Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (23-25 października)?

Skomentuj (3)

Co będzie się działo w październikowy weekend w Kazimierzu Dolnym? Przygotowaliśmy zestawienie imprez i atrakcji, które pomoże zaplanować czas turystom oraz kazimierzanom.

Spędzacie weekend w Kazimierzu? Koniecznie więc sprawdźcie, jakie atrakcje czekają w naszym mieście!

23 października, piątek

14:00 Wielkie seminarium otwarte i debata publiczna poświęcone rewitalizacji miasta (Sala konferencyjna SARP)
W programie wydarzenia zorganizowanego przez Samorząd Mieszkańców znalazły się między innymi dyskusja oraz wykłady. Zapraszamy do udziału.

19:30 Kazimierski Klub Komedii w Korzeniowej (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, ul. Doły 43)
Pierwsze spotkanie Kazimierskiego Klubu Komedii. W Korzeniowej wystąpią dwaj komicy – Krzysztof Jahns oraz Mieszko Minkiewicz. Bilet wstępu to 30 zł, trzeba jednak pamiętać, iż ilość miejsc jest ograniczona. Można wygrać bezpłatną wejściówkę dla dwóch osób!

24 października, sobota

10:00-13:00 Zlot Pojazdów Zabytkowych - Rynek
Impreza połączona z akcją charytatywną "Podaruj Serce Zosi". W ramach pomocy dla Zosi będzie można zrobić sobie zdjęcie przy pięknych klasykach a nawet przejechać się którymś z aut!

11:00 Hubertus 2015 (Park przy dworku w Kęble)
W programie jeździeckiego pikniku znalazły się przejażdżki bryczką i wierzchem, gonitwa za lisem, biesiada przy ognisku oraz zabawy dla dzieci.

15:00 Wystawa „Kazimierz w plenerze” (Galeria Kolor, ul. Senatorska 1/3)
Wystawa prezentuje prace kazimierskich artystów. Publiczność będzie mogła zobaczyć obrazy Leszka Furtasa, Krzysztofa Michalskiego, Jacka Kośmińskiego, Jacka Kwiatkowskiego i Romana Gruszeckiego.

18:00 Nocne zwiedzanie Kazimierza
Spacer po rynkach, przejazd eko-busikami, cmentarz żydowski, wizyta w wąwozie z pochodniami. Zbiórka pod Studnią na Rynku. Zapisy pod numerem tel. 604-116-147

Warto również odwiedzić trwające wystawy:

Wystawa prac Władysława Skoczylasa
Chodlik, odkrywane dziedzictwo – wystawa archeologiczna
Wystawa prac Barbary Gruszki
Wystawa „Owad – przyjaciel czy wróg?”

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • Efffka
  Nawet całkiem sporo tych wydarzeń jak na październikowy weekend...
  • Mała
   Racja :)
 • Małgorzata
  Ja polecam Kuncewiczówkę. Przeurocze miejsce. Turyści o nim nie wiedzą. Taki obiekt zapomniany. Poznałam nawet kiedyś dyrektorkę. Miła wdzięcząca się pani. Chyba jednak zarządzanie jej nie idzie, a promocja to już na pewno. Trudno. Kuncewiczówka warta mszy, a przy okazji wejście przez Wąwóz. Pozdrawiam

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę