Co robić w Kazimierzu Dolnym od 9 do 10 stycznia?

Mróz trochę zelżał i pogoda stała się bardziej przyjazna. W Kazimierzu jest nawet trochę śniegu, a to raczej towar deficytowy nie tylko podczas tegorocznej zimy. Meteorolodzy obiecują, że będzie go jeszcze więcej. Opady w Miasteczku portal Twoja Pogoda zapowiada na piątek i niedzielę. Sobota ma być słoneczna. Cały weekend – bez minusowych temperatur. Doskonała pogoda na spacer!

Co będzie się działo w Kazimierzu w najbliższy weekend 9 – 10 stycznia?

9 stycznia sobota

12:00
Wycieczka styczniowa po zimowym Miasteczku
W tempie pozwalającym się rozgrzać, z uśmiechem na ustach zwiedzą Państwo kazimierskie rynki, wzgórze franciszkanów, z którego roztacza się niezapomniany widok na Miasteczko i usłyszycie, dlaczego Kazimierz jest Kazimierzem, dlaczego Dolnym, a nie Górnym i skąd wzięły się wszechobecne koguciki z ciasta.

18:00 Nocne zwiedzanie Kazimierza
Spacer po Rynku, Małym Rynku, przejazd eko-busikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami. Kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu.

19:30 Spotkanie z Aktorem – Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa ul. Doły 43
Przystanek Korzeniowa i Kazimierski Klub Komediowy zaprasza na pierwsze w 2016 spotkanie kabaretowe. Karnawał w Korzeniowej przywitamy solowym programem kabaretowym Łukasza Szymanka "Spotkanie z Aktorem".

20:00 Koncert Dziadów Kazimierskich – Hotel Zajazd Piastowski ul. Słoneczna 3
Bilety – przedsprzedaż 15 zł, w dniu koncertu 20 zł. Dzieci – wstęp wolny.

10 stycznia niedziela

Kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13:00 Polska premiera książki Maryli Sitkowskiej pt. "Władysław Skoczylas (1883-1934)” – Galeria Wystaw Czasowych w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym ul. Rynek 19.
Wstęp  wolny.


Warto też obejrzeć prezentowane w Kazimierzu wystawy:

Wystawa prac Władysława Skoczylasa
Wystawa „Obejrzeli się”
Wystawa „Owad – przyjaciel czy wróg?”

 

Miłośnikom jazdy na nartach polecamy stacje narciarskie w Kazimierzu i okolicy:

Stacja Narciarska Kazimierz

Ośrodek Narciarsko - Snowboardowy w Rablowie

Stok Narciarski Parchatka

 

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę