Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend 8 - 10 maja?

Weekend w Kazimierzu zapowiada się ciepły i słoneczny. W sam raz na odwiedziny w Kazimierzu, które szykuje się na przyjęcie gości, dostosowując się do działania w nowych warunkach trwającej epidemii. Kazimierz na Ciebie czeka!
Już w ostatni weekend turyści, którzy odwiedzili Kazimierz, mogli nie tylko spacerować po okolicznych wąwozach, polach i bezdrożach, ale także korzystać z przejażdżek bryczkami, meleksami czy autami terenowymi, nabyć jedzenie na wynos w kawiarenkach czy jadłodajniach. Teraz ta oferta znacznie się poszerza. Kazimierz na Ciebie czeka!
W sobotę o godzinie 10:00 po przerwie otwarte zostanie Muzeum Nadwiślańskie: Muzeum Sztuki Złotniczej i Galeria Wystaw Czasowych w Kazimierzu oraz Oddział Zamek w Janowcu. Zwiedzanie możliwe tylko w maseczkach. Obowiązują limity zwiedzających: w gmachu głównym przy rynku w Kazimierzu maksymalna ilość zwiedzających w jednym czasie na każdej z wystaw – 5 osób, a w Janowcu – na zamku – w Domu Północnym i dworze z Moniak – 5 osób, na dziedzińcu zamkowym i krużgankach podczas czynnych ekspozycji – 15 osób, po zamknięciu ekspozycji – 25 osób, w Spichlerzu – po 2 osoby na każdej kondygnacji. Park zamkowy – bez limitu zwiedzających. Podczas zwiedzania muzeum należy zachować odległość pomiędzy zwiedzającymi 1,5 – 5 m. Należy pamiętać o obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką i dezynfekowaniu rąk przy wejściu.
Muzeum będzie czynne codziennie od 10:00 do 17:00. W godzinach 13:30 – 14:30 - przerwa na dezynfekcję kas i pomieszczeń ekspozycyjnych.
W sobotę od godziny 10:15 otwarte zostają także na nowo bramy zamku. Ostatnie wejście godzina 17:30. Bilet w dotychczasowej cenie 5 zł. W związku z sytuacją epidemiczną obowiązują limity wejść: na zamku maksymalnie w jednym czasie może przebywać 60 osób. Utrudnione też będzie zwiedzanie baszty – po 1 osobie, wyjątki:  osoba niepełnosprawna z opiekunem, rodziny. Jeżeli ktoś nie skorzysta z wizyty na baszcie, bilet można wykorzystać w innym czasie. Będzie ważny co najmniej do końca trwania projektu, czyli do połowy roku 2021. Tu także obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk.
Od godziny 10:00 w sobotę ruszają na swoje stałe trasy po Miasteczku i do wąwozu Korzeniowego czerwone ekobusiki. Każdy pojazd – wyposażony w 3 przegrody  oddzielające kierowcę od pasażerów i pasażerów od siebie – zabierze maksymalnie 7 osób. 
Na przejażdżki po mieście i okolicach zapraszają bryczki:
Wystarczy telefon, by skorzystać z przejażdżki samochodem terenowym po tych kazimierskich wąwozach, które zostały utwardzone:
  • Rynek 4X4 – proponuje atrakcyjne trasę po mieście i okolicy bez wysiadania z samochodu. Najczęściej wybierana trasa o długości ok. 18 km przybliży Państwu południowo – zachodnią oraz wschodnią część Kazimierza i jego okolic. Zobaczycie zabytki znajdujące się na trasie przejazdu oraz kamieniołomy, punkt widokowy na Albrechtówce, z którego widać piękną panoramę przełomu Wisły, Janowiec, wiatrak, Krowią Wyspę, Mięćmierz,  a także cmentarz żydowski ze ścianą płaczu, oraz zabytki i cztery wąwozy lessowe, w tym Korzeniowy.
  • Selekcja.pl – organizuje wyprawy off road o charakterze Adventure Trophy - krajoznawcze, połączone ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc Kazimierza Dolnego i Janowca.
Na wycieczki zapraszają również kazimierscy przewodnicy.
  • Licencja na Oprowadzanie zaprasza na wycieczkę w maseczkach – rekreacyjny spacer krajoznawczy na Albrechtówkę Z przewodniczką przejdziecie Państwo ulicą Krakowską, pobrzeżem Wisły i urokliwym wąwozem na Albrechtówkę ku zapierającym dech w piersiach widokom.  Do Miasteczka powrócicie wąwozami. W czasie spaceru poznacie Państwo historię miasta i zgłębicie kilka jego tajemnic. Na spacer ze względu na bezpieczeństwo uczestników wycieczki udać się może maksymalnie 5 osób. Przewodniczka korzystać będzie z aplikacji tourguide na telefon - pozwoli ona by jej głos słyszany był przez słuchawkę podłączoną do Państwa telefonu - bliższe informacje uzyskać można telefonicznie. Wycieczki przewidziano w sobotę 9 maja o godzinie 11:00, a także w niedzielę 10 maja o godzinie 12:00.
  • Szept Kazimierza
  • Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK
  • Przewodnicy od Pokoleń
Wyżywienie - pełna karta dań - na wynos i na dowóz, pizzę,burgery, sałatki polecamy w restauracji "Pod Basztą" ul. Tyszkiewicza 26.
Stołówka Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza i Schroniska Pod Wianuszkami zaprasza od strony parkingu na ulicy Witkiewicza na bigos i pierogi na wynos - na ciepło lub na zimno jako wyroby garmażeryjne do zabrania do domu.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę