Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (23-25 października)?

Skomentuj (3)

Co będzie się działo w październikowy weekend w Kazimierzu Dolnym? Przygotowaliśmy zestawienie imprez i atrakcji, które pomoże zaplanować czas turystom oraz kazimierzanom.

Spędzacie weekend w Kazimierzu? Koniecznie więc sprawdźcie, jakie atrakcje czekają w naszym mieście!

23 października, piątek

14:00 Wielkie seminarium otwarte i debata publiczna poświęcone rewitalizacji miasta (Sala konferencyjna SARP)
W programie wydarzenia zorganizowanego przez Samorząd Mieszkańców znalazły się między innymi dyskusja oraz wykłady. Zapraszamy do udziału.

19:30 Kazimierski Klub Komedii w Korzeniowej (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, ul. Doły 43)
Pierwsze spotkanie Kazimierskiego Klubu Komedii. W Korzeniowej wystąpią dwaj komicy – Krzysztof Jahns oraz Mieszko Minkiewicz. Bilet wstępu to 30 zł, trzeba jednak pamiętać, iż ilość miejsc jest ograniczona. Można wygrać bezpłatną wejściówkę dla dwóch osób!

24 października, sobota

10:00-13:00 Zlot Pojazdów Zabytkowych - Rynek
Impreza połączona z akcją charytatywną "Podaruj Serce Zosi". W ramach pomocy dla Zosi będzie można zrobić sobie zdjęcie przy pięknych klasykach a nawet przejechać się którymś z aut!

11:00 Hubertus 2015 (Park przy dworku w Kęble)
W programie jeździeckiego pikniku znalazły się przejażdżki bryczką i wierzchem, gonitwa za lisem, biesiada przy ognisku oraz zabawy dla dzieci.

15:00 Wystawa „Kazimierz w plenerze” (Galeria Kolor, ul. Senatorska 1/3)
Wystawa prezentuje prace kazimierskich artystów. Publiczność będzie mogła zobaczyć obrazy Leszka Furtasa, Krzysztofa Michalskiego, Jacka Kośmińskiego, Jacka Kwiatkowskiego i Romana Gruszeckiego.

18:00 Nocne zwiedzanie Kazimierza
Spacer po rynkach, przejazd eko-busikami, cmentarz żydowski, wizyta w wąwozie z pochodniami. Zbiórka pod Studnią na Rynku. Zapisy pod numerem tel. 604-116-147

Warto również odwiedzić trwające wystawy:

Wystawa prac Władysława Skoczylasa
Chodlik, odkrywane dziedzictwo – wystawa archeologiczna
Wystawa prac Barbary Gruszki
Wystawa „Owad – przyjaciel czy wróg?”

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • Efffka
  Nawet całkiem sporo tych wydarzeń jak na październikowy weekend...
  • Mała
   Racja :)
 • Małgorzata
  Ja polecam Kuncewiczówkę. Przeurocze miejsce. Turyści o nim nie wiedzą. Taki obiekt zapomniany. Poznałam nawet kiedyś dyrektorkę. Miła wdzięcząca się pani. Chyba jednak zarządzanie jej nie idzie, a promocja to już na pewno. Trudno. Kuncewiczówka warta mszy, a przy okazji wejście przez Wąwóz. Pozdrawiam

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę