Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (23-25 marca)?

Spędź pierwszy wiosenny weekend w Kazimierzu Dolnym. Niżej dowiesz się, co w tym czasie będzie się działo w naszym mieście.

23 marca, piątek

19:00 Droga Krzyżowa (ulice miasta)
Misterium odbywa się każdego roku, w przygotowaniu stacji bierze udział młodzież z Koszczyca. Wierni idą przez oba rynki oraz na Górę Trzech Krzyży, gdzie celebrowane są ostatnie stacje.

Kiermasz Wielkanocny (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

Wystawa „Tadeusz Michalak. Realista czy wizjoner?”
(Muzeum Nadwiślańskie, Rynek 19)

24 marca, sobota

10:00 Warsztaty Sztuki Ludowej (Rynek)

10:30 Kazimierska Wiosna Fotograficzna  (Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12)
To cykl 4 spotkań (marzec, kwiecień, maj, czerwiec), adresowanych do wszystkich osób, które chcą zmagać  się wpraktyce z fotograficzną materią.Każde spotkanie to mieszanka teorii (wykład) i praktyki (plener). Cykl prowadzi Maks Skrzeczkowski (wykładowca fotografii UMCS). Wstęp wolny.

12:00 Spacer „Tajemnice Kazimierza Dolnego” (Dom Kuncewiczów, ul. Małachowskiego)
Spacer nowym szlakiem literackim organizowany jest przez Dom Kuncewiczów. Zbiórka uczestników odbędzie się przed siedzibą muzeum.

12:00 Wycieczka z przewodnikiem „Zamek, legendy i stary Kazimierz”
Wycieczka z przewodnikiem dla turystów indywidualnych. Uczestnicy zobaczą najciekawsze miejsca i usłyszą najlepsze historie i anegdoty związane z miastem. Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwacje (telefoniczne lub mailowe).
Cena: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia (młodsze bezpłatnie). Do podanych cen należy dodać bilet wstępu na zamek i basztę w wysokości 5 zł.

16:00 Sobota Literacka (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)
Podczas najbliższego spotkania uczestnicy będą rozmawiać o wierszach księdza Jana Twardowskiego. Gospodynią Soboty Literackiej będzie prof. Zofia Mitosek.

18:00 Nocne zwiedzanie Kazimierza
Nocą świat wygląda inaczej. Nocą budzą się nieznane emocje. Nocą historia ma inny wymiar. Nocą może zdarzyć się wszystko… Zwiedzaj Kazimierz z nami nocą – Niezwykła nocna wycieczka po Kazimierzu Dolnym! Wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc.

18:00 Mike Cox: The Sexuality Tour. Koncert w Kazimierzu Dolnym (Studio KZMRZ ul. Rynek 23)

Koncert w Kazimierzu – pierwszy koncert amerykańskiej gwiazdy jazzu Mike’a Coxa w Polsce – rozpoczyna jego trasę koncertową w naszym kraju „The Sexuality Tour”  inauguruje działalność Studia KZMRZ – nowego miejsca na mapie kazimierskiej kultury –  przy ulicy Rynek 23 od strony ul. Nadwiślańskiej. Gościem specjalnym będzie trębacz Jan Jiggah Michalec. Wstęp wolny.


20:00 Koncert Jakuba Kusiora (Trzeci Księżyc, Mały Rynek 1)
Jakub Kusior to młodzieniec śpiewający własne piosenki o miłości i niemiłości, zagubieniu się w świecie i odnalezieniu w nim swojego miejsca. Artysta ma na swoim koncie dwa mini wydawnictwa ,,Far Away EP” oraz ,,Szczere Serce EP” oraz koncertuje solowo w całej Polsce.
Cena biletu: 20 zł

Kiermasz Wielkanocny (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

Wystawa „Tadeusz Michalak. Realista czy wizjoner?”
(Muzeum Nadwiślańskie, Rynek 19)

25 marca, niedziela

10:00 Warsztaty Sztuki Ludowej (Rynek)

12:00 Niedziela Palmowa
Uroczysta procesja przejdzie z Kościoła Farnego na Rynek, później wierni wrócą do świątyni.

Wystawa „Tadeusz Michalak. Realista czy wizjoner?”
(Muzeum Nadwiślańskie, Rynek 19)

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę