Będzie skatepark w Kazimierzu

Skomentuj (4)

zobacz więcej (11)

Podczas konsultacji społecznych mieszkańcy Kazimierza wybrali projekt do budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Choć wybór nie był łatwy, zdecydowaną większość głosów uzyskał… skatepark!

Już po raz trzeci mieszkańcy Kazimierza Dolnego mieli możliwość, by wpłynąć na to, w co zainwestuje miasto. Tym razem w ramach budżetu obywatelskiego do Urzędu Miasta wpłynęły dwa projekty. Jeden mający na celu upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zaś drugi stworzenie skateparku.

Na zorganizowane przez magistrat spotkanie przybyło ponad pięćdziesiąt osób. Autorzy projektów opowiedzieli o swoich pomysłach, po czym na wniosek radnej, Ewy Wolnej, głosowanie odbyło się w sposób tajny. Padł również pomysł, by w przyszłości mieszkańcy mogli oddawać swoje głosy również przez Internet.

- Jest to praktykowane w wielu miastach, np. w Puławach – mówi Ewa Wolna. – Ludzie pracują w różnych miejscach i w różnych godzinach, więc nie każdy, choćby bardzo chciał, może na takie konsultacje dotrzeć i oddać swój głos.

Głosowanie przebiegło bardzo sprawnie i już po chwili ogłoszono wyniki. Zdecydowaną większością głosów (43 głosy) wygrał projekt skateparku. Upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uzyskało jedynie 13 głosów.

- Nasz projekt powstał dlatego, że nasze dzieci zwyczajnie tego potrzebują – mówi Tomasz Małolepszy. – Nie mówię tu tylko o swoich dzieciach, ale o wszystkich dzieciach z Kazimierza, które nie mają w tej chwili zbyt wielu możliwości na bycie z sobą w jakimś miejscu, które jest dla nich dedykowane.

W Kazimierzu Dolnym powstanie więc miejsce, gdzie młodzi mieszkańcy Miasteczka będą mogli aktywnie spędzać czas. Prawdopodobnie projekt ten to dopiero początek, bo pomysłów jest więcej. Jednak na razie na ten cel przeznaczone zostanie 40 tysięcy zł z budżetu gminy w ramach budżetu obywatelskiego.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (4)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2018. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2018 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę