Aukcja obrazów. Dla chorego Przyjaciela

zobacz więcej (33)

W najbliższą sobotę w Kazimierzu odbędzie się aukcja obrazów na rzecz legendarnego dziennikarza Radia Lublin Piotra Wróblewskiego. W ten sposób kazimierscy artyści chcą mu pomóc w walce z chorobą.
Wieloletni dziennikarz Radia Lublin. Miłośnik Kazimierza. Człowiek – legenda. Piotr Wróblewski jest ciężko chory. Walczy z rakiem gruczołowym płuc i nadnerczy. Może mu pomoc nierefundowana przez NFZ terapia immunologiczna, której koszt szacuje się na około 200 tys. zł. Trwa zbiórka środków na ten cel na portalu Pomagam.pl. W Kazimierzu organizowana jest aukcja obrazów, z której całkowity dochód będzie przeznaczony na jego leczenie. Kazimierscy artyści pomagają przyjacielowi.
- Piotr z żoną zawsze chętnie nagłaśniają różnego rodzaju kazimierskie wydarzenia w Radiu Lublin. Są zakochani w malarzach Kazimierza. Biorą udział w wernisażach, kupują obrazy, kibicują kolejnym galeriom. Zaprzyjaźnili się z Piotrem Fąfrowiczem, z nami – mówi organizatorka aukcji Jolanta Brennenstuhl. – Teraz, ponieważ tego wymaga sytuacja zdrowotna Piotra, postanowiliśmy mu pomóc, stąd ta aukcja.
Aukcja odbędzie się na Małym Rynku w budynku jatek 22 sierpnia o godzinie 17:00, a w przypadku niepogody w Kawiarni u Radka. Poprowadzi ją dziennikarka Radia Lublin Magdalena Fijałkowska.
Obok obrazów przedmiotem licytacji będzie także zaproszenie do zarządzania Domem Kuncewiczów "Zostań (przez jeden dzień) kierownikiem Domu Kuncewiczów – oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym".
Wkrótce na portalu zaprezentujemy obrazy wystawione na aukcję.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę