"Dziadowanie dla Fryzjera"

zobacz więcej (6)

Pierwsza z cyklu imprez charytatywnych na rzecz pomocy rodzinie Sulkiewiczów za nami. W Klubojadalni Przystanek Korzeniowa koncert "Dziadowanie dla Fryzjera" zagrała kapela Dziady Kazimierskie.

„Przystanek Korzeniowa” to niewielki lokal, jednak podczas akcji zorganizowanej dla rodziny Sulkiewiczów wydawał się naprawdę duży – pomieścił ponad 100 osób. I choć ścisk był niesamowity, panowała wyjątkowa, domowa atmosfera. A i nie brakowało odważnych, którzy przeciskali się przez tłum z kuflami pełnymi piwa czy miskami z zupą lub pierogami. W co może trudno uwierzyć, znalazło się tam też trochę miejsca i odbył się koncert „Dziadów Kazimierskich”.

 

- Korzeniowa była wypełniona po brzegi – mówi Tomasz Małolepszy z „Przystanku Korzeniowa”. - Fajne jest to, że każdy stanął na wysokości zadania, zarówno„Dziady Kazimierskie”, występując z wspaniałym koncertem, jak i publika, która się świetnie bawiła i wrzucała hojne datki do naszego koszyczka.

 

„Dziady Kazimierskie” pojawili się w Klubojadalni z nowymi utworami, które - jak i poprzednie - opowiadają o nadwiślańskim Miasteczku.

 

- Chciałbym bardzo podziękować „Dziadom Kazimierskim” za udział w tej akcji – mówi Tomasz Małolepszy. – Oni przyjechali tu prosto z Krakowa, gdzie też koncertowali.

 

Na tym jednak pomoc dla rodziny Sulkiewiczów się nie kończy. Przed nami jeszcze co najmniej dwa wydarzenia – koncert w SARP-ie oraz aukcja dzieł sztuki.

 

9 lutego o godzinie 18.00 w kazimierskim SARP-ie odbędzie się koncert zatytuowany „Wielkie granie przyjaciół restauracji „Moc muzyki klezmerskiej” dla rodziny Sulkiewiczów”. Na razie wiemy,  że wystąpią tam cztery kapele klezmerskie, a oprócz tego odbędzie się też licytacja rzeczy oddanych na aukcję.

 

10 lutego o godzinie 18.00 w warszawskiej restauracji „Żywiciel” na Placu Inwalidów 10 zostaną zlicytowane na „Kazimierskiej aukcji dzieł sztuki” obrazy oraz inne przedmioty przekazane na ten cel. Dodatkową atrakcją będzie recital Marka Ravskiego – muzyka związanego zarówno z Kazimierzem Dolnym, jak i samą „Knajpą U Fryzjera” i oczywiście z Festiwalem Muzyki i Tradycji Klezmerskiej.

 

 

 

Aktualizacja:

Na prośbę Państwa Sulkiewiczów komentarze w tym newsie zostały wyłączone.

 

Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę