Co robić w Kazimierzu w weekend 21-23 sierpnia?

Jeśli najbliższy weekend spędzacie w Kazimierzu Dolnym, nie zapomnijcie sprawdzić programu wydarzeń. Zdążycie nacieszyć się Pardes Festivalem oraz skorzystać z innych propozycji.

Spędzenie czasu w Kazimierzu Dolnym to sama przyjemność! Jeśli do tego dodamy interesujące wydarzenia, otrzymamy weekend idealny. Niżej przedstawiamy program imprez.

21 sierpnia, piątek

godz. 11:00 Prezentacja multimedialna „Dialog dwóch kultur. Ormianie polscy w historii i współcześnie” (Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, ul. Lubelska 12)
Prezentację poprowadzi Paweł Grzesik z Muzeum Narodowego w Kielcach. Wstęp wolny.

godz. 13:00 Prezentacja multimedialna >>„Tułaczem będąc przybyłem do ochranianego przez Boga miasta…” – o Ormianach w Zamościu<< (Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, ul. Lubelska 12)
Prezentację poprowadzi dr Piotr Kondraciuk z Muzeum Zamojskiego. Wstęp wolny.


godz. 18:00 Prezentacja multimedialna „Rafael Lemkin – ormiańska geneza pojęcia ludobójstwo” (Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, ul. Lubelska 12)
Prezentację poprowadzi dr hab. Andrzej Zięba z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wstęp wolny.

godz.20:30 Nocne zwiedzanie Kazimierza

godz. 21:00 Pokaz filmu „Rana” (Restauracja Stara Łaźnia, ul. Senatorska)
Film „Rana” w reżyserii Faith Atkin można oglądać w restauracji Stara Łaźnia. Ilość miejsc ograniczona – wejściówki do nabycie na miejscu.

22 sierpnia, sobota

godz. 10:00 Lato w muzeum: warsztaty decoupage „Skrzynia skarbów Kazimierskiego Parku” (Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego)
Uczestnicy nauczą się zdobienia przedmiotów techniką decoupage. Muzeum zapewnia wszystkie niezbędne materiały plastyczne.

godz. 11:00 Prezentacja multimedialna „O reprezentacji Holokaustu w muzeach świata” (Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, ul. Lubelska 12)
Spotkanie poprowadzi dr hab. Anna Ziębińska-Witek z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Wstęp wolny.

godz. 12:30 Pokaz filmu „Żyd na szczęście” (Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, ul. Lubelska 12)
Film w reżyserii Pauliny Fiedjasz i Adama Uryniaka zostanie wyświetlony w ramach pofestiwalowych pokazów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy. Wstęp wolny.

godz. 15:00 Wykład i prezentacja multimedialna „Śmierć, grób i zaświaty w wyobrażeniach Żydów polskich” (Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, ul. Lubelska 12)
Spotkanie poprowadzi dr Paweł Fijałkowski z Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie. Wstęp wolny.

godz. 16:00 Wycieczkowa sjesta
Spacer z przewodnikiem po Kazimierzu Dolnym. Na trasie: oba rynki oraz wzgórze franciszkanów.

godz. 16:30 Spacer śladami cmentarzy żydowskich (zbiórka przed siedzibą KOKPiTu)

godz. 19:00 Koncert zespołu Się Gra (Synagoga, ul. Lubelska 4)
Cena biletu 35 zł. Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji w Kawiarni Galeria lub zakup biletu na godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

godz. 19:30 Letnie Koncerty Organowe (kościół farny)
Występ grającej na organach Ewy Bąk oraz kontratenora Marcina Ciszewskiego. Wstęp wolny.

godz. 20:30 Nocne zwiedzanie Kazimierza (miejsce zbiórki: studnia na Dużym Rynku)
W programie: spacer po kazimierskich rynkach, przejazd eko-busami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer z pochodniami po wąwozie. Cena: dorośli – 42 zł, dzieci do lat 7 – 5 zł, młodzież – 21 zł

godz. 21:00 Na finał festiwalu! Ale cymes! (Willa Ima, ul. Czerniawy 33)
Produkty lokalne, śliwkowe przysmaki i inne smakołyki na żydowską nutę — uczta kulinarna z niespodzianką muzyczną. Degustacja – 15 zł

23 sierpnia, niedziela

godz. 11:00 Przejazd kolejką wąskotorową

godz. 11:00 Specjalny program dla gości Pardes Festivalu: wyjazd do Muzeum Wsi w Lublinie
W programie wycieczki zwiedzanie obiektu i udział w dożynkach dworskich.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę