Trzeci Księżyc zaświeci jaśniej

Skomentuj (5)

Trzeci Księżyc zaprasza w najbliższy weekend na wydarzenia kulturalne. Pierwsze z nich już w piątek.

W Kazimierzu powoli zaczyna się sezon. Wiosna w wąwozach budzi pierwsze kwiatki, a wraz z wiosennym ciepełkiem do Miasteczka przybywają coraz liczniejsi turyści szukający po spacerach rozrywki w kazimierskich kawiarenkach. Jedną z nich jest Trzeci Księżyc na Małym Rynku, w którym co tydzień odbywają się regularnie koncerty i spotkania.

8 marca godz. 20.00 Koncert NeoKlez
Łobuzerski styl i wibrująca energia są wizytówką NeoKlez. Ich własne kompozycje charakteryzuje nieregularne metrum, przesunięcia rytmiczne oraz łączenie tradycyjnego brzmienia z elementami współczesnej muzyki popularnej, jak: drum'n'bass, jazz, fusion electro, rock. Każdy ich koncert, to potężna dawka mocy klezmersko-bałkańskich dźwięków – czytamy w zapowiedzi.
Bilet: 30 zł.

9 marca godz. 16.00 Indie Południowe, fotografie i opowieści. Robert Sulkiewicz
W sobotnie popołudnie zapraszamy na spotkanie z Robertem Sulkiewiczem, restauratorem, podróżnikiem i animatorem kultury, twórcą i dyrektorem siedmiu edycji Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej, który to festiwal odbywał się w naszym mieście – pisze Tomasz Małolepszy – właściciel Trzeciego Księżyca. - Tym razem “Indie Południowe” od Chennai do Mumbaju. Lokalnymi autobusami (czasem nawet sypialnymi) pociągami, promem, a nawet łódką. Wszystko blisko ludzi i prawdziwego życia.
Wstęp 10 zł.

9 marca godz. 20.00 Koncert Aleksandra Kutrzepa Quartet
- Muzyka kwartetu łączy w sobie elementy współczesnego jazzu z muzyką ilustracyjną. Synteza obu tych nurtów z elementami free jazzu pełnego nieograniczonej przestrzeni, zabierze słuchaczy w podróż do świata wyobraźni autorów – czytamy na temat zespołu, którego debiutancka płyta ,,Impressions" wydana w maju ubiegłego roku trafiła na listę 5 najlepszych debiutów jazzowych w Polsce.
Bilet 20 zł.

Na wszystkie imprezy konieczna rezerwacja miejsc: sms 502722432 lub lokalnie, na miejscu. Scena Trzydziestu Krzeseł ma niezapomniany klimat, ale pojemność ograniczoną.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • ahahah
  ja to bigos zjadłem ze smakiem. Dzisiaj wyjątkowo dobrze smakował.
 • Jeszcze bardziej starsza pani
  "Kiedy pościcie nie bądźcie jako obłudnicy..."
 • Jerzyk
  Przypominam wszystkim, że dzisiaj Środa Popielcowa - Ścisły Post.
  • starsza pani
   Jak tak można. Nie wszyscy poszczą. Może pan napisać: przypominam wszystkim, że pedofilia to przestępstwo - także dot. księży!
  • Aga
   Ja nie poszczę w ogóle!!! Nie będzie mi jakiś kościół dyktować co i kiedy mogę jeść!!!

Mapa

Restauracje

Trzeci Księżyc Lokalne Bistro


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę