Aktualności dla "Dzień Kobiet w Kazimierzu"

Wiele różnych wydarzeń artystycznych w różnych punktach Miasteczka. Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, Dzwonnica Kultury i Muzeum Nadwiślańskie połączyły siły i uświetniły Dzień Kobiet w Kazimierzu tak, jak pozwalały na to obostrzenia covidowe.
Dzień Kobiet to dobra okazja, by wybrać się na weekend do Kazimierza Dolnego. Z naszego nowego zestawienia dowiecie się, co będzie się działo w mieście.

Kazimierz już nie bywa kobietą. Imprezy z okazji 8 marca pod tą nazwą przeszły do lamusa. Zniknęło nawet Kazimierskie Święto Kobiet. W Miasteczku znowu w ten dzień wszystko się rozpierzchło, rozproszyło.

Siła jest kobietą...

„Lekcja kobiecości” Moniki Butryn to było spotkanie jedyne w swoim rodzaju. Lepsze niż seans u psychoterapeuty. Życiowe, zabawne i intymne. Z kobietami o kobietach.

Szukasz pomysłu na niespodziankę z okazji Dnia Kobiet? Weekend w Kazimierzu Dolnym będzie najlepszym prezentem. Niżej prezentujemy oferty specjalne, jakie przygotowali właściciele obiektów noclegowych w naszym mieście.

O miłości można różnie: patetycznie, lirycznie, żarliwie lub z dystansem - tak pokrótce opisać można koncert "Huśtawka dla dwojga... i nie tylko...", który odbył się w KOKPiT w ramach Kazimierskiego Święta Kobiet.

Kazimierz bywa kobietą. Tak dotąd nazywały się imprezy organizowane w ostatnich latach z okazji Dnia Kobiet, co miało podkreślać udział kobiet w życiu Miasteczka. W tym roku Kazimierz kobietą już nie będzie. Impreza zmieniła nazwę na Kazimierskie Święto Kobiet.

Sztuka ludowa jest coraz bardziej popularna, ale i doceniana. Nic więc dziwnego, że warsztaty rękodzieła w „Siedlisku Małgorzaty” zorganizowane w ramach obchodów Dnia Kobiet cieszą się takim zainteresowaniem.

Wystawy i spektakle, spotkania i biesiady, koncerty i filmy, warsztaty i kiermasze, spacery po Kazimierzu i zwiedzanie Miasteczka. Aktorka Małgorzata Pieńkowska, pisarka Anna Wysocka – Kalkowska i cała plejada nie mniej uzdolnionych kazimierzanek, czyli dwa babskie dni w Kazimierzu nad Wisłą. Kazimierz bywa Kobietą! Szczególnie wiosną!

Koncerty, wystawy, spotkania, warsztaty, rozmowy, zajęcia rekreacyjne i edukacyjne – to wszystko w Kazimierzu w okolicach Dnia Kobiet. Bo Kazimierz bywa Kobietą. A dlaczegóż by nie?

Pokaż stopkę