Co z budżetem obywatelskim?

Skomentuj (14)

Niedługo będzie można składać wnioski mieszkańców o dofinansowanie inwestycji z budżetu obywatelskiego. Siłownia plenerowa już jest, rampa dla deskorolkarzy także. Co powinno być jeszcze wykonane w ramach budżetu?

Tegoroczny budżet obywatelski powinien być gotowy jesienią ubiegłego roku. Jednak z uwagi na wybory sprawę przesunięto na rok 2019.

- W tej chwili przygotowujemy uchwałę o zarządzeniu konsultacji społecznych. Będzie ona głosowana na najbliższej sesji Rady Miejskiej. Jest też doprecyzowywany regulamin składania wniosków do budżetu obywatelskiego. Kwotę przeznaczoną na ten cel 40 tys. zł mamy zarezerwowaną w budżecie gminy – mówi burmistrz Artur Pomianowski. – Zgłoszenie propozycji nie będzie skomplikowane. Serdecznie zachęcam mieszkańców Kazimierza do zastanowienia się nad celem spożytkowania tych pieniędzy.

 

Kiedy zostaną dopełnione sprawy formalne, przyjdzie czas na składanie wniosków. Ale już teraz można pracować nad pomysłami. Co by przydało się w mieście mieszkańcom Kazimierza? Dotąd w ramach budżetu obywatelskiego zrealizowano chodnik w okolicach Małego Rynku i siłownię plenerową, do której jesienią ubiegłego roku dołączyła rampa dla miłośników deskorolek.


- Rampa jest fajna, ale jeszcze niewypróbowana: zmontowano ją przed zimą, ale dość długo znajdowała się pod plandeką i nie można było z niej korzystać z powodu zimowej aury – mówi współautor zwycięskiego w 2017 r. projektu skateparku w Kazimierzu Tomasz Małolepszy. – Kolejnym krokiem, aby lepiej ten teren wykorzystać, powinno być utwardzenie terenu wokół rampy tak, aby można tam było jeździć na deskorolce.

Na razie teren wokół rampy wysypano grysem, co jest bardziej estetyczne niż praktyczne. Tak czy inaczej rampa jest i czeka na pogodę, deskorolkarzy i … kolejny projekt z budżetu obywatelskiego, bo to dopiero pierwszy krok, by skatepark w Kazimierzu mógł się stać faktem.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • deskorolka
  @ Pijany.... Nie wiem czemu, ale jakoś tam wiem, że masz rację. Teren trzeba przystosować do rampy.
 • zameldowany
  Patrząc na ilość i jakość wpisów, jesteśmy mało kreatywnym społeczeństwem pięknego miasteczka.
 • Aga
  Jak mówicie o jakimś pomniku, to weźcie przykład z mojego miasta Łodzi, gdzie w budżecie obywatelskim przeszedł projekt (i wygrał) na pomnik jednorożca. Potem ogłoszono konkurs, ale projekty, które z tego wyszły, w żaden sposób nie przypominały jednorożca. To zamówili pomnik u japońskiego artysty.
 • Psiarnia
  Pomnik dla tego psa, co to go uprowadzono z Rynku i ogolono :D
  • Walczący z kołtunami
   Może jakiś pomnik Wielkiego Kołtuna w postaci nieogolonego psa.
   Bardzo to będzie pasowało do stanu umysłu zwolenników skołtuniałych psów z naszego miasta...
  • hau hau
   Ale jednak bardziej do stanu umysłów zwolenników wykorzystywania psów do szczekania na swój i innych temat!
  • miał miał
   hau hau! Weź lusterko i przeczytaj to co wyszczekałeś...
 • stańczyk
  Zasypać dół po Esterce zasiać trawę i rozgrodzić z tego czegoś co się wali, bo w tej chwili to ten widok woła o pomstę do nieba.
  Swoją drogą, ta strona to dobre miejsce na dyskusję, a temat ważki i wszystkich dotyczy ! Brawo redakcja !
  • Guzek
   No ale na to niestety nie można - bo to jest prywatne. Może chociaż na mszę dać w intencji właściciela, który tam coś zbuduje.
  • pijany znad Grodarza
   Zacząć od wyegzekwowania prawa.
 • gienek
  @Smieszka
  Oj, to trzeba by dużo materiału bo ona ...
 • Maria
  Może jakiś pomnik. Wszystko jedno jaki. Byle tylko paru działaczy odpowiedników jakich pamietam z PRL przy tym się popisało a ksiądz poświęcił. Pewnie za ofiarą!
  • Śmieszka
   Może "Pomnik Ploty" - to byłoby coś.
 • pijany znad Grodarza
  Rampa nie spełni swojej funkcji o ile teren wokół niej będzie taki, jak na fotografii. Oczywiście należy go przystosować do rampy.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę