Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend 8 - 10 maja?

Weekend w Kazimierzu zapowiada się ciepły i słoneczny. W sam raz na odwiedziny w Kazimierzu, które szykuje się na przyjęcie gości, dostosowując się do działania w nowych warunkach trwającej epidemii. Kazimierz na Ciebie czeka!
Już w ostatni weekend turyści, którzy odwiedzili Kazimierz, mogli nie tylko spacerować po okolicznych wąwozach, polach i bezdrożach, ale także korzystać z przejażdżek bryczkami, meleksami czy autami terenowymi, nabyć jedzenie na wynos w kawiarenkach czy jadłodajniach. Teraz ta oferta znacznie się poszerza. Kazimierz na Ciebie czeka!
W sobotę o godzinie 10:00 po przerwie otwarte zostanie Muzeum Nadwiślańskie: Muzeum Sztuki Złotniczej i Galeria Wystaw Czasowych w Kazimierzu oraz Oddział Zamek w Janowcu. Zwiedzanie możliwe tylko w maseczkach. Obowiązują limity zwiedzających: w gmachu głównym przy rynku w Kazimierzu maksymalna ilość zwiedzających w jednym czasie na każdej z wystaw – 5 osób, a w Janowcu – na zamku – w Domu Północnym i dworze z Moniak – 5 osób, na dziedzińcu zamkowym i krużgankach podczas czynnych ekspozycji – 15 osób, po zamknięciu ekspozycji – 25 osób, w Spichlerzu – po 2 osoby na każdej kondygnacji. Park zamkowy – bez limitu zwiedzających. Podczas zwiedzania muzeum należy zachować odległość pomiędzy zwiedzającymi 1,5 – 5 m. Należy pamiętać o obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką i dezynfekowaniu rąk przy wejściu.
Muzeum będzie czynne codziennie od 10:00 do 17:00. W godzinach 13:30 – 14:30 - przerwa na dezynfekcję kas i pomieszczeń ekspozycyjnych.
W sobotę od godziny 10:15 otwarte zostają także na nowo bramy zamku. Ostatnie wejście godzina 17:30. Bilet w dotychczasowej cenie 5 zł. W związku z sytuacją epidemiczną obowiązują limity wejść: na zamku maksymalnie w jednym czasie może przebywać 60 osób. Utrudnione też będzie zwiedzanie baszty – po 1 osobie, wyjątki:  osoba niepełnosprawna z opiekunem, rodziny. Jeżeli ktoś nie skorzysta z wizyty na baszcie, bilet można wykorzystać w innym czasie. Będzie ważny co najmniej do końca trwania projektu, czyli do połowy roku 2021. Tu także obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk.
Od godziny 10:00 w sobotę ruszają na swoje stałe trasy po Miasteczku i do wąwozu Korzeniowego czerwone ekobusiki. Każdy pojazd – wyposażony w 3 przegrody  oddzielające kierowcę od pasażerów i pasażerów od siebie – zabierze maksymalnie 7 osób. 
Na przejażdżki po mieście i okolicach zapraszają bryczki:
Wystarczy telefon, by skorzystać z przejażdżki samochodem terenowym po tych kazimierskich wąwozach, które zostały utwardzone:
  • Rynek 4X4 – proponuje atrakcyjne trasę po mieście i okolicy bez wysiadania z samochodu. Najczęściej wybierana trasa o długości ok. 18 km przybliży Państwu południowo – zachodnią oraz wschodnią część Kazimierza i jego okolic. Zobaczycie zabytki znajdujące się na trasie przejazdu oraz kamieniołomy, punkt widokowy na Albrechtówce, z którego widać piękną panoramę przełomu Wisły, Janowiec, wiatrak, Krowią Wyspę, Mięćmierz,  a także cmentarz żydowski ze ścianą płaczu, oraz zabytki i cztery wąwozy lessowe, w tym Korzeniowy.
  • Selekcja.pl – organizuje wyprawy off road o charakterze Adventure Trophy - krajoznawcze, połączone ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc Kazimierza Dolnego i Janowca.
Na wycieczki zapraszają również kazimierscy przewodnicy.
  • Licencja na Oprowadzanie zaprasza na wycieczkę w maseczkach – rekreacyjny spacer krajoznawczy na Albrechtówkę Z przewodniczką przejdziecie Państwo ulicą Krakowską, pobrzeżem Wisły i urokliwym wąwozem na Albrechtówkę ku zapierającym dech w piersiach widokom.  Do Miasteczka powrócicie wąwozami. W czasie spaceru poznacie Państwo historię miasta i zgłębicie kilka jego tajemnic. Na spacer ze względu na bezpieczeństwo uczestników wycieczki udać się może maksymalnie 5 osób. Przewodniczka korzystać będzie z aplikacji tourguide na telefon - pozwoli ona by jej głos słyszany był przez słuchawkę podłączoną do Państwa telefonu - bliższe informacje uzyskać można telefonicznie. Wycieczki przewidziano w sobotę 9 maja o godzinie 11:00, a także w niedzielę 10 maja o godzinie 12:00.
  • Szept Kazimierza
  • Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK
  • Przewodnicy od Pokoleń
Wyżywienie - pełna karta dań - na wynos i na dowóz, pizzę,burgery, sałatki polecamy w restauracji "Pod Basztą" ul. Tyszkiewicza 26.
Stołówka Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza i Schroniska Pod Wianuszkami zaprasza od strony parkingu na ulicy Witkiewicza na bigos i pierogi na wynos - na ciepło lub na zimno jako wyroby garmażeryjne do zabrania do domu.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę