Moc muzyki klezmerskiej dla Fryzjera

zobacz więcej (7)

„Będzie klimatycznie i klezmersko. Gramy dla naszych przyjaciół, a nie ma muzyki wyższych lotów niż ta od serca”. „Moc muzyki klezmerskiej” – koncert charytatywny przyjaciół Knajpy u Fryzjera już w sobotę 9 lutego.

Ucichły skrzypce, zamilkł akordeon i klarnet. Nie słychać w Kazimierzu muzyki klezmerskiej. Nikt nie przypuszczał, że koncert kapeli NeoKlez, która zagrała w Knajpie u Fryzjera 30 grudnia, będzie w tym miejscu ostatnim. Pożar, który w kultowej kazimierskiej restauracji wybuchł dzień później, położył kres jej działalności.

Przyjaciele rodziny właścicieli Knajpy – muzycy, malarze i restauratorzy –postanowili pomóc. W sobotę 9 lutego o godzinie 18.00 w Domu Architekta SARP w Rynku odbędzie się licytacja obrazów ofiarowanych przez kazimierskich malarzy. Poprowadzi ją Jan Wołek. A potem wystąpią zespoły, które nie raz słyszeliśmy w Knajpie u Fryzjera. Zagrają Klezmaholics, Di Kuzine, AKSAK Balkan Trio (dawniej: Čači Vorba Trio) oraz NeoKlez.

- Będzie klimatycznie i klezmersko. Gramy dla naszych przyjaciół, a nie ma muzyki wyższych lotów niż ta od serca – zapowiada Stanisław Leszczyński, frontman i energetyczny skrzypek kapeli NeoKlez, który zaangażował się w organizację tego przedsięwzięcia.

Cegiełki przeznaczone na pomoc dla rodziny Sulkiewiczów do kupienia przy wejściu na koncert.

 

Mapa

Hotele

DOM ARCHITEKTA SARP


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę