Charytatywna kolacja dla Franka

Był już festyn i aukcja obrazów, teraz nadszedł czas na kolejne wydarzenie mające na celu pomoc sześcioletniemu Frankowi. W ostatnią niedzielę lipca, w Hotelu Król Kazimierz odbędzie się charytatywna kolacja z gwiazdami. Bilety już są w sprzedaży.

W Kazimierzu Dolnym, jak zawsze dużo się dzieje. Tym razem dzieje się bardzo dużo dobrych rzeczy. Charytatywny festyn, charytatywna aukcja obrazów, spontaniczne akcje kazimierzaków, które zmierzają w jednym kierunku. By pomóc sześcioletniemu Franiowi choremu na adrenoleukodystrofie, ciężką chorobę genetyczną.


Oprócz różnorodnych wydarzeń, tych, które już były i tych planowanych w Kazimierzu Dolnym, akcja zbierania funduszy na przeszczep dla Frania zatacza coraz szersze kręgi. Zupełnie niedawno Franek wraz z swoimi rodzicami wystąpił w telewizji, w programie „Pytanie na śniadanie”. Tam towarzyszyła im aktorka, Małgorzata Socha.


- Jesteśmy tu, żeby pomóc Franiowi – mówi Małgorzata Socha. – Choroba postępuje bardzo szybko i dlatego potrzebujemy pieniędzy na jego leczenie. Nie jest to tania kuracja. Potrzebujemy zebrać około 160 tys. zł na wyprodukowanie około 20 mln komórek macierzystych.


Występ w programie już przynosi efekty, bo ludzie o wielkich sercach pomagają jak mogą. Jednak na tym nie koniec. By pomóc najbliższym Frania w zbieraniu funduszy na przeszczep, znajomi i przyjaciele postanowili przygotować charytatywną kolację z gwiazdami w Hotelu Król Kazimierz. W kolacji weźmie również udział Małgorzata Socha. Swoją obecność zapowiedział także Przemysław Cypryański - aktor.


Kolacja odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca, 31 lipca. Na wszystkich gości czekać tam będzie poczęstunek przygotowany przez kazimierskich restauratorów, będzie także loteria fantowa oraz aukcja obrazów i niespodzianek.


Do pomocy zgłosiło się wiele kazimierskich restauracji i kawiarni. Swoje przysmaki podczas charytatywnej kolacji zaprezentują: Restauracja AKUKU, Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Knajpa Artystyczna, Piekarnia Sarzyński, Kazimierz Dolny, Kawiarnia Rynkowa, Restauracja Dębowa, Restauracja Sielanka, Batumi - Kuchnia Gruzińska, Restauracja u Fryzjera, Bar pod Bykiem, Kawiarnia u Radka i Kawiarnia Galeria.


- Ze względu na duże zainteresowanie kolacją, Hotel Król Kazimierz pozwolił nam zwiększyć liczbę gości – piszą organizatorzy na portalu społecznościowym. - Zachęcam do rezerwowania i kupowania, a tym samym wspierania naszego dzielnego Frania dając mu możliwość sfinansowania przeszczepu.


Kolacja rozpocznie się o godzinie 19.00. Do wstępu upoważniać nas będzie specjalny bilet.


Bilety na kolację można kupić w salonie fryzjerskim Hair Mania Marzena Nachowicz w Puławach oraz w Kazimierzu Dolnym w Kawiarnia Rynkowa oraz Restauracji Podcienia. Koszt biletu to 200 zł. Jak zapewniają organizatorzy, możliwa jest także wysyłka po zaksięgowaniu wpłaty na konto. Jednak w tym celu osoby zainteresowane proszone są o kontakt (nr tel. 785 653 070).


W planach są już kolejne akcje. W najbliższą niedzielę, 10 lipca od godz. 10.00 po Kazimierzu Dolnym będzie kursował jeden Zielony Pojazd (melex) oznaczony kolorowymi balonikami. Cały uzyskany dochód zostanie przekazany na leczenie Frania. Zaś w kolejną niedzielę, 17 lipca w Sielcach odbędzie się IV Festyn Rodzinny „Razem dla Franka”. Pieniądze będą także zbierane podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zawita do Kazimierza pod koniec lipca.


Osoby, które chciałyby wesprzeć finansowo Frania, mogą dokonywać wpłat na konto Fundacji Oswoić Los: 93 1240 2470 1111 0010 3546 8971
KONIECZNIE w tytule przelewu "DLA FRANKA FERNEZY", Wsparcie dla Fundacji Oswoić Los
Informacja dla przelewów zagranicznych:
Numer konta w formacie IBAN
(do pełnego 26 numeru rachunku dodajemy na początku PL)
kod Swift banku - dla PEKAO jest to PKOPPLPW
Dla przelewu w EUR najlepiej będzie jak nadawca wyśle przelewem SEPA (przelew europejski, musi to być z banku z UE) opcja SHA
lub
Konto BS KD: 24 8731 0001 0009 0274 3000 0010
Tytuł: „ Pomoc dla Franka"
Dla wpłat z zagranicy:
BIC (SWIFT) POLUPLPR
PL 24 8731 0001 0009 0274 3000 0010

 

Skomentuj


Mapa

Hotele

Hotel Król Kazimierz


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę