Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (26-28 lutego)?

Skomentuj (4)

Co można robić w Kazimierzu Dolnym podczas najbliższego weekendu? Skorzystajcie z naszych podpowiedzi, a na pewno nie będziecie się nudzić.

27 lutego, sobota

12:00 Wycieczka: Kazimierz od kuchni
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, a dla chętnych także degustacja regionalnych dań. Cena: 15 zł – dorośli, 5 zł – dzieci powyżej 5 roku życia, 30 zł – koszt obiadu.

18:00 Nocne zwiedzanie Kazimierza
W programie spacer po dużym i małym rynku a także przejazd ekobusikami do wąwozu, gdzie odbędzie się przechadzka w blasku pochodni. Cena; 45 zł – dorośli, 21 zł – młodzież, 5 zł – dzieci do 7 lat.

19:19 Korzeniowa microscena: koncert Carnet The Voyage (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, ul. Doły 43)

28 lutego (niedziela)

13:00 Ogólnopolski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”
Bieg odbywa się w kilkudziesięciu miastach Polski – w tym roku do tego grona dołączy również Kazimierz Dolny.

Zachęcamy także do odwiedzenia trwających wystaw:
Wystawa „Magia akwareli”
Wystawa „Od/kodowanie”
Wystawa „Owad, przyjaciel czy wróg?”

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Kusy
  Ale "wysokie wały"!!!!!!!! Teraz sie nie dziwie,ze ludzie sie boją,jeśli Wisełką pare centymetrów w gore pójdzie.Porazka
  • taki co już widział
   Co jest porażką, że Wisła nie zalała dotąd Kazimierza?
   Wały mają taką wysokość, jaka została wyliczona na podstawie danych z ostatnich dziesięcioleci.
   To zdjęcie zostało wykonane przy stanie wody ok. 3.50 m na puławskim wodowskazie.
   Do stanu ostrzegawczego brakuje 1m, do alarmowego 2m a do korony wału kolejne min. 2 metry. Razem to 5 metrów powyżej widocznego na zdjęciu poziomu.
   Powodzie nie są efektem przelania się wody przez wały, tylko ich rozerwania przez boczny napór.
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały usunięte. Prosimy o wpisy zgodne z regulaminem dyskusji.
 • milośnik Kazimierza Dolnego
  Może ktoś mi powie, co wie na temat tej koszmarnej dla tak uroczego miasteczka inwestycji W-wskiej firmy Zana House w baseny na terenach kamieniołomów. Było w TV. Czy wszyscy (władze miasta, etc....) już potracili zdrowy rozsądek i pozwolą na taką paskudną , niszczącą miasto, jego ciszę i niepowtarzalny klimat ,,inwestycję"? Przecież ten, arogancki, pazerny kapitał, który chce zniszczyć wszystko to co uratowały w Kazimierzu pokolenia sympatyków, artystów, ludzi dobrej woli. Może budować te swoje baseny np. nie w kamieniołomach, ale przy drodze na Puławy, na Nałęczów, albo za Wisłą. Byleby nie w otulinie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Rozumiem, że kapitał chce zarobić na niedzielnych turystach, których coraz więcej. Niech się przejadą swoimi drogimi limuzynami, wpisanymi na r-nek firmy parę kilometrów dalej na te ich ,,baseny" i niech tam hałasują, szpanują i relaksują się. Nie dajmy zniszczyć Kazimierza, który kocham za to jaki jest, lekko zaśniedziały, osadzony w historii, uroczy, dlatego właśnie, że ma jeszcze niezniszczoną przyrodę i widoki, jakich może pozazdrościć nawet Szwajcaria. Chce oglądać kamieniołomy takie jak są, a nie baseny. Ratunku!!!!!!!!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę