Co robić w Kazimierzu Dolnym od 9 do 10 stycznia?

Mróz trochę zelżał i pogoda stała się bardziej przyjazna. W Kazimierzu jest nawet trochę śniegu, a to raczej towar deficytowy nie tylko podczas tegorocznej zimy. Meteorolodzy obiecują, że będzie go jeszcze więcej. Opady w Miasteczku portal Twoja Pogoda zapowiada na piątek i niedzielę. Sobota ma być słoneczna. Cały weekend – bez minusowych temperatur. Doskonała pogoda na spacer!

Co będzie się działo w Kazimierzu w najbliższy weekend 9 – 10 stycznia?

9 stycznia sobota

12:00
Wycieczka styczniowa po zimowym Miasteczku
W tempie pozwalającym się rozgrzać, z uśmiechem na ustach zwiedzą Państwo kazimierskie rynki, wzgórze franciszkanów, z którego roztacza się niezapomniany widok na Miasteczko i usłyszycie, dlaczego Kazimierz jest Kazimierzem, dlaczego Dolnym, a nie Górnym i skąd wzięły się wszechobecne koguciki z ciasta.

18:00 Nocne zwiedzanie Kazimierza
Spacer po Rynku, Małym Rynku, przejazd eko-busikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami. Kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu.

19:30 Spotkanie z Aktorem – Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa ul. Doły 43
Przystanek Korzeniowa i Kazimierski Klub Komediowy zaprasza na pierwsze w 2016 spotkanie kabaretowe. Karnawał w Korzeniowej przywitamy solowym programem kabaretowym Łukasza Szymanka "Spotkanie z Aktorem".

20:00 Koncert Dziadów Kazimierskich – Hotel Zajazd Piastowski ul. Słoneczna 3
Bilety – przedsprzedaż 15 zł, w dniu koncertu 20 zł. Dzieci – wstęp wolny.

10 stycznia niedziela

Kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13:00 Polska premiera książki Maryli Sitkowskiej pt. "Władysław Skoczylas (1883-1934)” – Galeria Wystaw Czasowych w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym ul. Rynek 19.
Wstęp  wolny.


Warto też obejrzeć prezentowane w Kazimierzu wystawy:

Wystawa prac Władysława Skoczylasa
Wystawa „Obejrzeli się”
Wystawa „Owad – przyjaciel czy wróg?”

 

Miłośnikom jazdy na nartach polecamy stacje narciarskie w Kazimierzu i okolicy:

Stacja Narciarska Kazimierz

Ośrodek Narciarsko - Snowboardowy w Rablowie

Stok Narciarski Parchatka

 

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę