Co słychać w sprawie skateparku?

Skomentuj (12)

Miał być skatepark nad Wisłą. Miał być sfinansowany w ramach budżetu obywatelskiego. Tak blisko rok temu zadecydowali mieszkańcy. Niedługo kazimierzacy będą decydować o kolejnym budżecie obywatelskim. A co z poprzednim projektem?

- Podczas konsultacji społecznych mieszkańcy Kazimierza wybrali projekt do budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Choć wybór nie był łatwy, zdecydowaną większość głosów uzyskał… skatepark! – tak pisaliśmy w artykule z 9 listopada 17 r. „Będzie skatepark w Kazimierzu”. Od tamtej pory minął prawie rok, a obok plenerowej siłowni miejskiej nad Wisłą, gdzie zaplanowano lokalizację kazimierskiego skateparku, nie dzieje się nic. Dlaczego?

- Przygotowania związane z budową skateparku trwają w zasadzie od początku bieżącego roku, kiedy tylko mieliśmy zabezpieczone środki w budżecie na ten rok – mówi Artur Pomianowski zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego. – Niestety, w związku z tym, że nastąpiła reorganizacja jeżeli chodzi właściciela gruntów, na których ma być zlokalizowany skatepark, nasze działania się przedłużyły. W związku z tym, że nowo powstała instytucja – Polskie Wody – jest w trakcie reorganizacji, korespondencja trwała blisko 8 miesięcy.

Umowa w końcu została podpisana 10 sierpnia i dopiero wtedy miasto mogło wystąpić do konserwatora o wydanie zgody na realizację siłowni.

- Ubolewamy nad tym, bo chcieliśmy, żeby skatepark był gotowy na wakacje, a nawet przed sezonem letnim – mówi Artur Pomianowski. – Zakładaliśmy sobie, rozpoczynając przygotowania w styczniu, że zrobimy go w kwietniu – maju, by w czerwcu, gdy dzieci mają trochę więcej wolnego czasu, mogły z niego korzystać i będzie funkcjonował przez wakacje.

Jest nadzieja, że siłownia powstanie we wrześniu. Jak będzie wyglądała?

- To będzie jedna rampa – taka niecka – mówi Artur Pomianowski. – Wychodzimy z założenia, ze skatepark będzie się dalej rozwijał i w kolejnych latach pojawią się nowe elementy. Na razie koszty nie pozwalają na więcej. Mamy zabezpieczone 40 tysięcy i w tę kwotę chcemy się wstrzelić.

Do sprawy wrócimy.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • Kazimierzak
  Teraz zaczna budowac bo zblizaja sie znow wybory wiec burmistrz musi pokazac ze niby cos robi.
 • klient371636
  Wyrazy uznania za kolejną wspaniałą inwestycję w Kazimierzu. Miasteczko, gdzie przyjeżdżają tysiące turystów powinno wyglądać ja bombonierka. A tu się nie da przejść, nierówne , zaniedbane chodniki [ patrz ul. Podzamcze ] mamy z wózkami z małymi dziećmi, lepiej tu nie przyjeżdżajcie, bo nie przejedziecie, albo Was rozjadą auta w centrum miasta. Centrum powinno być zamknięte dla aut, tak jak to jest w całej Europie. Tu trzeba menagera do rządzenia miastem, a nie swojego chłopa z sąsiedztwa, co chce zarobić i pozałatwiać swoje sprawy. Ciekawe , kogo znowu wybiorą kazimierzacy na burmistrza, bo już się boję.............
  • pijany znad Grodarza
   " Tu trzeba menagera do rządzenia miastem, a nie swojego chłopa z sąsiedztwa, co chce zarobić i pozałatwiać swoje sprawy. Ciekawe , kogo znowu wybiorą kazimierzacy na burmistrza, bo już się boję............. "
   Otóż to. Jest taki. To Pan Wawer. / sorry. Zapomnialem Jego imię/
 • Grzecho
  Oj jak Pomianowski sobie nie może poradzić z inwestycją za parę groszy to jak sobie poradzi z całą gminą. O drogach nie będę wspominał.
  • wodnik szuwarek
   @Grzecho, takiego burd..u jak państwowe gospodarstwo wody polskie, powstałe 1.01.2018. to dawno nie było w tym kraju. Totalna dezorganizacja. Do tej pory ich strona internetowa wciąż używa dawnej domeny kzgw.gov. a pisma krążą. Na skutek pomyłki urzędnika przez cały rok naliczany jest horrendalnie wysoki podatek denny, wykańczający finansowo małe mariny na Mazurach. Bo ktoś źle postawił przecinek i w ustawie zamiast 0,89zł zrobiło się 8,90zł z metra kwadratowego. Pier..na dobra zmiana.
 • Harry
  bylem tam--ale to juz dawno.....na tej zielonej laweczce,dobrze sie wino pije i plesniakiem zakasza;)
  ale,to jest teren dla dzieci...taka mini-silownia..
 • HEJ
  Artur już niedługo.... Uwolnisz się i Kazimierz odżyje!!!!
 • swój chłop
  Panie Arturze, pan sie nie boi! Co on może?? :)
 • Z okolic
  Zaraz będzie zemsta bo z tego jest znany. Przecieki są co wyprawia. Oby się chłopak nie rozmyślił bo nie będzie na kogo głosować.
 • Icek
  O, pan Pomianowski się wypowiedział. Nie ma embarga? Bo podobno obecnie nam panujący ograniczył mu dostęp do wszystkiego :)
 • mama
  Fajnie, bo brakuje czegoś dla dzieciaków.
 • pijany znad Grodarza
  Lokalizacja bardzo trafna. Obserwuję, że mieszkańcy , i nie tylko, korzystają z urządzeń. Brawo Pani Ewa Wolna. bo to Jej inicjatywa,

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę