Arni i Dobek w Willi pod Wiewiórką

Skomentuj (2)

zobacz więcej (6)

Arni i Dobek – postacie z książki Grażyny Lutosławskiej „Jak Arni i Dobek ratowali świat” zajrzeli do kazimierskiej Willi pod Wiewiórką razem z autorką. Powiedziały magiczne „Dzień dobry” i weszły do wyobraźni kazimierskich dzieci.

Gdy ma się dziewięć lat przestaje się wierzyć w Świętego Mikołaja, Wróżki Zębuszki i czary. Chociaż tak naprawdę – niezupełnie. Może po prostu zaczyna być wstyd, by do tego się przyznać? Życie bez magii w szerokim tego słowa znaczeniu jest uboższe. Bo przecież cuda się zdarzają. Pojawia się siostra, którą bardzo chcieliśmy mieć, kakao, o które nie zdążyliśmy nawet jeszcze poprosić na śniadanie, przyjaciel, który stoi za nami murem nawet wtedy, gdy pokłóciliśmy się z nim na śmierć i życie. I tysiące innych rzeczy. Każdego dnia. W każdym wieku. Wystarczy tylko mieć uszy i oczy otwarte.

W taki świat magii wprowadzała dzieci i obecnych dorosłych w Willi pod Wiewiórką Grażyna Lutosławska autorka książki „Jak Arni i Dobek ratowali świat”. Aksamitny głos autorki, który można usłyszeć na co dzień w Radiu Lublin, otwierał zaczarowane drzwi i rozwiewał ostatnie wątpliwości.

Dzieci słuchały jak zaczarowane. A potem rozmawiały z autorką – o Arnim i Dobku i o sobie. Bo te światy stały się na nowo tożsame. A pod drewnianym sufitem salonu Kuncewiczów wirował czarny motyl. Magia…

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę