Moc muzyki klezmerskiej dla Fryzjera

zobacz więcej (7)

„Będzie klimatycznie i klezmersko. Gramy dla naszych przyjaciół, a nie ma muzyki wyższych lotów niż ta od serca”. „Moc muzyki klezmerskiej” – koncert charytatywny przyjaciół Knajpy u Fryzjera już w sobotę 9 lutego.

Ucichły skrzypce, zamilkł akordeon i klarnet. Nie słychać w Kazimierzu muzyki klezmerskiej. Nikt nie przypuszczał, że koncert kapeli NeoKlez, która zagrała w Knajpie u Fryzjera 30 grudnia, będzie w tym miejscu ostatnim. Pożar, który w kultowej kazimierskiej restauracji wybuchł dzień później, położył kres jej działalności.

Przyjaciele rodziny właścicieli Knajpy – muzycy, malarze i restauratorzy –postanowili pomóc. W sobotę 9 lutego o godzinie 18.00 w Domu Architekta SARP w Rynku odbędzie się licytacja obrazów ofiarowanych przez kazimierskich malarzy. Poprowadzi ją Jan Wołek. A potem wystąpią zespoły, które nie raz słyszeliśmy w Knajpie u Fryzjera. Zagrają Klezmaholics, Di Kuzine, AKSAK Balkan Trio (dawniej: Čači Vorba Trio) oraz NeoKlez.

- Będzie klimatycznie i klezmersko. Gramy dla naszych przyjaciół, a nie ma muzyki wyższych lotów niż ta od serca – zapowiada Stanisław Leszczyński, frontman i energetyczny skrzypek kapeli NeoKlez, który zaangażował się w organizację tego przedsięwzięcia.

Cegiełki przeznaczone na pomoc dla rodziny Sulkiewiczów do kupienia przy wejściu na koncert.

 

Mapa

Hotele

DOM ARCHITEKTA SARP


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę