Jerzy Zyśko i jego martwe natury

zobacz więcej (13)

W Galerii Mit w Kazimierzu Dolnym otwarta została wystawa malarstwa lubelskiego artysty. Malarza doskonałego. Przed Państwem: Jerzy Zyśko.
Jerzy Zyśko jest artystą plastykiem. Jest malarzem, autorem obiektów i instalacji artystycznych, grafik, rysunków, prac site-specific i rzeźb. Dodatkowo twórcą licznych tekstów poetyckich i prozy.
Urodził się w 1963 roku w Lublinie, gdzie mieszka i tworzy. W latach 1981-1985 studiował w swym rodzinnym mieście na Wydziale Malarstwa w Instytucie Wychowania Artystycznego pod kierunkiem Ryszarda Lisa. Ukończył również wrocławską Akademię Sztuk Pięknych (dawną Wyższą Szkołę Sztuk Pięknych). Dyplom otrzymał w Pracowni Józefa Hałasa w 1990 r. W latach 2005 i 2006 był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Jerzy to malarz doskonały – mówi Agnieszka Mitura, właścicielka Galerii Mit, malarka.

To właśnie w Galerii Mit w Kazimierzu Dolnym otwarta została wystawa malarstwa artysty. Jerzy Zyśko prezentuje na niej swoje martwe natury. Jak oboje przyznają, trudno jest opowiadać słowami o stworzonych przez siebie pracach.

- Obrazy powinny mówić same za siebie – mówi Agnieszka Mitura. - Dlatego zachęcam gorąco do ich oglądania. Jedyne, co mogę powiedzieć od siebie, to że dawno nie widziałam tak soczystego i dobrego malarstwa.
Fragment wernisażu można zobaczyć na Facebooku. Wystawę oglądać można przez najbliższe dwa tygodnie w Galerii MIT, która mieści się przy ulicy Lubelskiej w Kazimierzu Dolnym.

Skomentuj


Mapa

Galerie

GALERIA MIT


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę