Jerzy Zyśko i jego martwe natury

zobacz więcej (13)

W Galerii Mit w Kazimierzu Dolnym otwarta została wystawa malarstwa lubelskiego artysty. Malarza doskonałego. Przed Państwem: Jerzy Zyśko.
Jerzy Zyśko jest artystą plastykiem. Jest malarzem, autorem obiektów i instalacji artystycznych, grafik, rysunków, prac site-specific i rzeźb. Dodatkowo twórcą licznych tekstów poetyckich i prozy.
Urodził się w 1963 roku w Lublinie, gdzie mieszka i tworzy. W latach 1981-1985 studiował w swym rodzinnym mieście na Wydziale Malarstwa w Instytucie Wychowania Artystycznego pod kierunkiem Ryszarda Lisa. Ukończył również wrocławską Akademię Sztuk Pięknych (dawną Wyższą Szkołę Sztuk Pięknych). Dyplom otrzymał w Pracowni Józefa Hałasa w 1990 r. W latach 2005 i 2006 był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Jerzy to malarz doskonały – mówi Agnieszka Mitura, właścicielka Galerii Mit, malarka.

To właśnie w Galerii Mit w Kazimierzu Dolnym otwarta została wystawa malarstwa artysty. Jerzy Zyśko prezentuje na niej swoje martwe natury. Jak oboje przyznają, trudno jest opowiadać słowami o stworzonych przez siebie pracach.

- Obrazy powinny mówić same za siebie – mówi Agnieszka Mitura. - Dlatego zachęcam gorąco do ich oglądania. Jedyne, co mogę powiedzieć od siebie, to że dawno nie widziałam tak soczystego i dobrego malarstwa.
Fragment wernisażu można zobaczyć na Facebooku. Wystawę oglądać można przez najbliższe dwa tygodnie w Galerii MIT, która mieści się przy ulicy Lubelskiej w Kazimierzu Dolnym.

Skomentuj


Mapa

Galerie

GALERIA MIT


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę