Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (8-10 marca)?

Skomentuj (8)

Jak spędzić czas w Kazimierzu Dolnym? Z naszego najnowszego zestawienia dowiesz się, co będzie się działo w mieście podczas weekendu.

I8 marca, piątek

12:00 Wycieczka z przewodnikiem na Dzień Kobiet „Pniemy się w górę”
Wycieczka jest propozycją dla wszystkich, którzy chcą spalić trochę kalorii. Będzie to można zrobić podczas spaceru po urokliwych kazimierskich pagórkach – na trasie znalazła się Góra Trzech Krzyży oraz zamek Kazimierza Wielkiego i baszta. Poza tym uczestnicy zwiedzą kościół farny i kazimierskie rynki. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłaszanie chęci udziału w wycieczce. Cena: 20 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia (młodsze bezpłatnie) – do tego kosztu trzeba doliczyć bilet wstępu na zamek i basztę w wysokości 5 zł od osoby.

15:00 Wycieczka z przewodnikiem „Zwiedzisz. Zdegustujesz. Posmakujesz”
Podczas wycieczki będzie można lepiej poznać kazimierskie rynki, wzgórze franciszkanów i historię miasta. Przewodnik zapozna uczestników także z kulturą żydowską, ślady której nadal są doskonale widoczne w naszym mieście. Spacer zakończy się degustacją nalewek i zakąsek kuchni żydowskiej. Zgłoszenia przyjmowane są do godziny 13:00 w piątek. Cena: 50 zł.

15:00 Kiermasz Wielkanocny (KOKPiT, ul. Lubelska 12)
Otwarcie wystawy prezentującej prace artystów ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w Kazimierzu Dolnym. Towarzyszy jej kiermasz wielkanocny, podczas którego można kupić wyroby rękodzielnicze o świątecznej tematyce.

16:30 Wycieczka z przewodnikiem „Kazimierz o zmierzchu”
Na trasie wycieczki znalazły się Wąwóz Plebanka i Cmentarny oraz punkty widokowe przy ulicy Cmentarnej, skąd widać wspaniałą panoramę Kazimierza oraz dolinę Wisły, pod zamkiem i na Górze Trzech Krzyży. Propozycja skierowana jest również do dzieci, które będą mogły poznać lokalne legendy – czeka na nie również edukacyjna niespodzianka! Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwowanie miejsc. Cena: 25 zł dorośli, 10 zł młodzież i dzieci powyżej 7. roku życia (młodsze bezpłatnie) – do podanej kwoty trzeba doliczyć bilet wstępu na Górę Trzech Krzyży w wysokości 3 zł od osoby.
Uwaga! W Dzień Kobiet panie płacą 10 zł, dziewczynki i dziewczęta – gratis.

18:00 IX Nieformalne Babskie Spotkanie z Okazji Dnia Kobiet (Restauracja Kwadrans, ul. Sadowa)

18:00 Manifestacja Kobiet (Studio KZMRZ, Rynek 23)
KZMRZ zaprasza na manifestację artystyczną kobiet z Kazimierza Dolnego,  która ma pokazać ich obecność i siłę. Niech każda pani napisze kilka słów o swoich pragnieniach, żądaniach czy prośbach. 8 marca manifesty zostaną wyrecytowane i wyśpiewane przez facetów, a także znajdą się w instalacji artystycznej. Można je napisać anonimowo w kazimierskiej bibliotece i domu kultury lub przysłać e-mailem do KZMRZ.

20:00 Koncert NeoKlez (Trzeci Księżyc, Mały Rynek 1)
NeoKlez to zespół z Lublina, który prezentuje własne spojrzenie na muzykę klezmerską. Muzyków charakteryzuje łobuzerski styl i łączenie tradycyjnego brzmienia ze współczesną estetyką. Zespół prócz występów na terenie całej Polski prezentował się również za granicą. Wielokrotnie pojawiał się w radiu i telewizji, do dnia dzisiejszego dał już blisko 300 koncertów na terenie całego kraju i Europy. Liczba miejsc na koncert jest ograniczona, warto więc dokonać wcześniejszej rezerwacji. Cena biletów: 30 zł.

Wystawa „Wiejska izba” (KOKPiT Biblioteka Publiczna, ul. Lubelska 32/34)

Wystawa „Rossa. Wileńska nekropolia” (Plac wokół kościoła farnego, ul. Zamkowa 6)

Wystawa „Wnętrze dawnego warsztatu złotniczego”
(Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Wystawa „Historia polskiej biżuterii patriotycznej”
(Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)


9 marca, sobota

11:00 VI Dzień Kobiet w Siedlisku Małgorzaty (Siedlisko Małgorzaty, Cholewianka 7A)
W Siedlisku Malgorzaty odbędą się kreatywne warsztaty m.in. z zakresu zdobienia ceramiki, wycinankarstwa czy tworzenia wiosennych ozdób. Koszt udziału waha się od 5 do 20 zł (cena materiałów). Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwowanie miejsc.

12:00 Wycieczka z przewodnikiem „Kazimierz od kuchni”
Propozycja dla turystów indywidualnych, obejmująca spacer po kazimierskich rynkach i na wzgórze franciszkanów. Chętni mogą wziąć udział w degustacji dań regionalnych, która zakończy wycieczkę. Zgłoszenia chętnych do udział w obiedzie przyjmowane są do godziny 12:00 w piątek. Cena wycieczki: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia (młodsze bezpłatnie). Cena wycieczki z obiadem: 50 zł dorośli, 40 zł młodzież i dzieci powyżej 10 lat, 20 zł dzieci w wieku 5-10 lat.

12:00 Spacer kuratorski po wystawie „Na wyciągnięcie ręki... Malarstwo, rzeźba, rysunek” (Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)
W świat twórczości artystów skupionych wokół Międzynarodowego Pleneru Artystycznego im. Anny Górskiej wprowadzi zwiedzających dr Seweryn Kuter.

14:00 Dzień Kobiet w willi Ima (Czerniawy 33)
Wielkie wietrzenie szafy - możliwość sprzedaży lub wymiany zbędnej garderoby * Warsztaty wyplatania kwietnych wianków - kwiaty zapewnia organizator warsztatów, cena uzależniona od wielkości wianka i ilości wykorzystanych kwiatów.

15:00 Wycieczka z przewodnikiem „Zwiedzisz. Zdegustujesz. Posmakujesz”
Podczas wycieczki będzie można lepiej poznać kazimierskie rynki, wzgórze franciszkanów i historię miasta. Przewodnik zapozna uczestników także z kulturą żydowską, ślady której nadal są doskonale widoczne w naszym mieście. Spacer zakończy się degustacją nalewek i zakąsek kuchni żydowskiej. Zgłoszenia przyjmowane są do godziny 13:00 w sobotę. Cena: 50 zł.

16:00 Spotkanie z Robertem Sulkiewiczem „Indie Południowe, fotografie i opowieści” (Trzeci Księżyc, Mały Rynek 1)
Robert Sulkiewicz to restaurator, podróżnik, twórca i dyrektor siedmiu edycji Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej, który odbywał się w naszym mieście. Ostatnimi czasy współpracuje z trampingowymi biurami podróży jako przewodnik małych grup podczas wyjazdów do Azji. Na temat takiej kameralnej podróży opowie w najbliższą sobotę w Trzecim Księżycu. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Wstęp: 10 zł.

16:30 Wycieczka z przewodnikiem „Kazimierz o zmierzchu”
Na trasie wycieczki znalazły się wąwóz Plebanka i Cmentarny oraz punkty widokowe przy ulicy Cmentarnej, skąd widać wspaniałą panoramę Kazimierza oraz dolinę Wisły, pod zamkiem i na Górze Trzech Krzyży. Propozycja skierowana jest również do dzieci, które będą mogły poznać lokalne legendy – czeka na nie również edukacyjna niespodzianka! Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwowanie miejsc. Cena: 25 zł dorośli, 10 zł młodzież i dzieci powyżej 7. roku życia (młodsze bezpłatnie) – do podanej kwoty trzeba doliczyć bilet wstępu na Górę Trzech Krzyży w wysokości 3 zł od osoby.

17:00 Koncert piosenki francuskiej „...na Święto Kobiet” (KOKPiT, ul. Lubelska 12)
Podczas koncertu wykonawcami będą Chris Schittulli – vokal, Bogdan Hołownia – fortepian i Bogdan Tchórzewski – bębny. W programie znajdą się piosenki najlepszych polskich kompozytorów interpretowane po francusku oraz utwory takich artystów jak Edith Piaf czy Yves Montand. Wstęp tylko na podstawie zaproszeń, które można odbierać w siedzibie KOKPiT.

18:00 „Nocne zwiedzanie Kazimierza”
Nocne Zwiedzanie Kazimierza© Zdobywca  wielu nagród, w tym I miejsca na Tourism Trends Awards w Gdańsku. Niezwykła,  wieczorna wyprawa. W programie między innymi  wejście do wąwozu Korzeniowego przy blasku zapalonych pochodni.

18:00 Dzień Kobiet w willi Ima (Czerniawy 33)
Wielkie wietrzenie szafy - możliwość sprzedaży lub wymiany zbędnej garderoby * Warsztaty wyplatania kwietnych wianków - kwiaty zapewnia organizator warsztatów, cena uzależniona od wielkości wianka i ilości wykorzystanych kwiatów.

19:00 Koncert Old Klezmer Trio (Restauracja u Fryzjera ul. Witkiewicza 2)
Wieczór z żydowską kuchnią i muzyką klezmerską. Wstęp 15 zł.

20:00 Koncert Aleksandra Kutrzepa Quartet (Trzeci Księżyc, Mały Rynek 1)
Muzyka kwartetu łączy w sobie elementy współczesnego jazzu z muzyką ilustracyjną. Synteza obu tych nurtów z elementami free jazzu pełnego nieograniczonej przestrzeni, zabierze słuchaczy w podróż do świata wyobraźni autorów. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Cena biletu: 20 zł

Wystawa malarstwa „Olej i woda” (Galeria Łazorek, ul. Senatorska 17)

Kiermasz Wielkanocny (KOKPiT, ul. Lubelska 12)
Wystawa prezentująca prace artystów ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w Kazimierzu Dolnym. Towarzyszy jej kiermasz wielkanocny, podczas którego można kupić wyroby rękodzielnicze o świątecznej tematyce. Kiermasz Wielkanocny dostępny jest codziennie w godzinach otwarcia ośrodka.

Wystawa „Wiejska izba” (KOKPiT Biblioteka Publiczna, ul. Lubelska 32/34)

Wystawa „Rossa. Wileńska nekropolia”
(Plac wokół kościoła farnego, ul. Zamkowa 6)

Wystawa „Wnętrze dawnego warsztatu złotniczego”
(Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Wystawa „Historia polskiej biżuterii patriotycznej”
(Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

10 marca, niedziela

10:00 Wycieczka z przewodnikiem „Zwiedzisz. Zdegustujesz. Posmakujesz”
Podczas wycieczki będzie można lepiej poznać kazimierskie rynki, wzgórze franciszkanów i historię miasta. Przewodnik zapozna uczestników także z kulturą żydowską, ślady której nadal są doskonale widoczne w naszym mieście. Spacer zakończy się degustacją nalewek i zakąsek kuchni żydowskiej. Zgłoszenia przyjmowane są do godziny 21:00 w sobotę. Cena: 50 zł.

11:00 Szept Kazimierza. Wycieczka z przewodnikiem
Pełna ciekawostek, anegdot, humoru wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem po Kazimierzu Dolnym - Dorotą Szczuką. Wycieczka bez wielu dat, bez scenariusza - bo tu pogoda zdecyduje, dokąd pójdą jej uczestnicy - ale za to z rekwizytami.

Wystawa malarstwa „Olej i woda” (Galeria Łazorek, ul. Senatorska 17)

Wystawa „Rossa. Wileńska nekropolia” (Plac wokół kościoła farnego, ul. Zamkowa 6)

Wystawa „Wnętrze dawnego warsztatu złotniczego”
(Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Wystawa „Historia polskiej biżuterii patriotycznej”
(Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Skomentuj


Dodane komentarze (6)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę