyło.

W Kazimierzu nie brak jednak głosów, by… kobiety znowu pokazały swą siłę! Studio KZMRZ w piątek 8 marca o godzinie 18.00 zaprasza wszystkie panie na manifestację artystyczną kobiet.

- Akcja polega na tym, że kobiety z Kazimierza Dolnego są proszone o zapisanie swojego manifestu. Może się on składać z jednego słowa lub kilku zdań – mówi Michał Stachyra ze Studia KZMRZ. – Napiszcie, co Wam leży na sercu, jakie macie żądania, prośby, pragnienia. Swój manifest można zapisać anonimowo w kazimierskiej bibliotece lub domu kultury. Można oczywiście też napisać maila do Studia KZMRZ studiokzmrz@gmail.com. Liczę na Wasz udział!

Równolegle 8 marca o godzinie 18.00 kazimierzanki organizują coroczne XIV Nieformalne Babskie Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w restauracji Kwadrans.

Panie, które wolałbyby jednak mimo wieczora 8 marca o 16.30 zwiedzać miasto, też będą miały taką możliwość. Wycieczka „Kazimierz o zmierzchu” odbędzie się w specjalnej cenie dla pań - 10 zł, natomiast wszystkie dziewczynki i dziewczęta uczestniczą w wycieczce gratis.


Spalić kalorie ostatkowe, tłustoczwartkowe, walentynkowe i w ogóle każde zbędne można będzie także podczas wycieczki "Pniemy się w górę - Dzień Kobiet w ruchu" 8 marca o 12.00. W programie Góra Trzech Krzyży, fara, zamek i baszta oraz dużo historii o miłości, choć czasem przewrotnie i na wesoło.

W sobotę 9 marca Siedlisko Małgorzaty w Cholewiance zaprasza na warsztaty panie, które chciałyby posiąść umiejętności z zakresu zdobienia ceramiki, wykonania pisanek metodą tradycyjną, wycinankarstwa, tworzenia wiosennych ozdób dla domu z wiór osikowych lub wykonania pisanki techniką filcowania. Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 11.00. Konieczna rezerwacja.

Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki 9 marca o 17.00 zaprasza na specjalny Koncert na Święto Kobiet, którego wykonawcami będą: Chris Schittulli - vokal, Bogdan Hołownia - fortepian i Bogdan Tchórzewski - bębny.

W programie utwory z kanonu wielkich polskich piosenek Jerzego Wasowskiego, Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej, Henryka Warsa czy Jacka Cygana - interpretowanych po francusku oraz niezapomniane piosenki francuskie takich artystów jak: Edith Piaf, Charles Trenet, Yves Montand, Gilbert Bécaud czy Michel Legrand.

- Wysmakowana i subtelna aranżacja muzyków oraz wyjątkowe warunki głosowe Chrisa pozwalają poznać te wspaniałe piosenki na nowo. Wszystkie elementy układają się w harmonijną całość tworząc wspaniałą, niepowtarzalną atmosferę, która pozwoli zabrać odbiorów w muzyczną podróż po Francji i Polsce – czytamy w zapowiedzi.

Wstęp na koncert za okazaniem zaproszenia, które można pobrać w Kazimierskim Ośrodku Kultury przy ul. Lubelskiej 12. Liczba miejsc ograniczona.

 

Mimo, że nie ma już oficjalnej nazwy cyklu ósmomarcowych imprez "Kazimierz bywa kobietą" - Kazimierz jednak tą kobiecą twarz wyraźnie pokazuje.

 

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (12)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2019. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2019 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę