Aktualności dla "grodarz"

Ulewne deszcze nie ominęły w ten weekend także Kazimierza. Ulewa zamieniła ulice w rwące potoki, a Grodarz ledwie nadążył odprowadzać deszczówkę do Wisły!

Grodarz widmo

Kazimierz to miasto dwóch rzek. Do jednej z nich się nieśmiało przytula, drugą – obejmuje. Smutne to jednak obejmowanie, bo rzeka ta to nawet nie strumień, to raczej rzeka widmo, która ostatnio pojawia się tylko po ulewnych deszczach. Suche dziś koryto przeraża tym bardziej, że miejscami ujęte zostało w wysoką cembrowinę. Z tegoż tytułu Grodarz – bo o nim mowa – zagrał nawet rolę w filmie „Drugie zabicie psa” wg Marka Hłaski w reżyserii Tomasza Wiszniewskiego jako… uliczka  jednego z izraelskich miast.

Po raz pierwszy od wielu lat Kazimierz może znów cieszyć się dobrze wyglądającym Grodarzem. Zakończył się, rozpoczęty pod koniec ubiegłego roku, remont koryta rzeczki.

Powstają koncepcje na zagospodarowanie Małego Rynku i jego najbliższych okolic w ramach rewitalizacji gminy. Wstępne projekty zostały ostatnio zaprezentowane mieszkańcom Kazimierza podczas spotkania zorganizowanego przez Urząd Miasta.

Wyczekiwany od dawna remont Grodarza właśnie się rozpoczął! Jeszcze przed Świętami jego koryto ma przestać straszyć popękanymi murami, nierównym dnem i osypującymi się skarpami. 

Grodarz posprzątany!

Kilkanaście osób wzięło udział w akcji sprzątania Grodarza w Kazimierzu Dolnym. Przez 5 godzin ochotnicy usuwali z koryta rzeki błoto i liście.

Podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w wyschniętym kanale rzeki Grodarz odbyła się trzecia już wystawa Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Jej otwarciu towarzyszył koncert Dziadów Kazimierskich.

Zima w pełni. Pogoda zachęca do ruchu na świeżym powietrzu, na przykład na lodowisku. Ale najpierw trzeba je przygotować. Możesz przyjść pomóc także i Ty. Liczy się każda para rąk.

Kanał Sztuki (video)

Kazimierskim Grodarzem kiedyś płynęła woda. Podczas tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, kanał po wyschniętej rzece wypełniła sztuka. Oto znaleziony w sieci film, który pokazuje jak stworzyć galerię nawet w najbardziej nietypowym miejscu. Bo najważniejszy jest pomysł...

Pokaż stopkę