Kibicujmy naszym z Koko Euro Fono! (video)

Skomentuj (8)

Dziś pierwszy mecz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Polska na Stadionie Narodowym już o 18.00 zagra z Grecją. Kibicujmy naszym z Koko Euro Fono!

Pudełko odzyskane w ramach recyklingu i kawałek sznurka – tak niewiele potrzeba, by zbudować kazimierski odpowiednik wuwuzeli i kibicować naszej reprezentacji podczas Mistrzostw EURO 2012.

- Pomysł na Koko Euro Fono narodził się zupełnie spontanicznie nad ranem – śmieje się regionalista dr Andrzej Pawłowski, który w ten sposób będzie kibicował polskiej reprezentacji. – Rzecz jest prosta, jak określił to jeden z kazimierskich kibiców – jak budowa cepa. Po prostu: bierzemy pudełko, w ramach recyklingu odpad, robimy dziurkę, nawlekamy sznureczek i pociągamy. Powstaje dźwięk podobny do gdakania kury. Można sobie wyobrazić, jak przy takim akompaniamencie narastałoby napięcie przy wykonywaniu rzutów karnych na Narodowym!

Polska wuwuzela może niektórym przypominać jarmarczne zabawki z dzieciństwa – bo to one były inspiracją – nie ukrywa dr Andrzej Pawłowski.

 

Pomysł wesołego pana doktora testowali już uczniowie Zespołu szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza. Z jakim efektem – zobaczmy w materiale wideo, który pojawił się w sieci.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • pijany znad Grodarza
  Droga Ulko. Jednak pieniadze.
  "Z występu na inauguracji mistrzostw nic nie wyszło. Piosenki nie słychać też w radiu i telewizji. Jednym z powodów jest konflikt o to, kto powinien dostawać pieniądze wynikające z praw autorskich.

  Swoje roszczenia zgłasza Michał Malinowski. To dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Konstancinie-Jeziornie, od lat współpracował z zespołem. Wyprodukował piosenkę i wypromował ją (razem z Arturem Stępińskim). Malinowski spiera się z Grzegorzem Urbanem, aranżerem muzyki. Obaj twierdzą, że są autorami "Koko". Pretensje rości również sama Jarzębina. Zespół i Urban, jak dwa tygodnie temu pisała "Rzeczpospolita", zgłosili się do ZAiKS o ochronę. Jarzębina - tekstu, Urban - opracowania muzyki"
 • Ulka
  Drogi @pijany znad Grodarza! "Koko Euro Fono" to nie jest własność zespołu Jarzębina, ale - jak stoi w tekście - nawiązanie do tradycyjnej ludowej zabawki. Myślę, że ten popis należy potraktować to jak żart. Bawmy się razem z dziewczynami z zespołu dr Andrzeja! Więcej luzu!
 • pijany znad Grodarza
  Droga Ulko. Należy się zżymać. Niezależnie od POZIOMU artystycznego to JUZ teraz "gwiazdy" zespołu "Jarzębina", usilnie walczą o WŁASNOŚĆ ' koko koko ".
  Dziewczyny z zespołu dr Andrzeja są również nader ZAŻENOWANE. Nie dziwię się.
 • tutejsza
  Gdzie indziej w sieci były różne komentarze, ale tylko "swoi" ich tak potraktowali. No, ale czego można było się spodziewać? :)
 • LYoł
  Koko Euro Fono jest niepoprawne politycznie, więc trzeba krytykować. Tylko sztampowe kibicowanie w cenie. Koszulki z Lidla, zimowe szaliczki z polskim godłem, hawajskie łańcuchy na szyję. asdf szanuj ludzi.
 • Ulka
  Ludzie, nie znacie się na żartach??? Może raczej byście dołączyli do kibicowania naszym, a nie tylko krytykowali wszystko w czambuł jak stare zgredy!
 • koniecznie pigulki
  Nie to to juz jest pelna zenada , a dr Andrzej Pawłowski powinien brac leki nasenne , zeby juz wiecej nie mial nad ranem takich glupich pomyslow.
 • dyzio
  niedługo zaspiewaja koko koko juz po ptokach

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę