Dwa Brzegi: „Zupełnie Nowy Testament” na zamknięcie

Skomentuj (3)

Mit stworzenia w sierpniu zostanie poddany rewizji. Dziewiątą edycję festiwalu Dwa Brzegi zamknie „Zupełnie Nowy Testament” Jaco Van Dormaela.

Bóg mieszkający z żoną i córką w Brukseli? Tylko w zwariowanej rzeczywistości Jaco Van Dormaela. Belgijski reżyser w swoim najnowszym filmie opowiada historię Boskiej Rodziny, w której postać Wszechmogącego znacząco rozmija się z wizerunkiem kreowanym przez znane nam Pismo Święte. Bóg jest leniwy, całe dnie spędza siedząc przed telewizorem, a w wolnych chwilach dokucza żonie i córce. Jego życiowy cel? Uprzykrzyć ludziom życie. Van Dormael dowodzi na przykład, że kromka chleba zawsze spadająca na podłogę stroną z masłem nie jest przypadkiem...

Rewizjonistyczna satyra reżysera komediodramatu „Ósmy dzień” i filmu science fiction „Mr. Nobody” była pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Cannes, gdzie została ciepło przyjęta przez krytykę. Dziennikarze docenili odwagę Van Dormaela, z jaką w czasach politycznej poprawności opowiada o chrześcijaństwie, a jego absurdalny humor porównywali z tym prezentowanym przed laty przez brytyjską grupę Monty Python.

Teraz „Zupełnie Nowy Testament” będą mogli zobaczyć również Polscy widzowie – pokaz obrazu Jaco Van Dormaela będzie towarzyszył gali zamknięcia festiwalu Dwa Brzegi, która odbędzie się 8 sierpnia.

Dziewiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” potrwa od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu!


Źródło: Festiwal Filmu i Sztuki
Dwa Brzegi

 

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę