Trzeci Księżyc zaświeci jaśniej

Skomentuj (5)

Trzeci Księżyc zaprasza w najbliższy weekend na wydarzenia kulturalne. Pierwsze z nich już w piątek.

W Kazimierzu powoli zaczyna się sezon. Wiosna w wąwozach budzi pierwsze kwiatki, a wraz z wiosennym ciepełkiem do Miasteczka przybywają coraz liczniejsi turyści szukający po spacerach rozrywki w kazimierskich kawiarenkach. Jedną z nich jest Trzeci Księżyc na Małym Rynku, w którym co tydzień odbywają się regularnie koncerty i spotkania.

8 marca godz. 20.00 Koncert NeoKlez
Łobuzerski styl i wibrująca energia są wizytówką NeoKlez. Ich własne kompozycje charakteryzuje nieregularne metrum, przesunięcia rytmiczne oraz łączenie tradycyjnego brzmienia z elementami współczesnej muzyki popularnej, jak: drum'n'bass, jazz, fusion electro, rock. Każdy ich koncert, to potężna dawka mocy klezmersko-bałkańskich dźwięków – czytamy w zapowiedzi.
Bilet: 30 zł.

9 marca godz. 16.00 Indie Południowe, fotografie i opowieści. Robert Sulkiewicz
W sobotnie popołudnie zapraszamy na spotkanie z Robertem Sulkiewiczem, restauratorem, podróżnikiem i animatorem kultury, twórcą i dyrektorem siedmiu edycji Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej, który to festiwal odbywał się w naszym mieście – pisze Tomasz Małolepszy – właściciel Trzeciego Księżyca. - Tym razem “Indie Południowe” od Chennai do Mumbaju. Lokalnymi autobusami (czasem nawet sypialnymi) pociągami, promem, a nawet łódką. Wszystko blisko ludzi i prawdziwego życia.
Wstęp 10 zł.

9 marca godz. 20.00 Koncert Aleksandra Kutrzepa Quartet
- Muzyka kwartetu łączy w sobie elementy współczesnego jazzu z muzyką ilustracyjną. Synteza obu tych nurtów z elementami free jazzu pełnego nieograniczonej przestrzeni, zabierze słuchaczy w podróż do świata wyobraźni autorów – czytamy na temat zespołu, którego debiutancka płyta ,,Impressions" wydana w maju ubiegłego roku trafiła na listę 5 najlepszych debiutów jazzowych w Polsce.
Bilet 20 zł.

Na wszystkie imprezy konieczna rezerwacja miejsc: sms 502722432 lub lokalnie, na miejscu. Scena Trzydziestu Krzeseł ma niezapomniany klimat, ale pojemność ograniczoną.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (5)

Mapa

Restauracje

Trzeci Księżyc Lokalne Bistro


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2019. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2019 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę