Nie żyje Andrzej Siemiński

Listopadowe uroczystości poświęcone są tym, którzy odeszli. Wczoraj do ich grona dołączył nieoczekiwanie artysta malarz Andrzej Siemiński.

Andrzej Siemiński urodził się 71 lat temu w Kazimierzu Dolnym. Malarstwo studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Stefana Gierowskiego. Ale to właśnie Kazimierz kształtował jego sztukę. Pod pędzlem Siemińskiego Miasteczko malarzy zyskiwało jednak zupełnie nowy wymiar.

- Sprawia to głównie nieokreślone światło w obrazach Siemińskiego, trudno znaleźć jego źródło, choć natychmiast wychwytuje się jego obecność. To dzięki tak ujętemu światłu malarstwo to nabiera swoistego uduchowienia, łączy przyrodzone z nadprzyrodzonym, a każdy obraz staje się elementem misterium, którym malarstwo to jest – czytamy na stronie łódzkiej Galerii J.

Sacrum było obecne nie tylko w twórczości artysty. Także w życiu codziennym. To ono sprawiło, że pielgrzymował pieszo do Rzymu, a Farze podarował cykl obrazów Drogi Krzyżowej.

Był członkiem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę