Spacer dla 17 milionów

Październik upływa pod zielonym znakiem Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17 milionów. Dziś wieczorem w imię solidarności z osobami cierpiącym na dzieciece porażenie mózgowe, których na świecie jest ponad 17 mln w wielu miejscach Polski na zielono podświetlone zostaną budynki użyteczności publicznej. W Kazimierzu w ramach tej akcji odbędzie się Spacer dla 17 milionów.
Mózgowe porażenie dziecięce (MPD) – zbiór zaburzeń ruchowych spowodowanych uszkodzeniem mózgu – pojawia się średnio u około 2 na 1000 urodzonych dzieci. Oznacza to dla nich problemy z koordynacją ruchową, wiąże się także z innymi schorzeniami: padaczką, zaburzeniami widzenia, mówienia, połykania czy oddychania. Na MPD cierpi na całym świecie ponad 17 milionów ludzi. Stąd nazwa Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17 milionów, organizowanej w październiku przez łódzką Fundację  Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”, która od wielu lat zajmuje się pomocą dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W ten sposób fundacja od 2015 r. zwraca uwagę na codzienne problemy osób z mózgowym porażeniem dziecięcym i przypomina, iż ludzie z MPD są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa.
W ramach tej kampanii organizowanych jest wiele przedsięwzięć: Lokal Na Medal (wyzwanie #17milionów groszy), Maraton Roztańczone #17milionów, Wyzwanie sportowe #17milionów metrów, Zaświeć dla #17milionów czy Spacer dla #17milionów. To ostatnie działanie odbędzie się także w Kazimierzu Dolnym.
- Zapraszamy Państwa 18 października na spacer po Kazimierzu Dolnym, podczas którego obejrzymy 17 obiektów zabytkowych, usłyszycie Państwo moc historii i śmiesznych i smutnych. Jak to życiu – zaprasza na kazimierski Spacer dla #17 milionów Danuta Borzecka z firmy Licencja na Oprowadzanie. - Trasa nasza prowadzić będzie pobrzeżem Wisły, na punkt widokowy przy kościele i klasztorze franciszkanów oraz rynkami Kazimierza Dolnego. Wycieczka trwać będzie ok. 2 h. Zaczynamy przy studni na środku rynku o godzinie 12:00.
Aby wziąć udział w spacerze, należy wysłać zgłoszenie na adres: oprowadzanie@gmail.com  wpłacić na https://www.siepomaga.pl/spacerdla17milionow minimum 10 zł na rehabilitację dzieci z MPD oraz pobrać ze swojego banku potwierdzenie dokonania wpłaty i pokazać je przewodnikowi przed spacerem.
Łódzka Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” od kilkunastu lat zajmuje się pomocą dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Prowadzi przedszkole, szkołę podstawową oraz dzienny oddział rehabilitacji. Dzięki współpracy z certyfikowanymi fizjoterapeutami, terapeutami, lekarzami, logopedami, psychologami, pedagogami oraz innymi specjalistami od wczesnej interwencji zapewnia wieloaspektową terapię oraz rehabilitację dostosowaną do indywidualnych potrzeb dzieci.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę