Będzie skatepark w Kazimierzu

Skomentuj (4)

zobacz więcej (11)

Podczas konsultacji społecznych mieszkańcy Kazimierza wybrali projekt do budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Choć wybór nie był łatwy, zdecydowaną większość głosów uzyskał… skatepark!

Już po raz trzeci mieszkańcy Kazimierza Dolnego mieli możliwość, by wpłynąć na to, w co zainwestuje miasto. Tym razem w ramach budżetu obywatelskiego do Urzędu Miasta wpłynęły dwa projekty. Jeden mający na celu upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zaś drugi stworzenie skateparku.

Na zorganizowane przez magistrat spotkanie przybyło ponad pięćdziesiąt osób. Autorzy projektów opowiedzieli o swoich pomysłach, po czym na wniosek radnej, Ewy Wolnej, głosowanie odbyło się w sposób tajny. Padł również pomysł, by w przyszłości mieszkańcy mogli oddawać swoje głosy również przez Internet.

- Jest to praktykowane w wielu miastach, np. w Puławach – mówi Ewa Wolna. – Ludzie pracują w różnych miejscach i w różnych godzinach, więc nie każdy, choćby bardzo chciał, może na takie konsultacje dotrzeć i oddać swój głos.

Głosowanie przebiegło bardzo sprawnie i już po chwili ogłoszono wyniki. Zdecydowaną większością głosów (43 głosy) wygrał projekt skateparku. Upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uzyskało jedynie 13 głosów.

- Nasz projekt powstał dlatego, że nasze dzieci zwyczajnie tego potrzebują – mówi Tomasz Małolepszy. – Nie mówię tu tylko o swoich dzieciach, ale o wszystkich dzieciach z Kazimierza, które nie mają w tej chwili zbyt wielu możliwości na bycie z sobą w jakimś miejscu, które jest dla nich dedykowane.

W Kazimierzu Dolnym powstanie więc miejsce, gdzie młodzi mieszkańcy Miasteczka będą mogli aktywnie spędzać czas. Prawdopodobnie projekt ten to dopiero początek, bo pomysłów jest więcej. Jednak na razie na ten cel przeznaczone zostanie 40 tysięcy zł z budżetu gminy w ramach budżetu obywatelskiego.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Jaro
  Wawer postawił tylko te kołki. Ta hałda piachu była wcześniej. Starajmy się pisać prawdę. Dla niektórych nie jest to łatwe.
 • ech
  wybór między dżumą a cholerą.oby ten pomysł nie skończył się tak jak boisko do siatkówki plażowej......aż boli patrzeć
  • siatkar
   Racja. Jakaż to była pompa z boiskiem. Zdaje się Wawer ten kołek do montowania siatki stawiał z dumny jakby szalet miejski otworzył. I co jeszcze nie zdążył odejść ze stołka, a nikogo to boisko nie obchodziło! A teraz to już w ogóle! Oby z parkiem nie było to samo.
 • pieta
  Kolumny Macierewicza mają być budowane na 100 rocznicę odzyskania niepodległości w każdej gminie. Nie ma co się o pomnik teraz smucić.
  Czas aby Ci co zwykle w pierwszych szeregach prężą się na oficjałkach i z wypiętą piersią dokonują odczytów niech założą komitet budowy i do pracy. Może rzeczywiście rynek byłby najlepszym miejscem. Stalibyśmy się znani na całą Polskę jak Świebodzin z pomnikiem Chrystusa.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę