Boże Narodzenie 2011

Skomentuj (9)

Boże Narodzenie coraz bliżej. Zapraszamy Państwa w ten wyjątkowy czas do Kazimierza Dolnego - miasta równie magicznego, jak same święta.

Tak wiele tu pięknych miejsc, które warto zobaczyć. A nawet jeśli znamy Kazimierz, jeśli przyjeżdżamy tu w każde wakacje, nie znamy go zimą. A o tej porze roku nadwiślańskie Miasteczko wygląda zupełnie inaczej. Nie traci ono jednak nic na swej wartości, a być może nawet zyskuje. Romantyczny, spokojny, cichy i skłaniający do refleksji. Działa uspokajająco i odprężająco.

 

Co można robić kilka dni w tym prowincjonalnym mieście? Spacerować, zwiedzać, odnajdywać piękne miejsca, poznawać tajemnice… A wieczorami obserwować serce miasta z przyrynkowych kawiarni wypełnionych zapachem przypraw korzennych. Mało przekonujące? Kazimierscy przedsiębiorcy również przygotowali coś wyjątkowego, specjalne świąteczne oferty.

 

Hotel „Zajazd Piastowski” przygotował dla swoich gości dwa pakiety. Jeden trwa dwie doby, drugi trzy. Obydwa zawierają jednak wieczerzę wigilijną, świąteczne śniadania i obiadokolacje. Dodatkowo w pakiecie znajduje się – dla każdego - masaż częściowy i seans w saunie lub grocie solnej w Strefie Odnowy Biologicznej.

 

Na święta zaprasza też Spichlerz - Villa Murka. Tam przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd, spróbujecie Państwo wyśmienitych tradycyjnych potraw. Po Wieczerzy Wigilijnej odbędzie się w hotelu projekcja filmu Richarda Curtisa pt. "To właśnie miłość" z udziałem Hugh Granta i całej plejady gwiazd. O godzinie 23.30 planowane jest wyjście na Pasterkę do Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej Klasztoru Ojców Franciszkanów na Wietrznej Górze. Pierwszy dzień świąt zapowiada się równie ciekawie. Wczesnym popołudniem odbędzie się spacer z przewodnikiem, a po nim kulig z pochodniami i kolacja przy ognisku.

 

Magiczne Święta Bożego Narodzenia zapowiadają się również w Siedlisku Lubicz. Organizatorzy przygotowali dla Państwa specjalny pakiet, który obejmuje cztery dni pobytu wraz z wyżywieniem. Dodatkowe atrakcje to m.in. wspólne kolędowanie oraz kulig z pochodniami zakończony ogniskiem z grzanym winem i kiełbaską. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych sanie zastąpią bryczki.

 

W Pensjonacie "Berberys" natomiast stworzona została specjalna oferta świąteczna. Obejmuje ona trzy noclegi wraz z wyżywieniem i dodatkowymi atrakcjami. Jakie to atrakcje? Między innymi voucher na zabiegi w SPA, koncert kolęd i kulig z ogniskiem i poczęstunkiem.

 

Święta Bożego Narodzenie w "Wiatrakowie" też zapowiadają się wyjątkowo. Co tam czeka na Państwa? Świąteczny nastrój, rodzinna atmosfera, zapach żywej choinki i pierników oraz bardzo dobra kuchnia. Dodatkową atrakcją będzie wspólne wykonywanie ozdób choinkowych, dekorowanie pierników i ubieranie Świątecznego Drzewka. Na tym nie koniec. W niedziele planowane są warsztaty, podczas których uczestnicy będą własnoręcznie tworzyć ciekawe upominki i drobiazgów dla siebie oraz swoich bliskich. Wieczorem natomiast odbędzie się przejażdżka saniami, bądź bryczkami oraz wspólna biesiada przy ognisku z pieczoną kiełbaską i grzańcem.

 

 

Polecane kwatery, pensjonaty i hotele:

 

Polecane restauracje:

 

Skomentuj


Dodane komentarze (9)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę