Srebrne Przestrzenie: nowa wystawa

Już w najbliższy weekend w Muzeum Nadwiślańskim otwarta zostanie nowa wystawa. Tym razem będzie to Eksploracja Aleksandry Rybak.

Aleksandra Rybak. Artystka i projektantka. Realizuje się w rzeźbie i projektowaniu biżuterii. Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Projektowania Biżuterii w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie pracuje w Zespole Szkół Plastycznych w Częstochowie, a od 2013 roku należy do grupy projektowej Dziewiątka. Laureatka wielu nagród, m.in. I Nagrody Muzeum Okręgowego w Sandomierzu oraz Wyróżnienia Biura Wystaw Artystycznych BWA w Sandomierzu w II Ogólnopolskim Konkursie Biżuterii Autorskiej Krzemień Pasiasty – Kamień Optymizmu w Sandomierzu (2013), I Nagrody Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym oraz Wyróżnienia firmy Walcownia Metali Grako w 17. Ogólnopolskim Konkursie Biżuterii Artystycznej Prezentacje 2017 – Srebro & Papier (2017). W ramach tejże nagrody odbędzie się właśnie wystawa autorska Aleksandry Rybak w Kazimierzu.

Już w najbliższą sobotę, 26 maja o godzinie 14.00 w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej "Aleksandra Rybak. Eksploracja".

- Dzieła pokazywane na wystawie są efektem refleksji nad naturą, badania jej zmian w makro i mikro świecie, ciągłej transformacji jej kształtu, struktury, faktury, barwy i energii – zapowiadają organizatorzy. – Jednocześnie ekspozycja jest też świadectwem poszukiwania własnej drogi twórczej. Artystka często pomija techniki i technologie stosowane w biżuterii, przystosowując te znane w rzeźbie. Prezentowane na wystawie obiekty są dla niej jednym, wspólnym przekazem, poza materią, rozmiarem, bez podziałów na dyscyplinę rzeźbiarską czy jubilerską.

Wystawę oglądać można do 24 lipca w godzinach pracy muzeum w holu Gmachu Głównego, czyli tzw. Srebrnych Przestrzeniach.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę