"Dziadowanie dla Fryzjera"

zobacz więcej (6)

Pierwsza z cyklu imprez charytatywnych na rzecz pomocy rodzinie Sulkiewiczów za nami. W Klubojadalni Przystanek Korzeniowa koncert "Dziadowanie dla Fryzjera" zagrała kapela Dziady Kazimierskie.

„Przystanek Korzeniowa” to niewielki lokal, jednak podczas akcji zorganizowanej dla rodziny Sulkiewiczów wydawał się naprawdę duży – pomieścił ponad 100 osób. I choć ścisk był niesamowity, panowała wyjątkowa, domowa atmosfera. A i nie brakowało odważnych, którzy przeciskali się przez tłum z kuflami pełnymi piwa czy miskami z zupą lub pierogami. W co może trudno uwierzyć, znalazło się tam też trochę miejsca i odbył się koncert „Dziadów Kazimierskich”.

 

- Korzeniowa była wypełniona po brzegi – mówi Tomasz Małolepszy z „Przystanku Korzeniowa”. - Fajne jest to, że każdy stanął na wysokości zadania, zarówno„Dziady Kazimierskie”, występując z wspaniałym koncertem, jak i publika, która się świetnie bawiła i wrzucała hojne datki do naszego koszyczka.

 

„Dziady Kazimierskie” pojawili się w Klubojadalni z nowymi utworami, które - jak i poprzednie - opowiadają o nadwiślańskim Miasteczku.

 

- Chciałbym bardzo podziękować „Dziadom Kazimierskim” za udział w tej akcji – mówi Tomasz Małolepszy. – Oni przyjechali tu prosto z Krakowa, gdzie też koncertowali.

 

Na tym jednak pomoc dla rodziny Sulkiewiczów się nie kończy. Przed nami jeszcze co najmniej dwa wydarzenia – koncert w SARP-ie oraz aukcja dzieł sztuki.

 

9 lutego o godzinie 18.00 w kazimierskim SARP-ie odbędzie się koncert zatytuowany „Wielkie granie przyjaciół restauracji „Moc muzyki klezmerskiej” dla rodziny Sulkiewiczów”. Na razie wiemy,  że wystąpią tam cztery kapele klezmerskie, a oprócz tego odbędzie się też licytacja rzeczy oddanych na aukcję.

 

10 lutego o godzinie 18.00 w warszawskiej restauracji „Żywiciel” na Placu Inwalidów 10 zostaną zlicytowane na „Kazimierskiej aukcji dzieł sztuki” obrazy oraz inne przedmioty przekazane na ten cel. Dodatkową atrakcją będzie recital Marka Ravskiego – muzyka związanego zarówno z Kazimierzem Dolnym, jak i samą „Knajpą U Fryzjera” i oczywiście z Festiwalem Muzyki i Tradycji Klezmerskiej.

 

 

 

Aktualizacja:

Na prośbę Państwa Sulkiewiczów komentarze w tym newsie zostały wyłączone.

 

Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę