Aukcja obrazów. Dla chorego Przyjaciela

zobacz więcej (33)

W najbliższą sobotę w Kazimierzu odbędzie się aukcja obrazów na rzecz legendarnego dziennikarza Radia Lublin Piotra Wróblewskiego. W ten sposób kazimierscy artyści chcą mu pomóc w walce z chorobą.
Wieloletni dziennikarz Radia Lublin. Miłośnik Kazimierza. Człowiek – legenda. Piotr Wróblewski jest ciężko chory. Walczy z rakiem gruczołowym płuc i nadnerczy. Może mu pomoc nierefundowana przez NFZ terapia immunologiczna, której koszt szacuje się na około 200 tys. zł. Trwa zbiórka środków na ten cel na portalu Pomagam.pl. W Kazimierzu organizowana jest aukcja obrazów, z której całkowity dochód będzie przeznaczony na jego leczenie. Kazimierscy artyści pomagają przyjacielowi.
- Piotr z żoną zawsze chętnie nagłaśniają różnego rodzaju kazimierskie wydarzenia w Radiu Lublin. Są zakochani w malarzach Kazimierza. Biorą udział w wernisażach, kupują obrazy, kibicują kolejnym galeriom. Zaprzyjaźnili się z Piotrem Fąfrowiczem, z nami – mówi organizatorka aukcji Jolanta Brennenstuhl. – Teraz, ponieważ tego wymaga sytuacja zdrowotna Piotra, postanowiliśmy mu pomóc, stąd ta aukcja.
Aukcja odbędzie się na Małym Rynku w budynku jatek 22 sierpnia o godzinie 17:00, a w przypadku niepogody w Kawiarni u Radka. Poprowadzi ją dziennikarka Radia Lublin Magdalena Fijałkowska.
Obok obrazów przedmiotem licytacji będzie także zaproszenie do zarządzania Domem Kuncewiczów "Zostań (przez jeden dzień) kierownikiem Domu Kuncewiczów – oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym".
Wkrótce na portalu zaprezentujemy obrazy wystawione na aukcję.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę