Srebrne Przestrzenie: nowa wystawa

Już w najbliższy weekend w Muzeum Nadwiślańskim otwarta zostanie nowa wystawa. Tym razem będzie to Eksploracja Aleksandry Rybak.

Aleksandra Rybak. Artystka i projektantka. Realizuje się w rzeźbie i projektowaniu biżuterii. Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Projektowania Biżuterii w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie pracuje w Zespole Szkół Plastycznych w Częstochowie, a od 2013 roku należy do grupy projektowej Dziewiątka. Laureatka wielu nagród, m.in. I Nagrody Muzeum Okręgowego w Sandomierzu oraz Wyróżnienia Biura Wystaw Artystycznych BWA w Sandomierzu w II Ogólnopolskim Konkursie Biżuterii Autorskiej Krzemień Pasiasty – Kamień Optymizmu w Sandomierzu (2013), I Nagrody Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym oraz Wyróżnienia firmy Walcownia Metali Grako w 17. Ogólnopolskim Konkursie Biżuterii Artystycznej Prezentacje 2017 – Srebro & Papier (2017). W ramach tejże nagrody odbędzie się właśnie wystawa autorska Aleksandry Rybak w Kazimierzu.

Już w najbliższą sobotę, 26 maja o godzinie 14.00 w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej "Aleksandra Rybak. Eksploracja".

- Dzieła pokazywane na wystawie są efektem refleksji nad naturą, badania jej zmian w makro i mikro świecie, ciągłej transformacji jej kształtu, struktury, faktury, barwy i energii – zapowiadają organizatorzy. – Jednocześnie ekspozycja jest też świadectwem poszukiwania własnej drogi twórczej. Artystka często pomija techniki i technologie stosowane w biżuterii, przystosowując te znane w rzeźbie. Prezentowane na wystawie obiekty są dla niej jednym, wspólnym przekazem, poza materią, rozmiarem, bez podziałów na dyscyplinę rzeźbiarską czy jubilerską.

Wystawę oglądać można do 24 lipca w godzinach pracy muzeum w holu Gmachu Głównego, czyli tzw. Srebrnych Przestrzeniach.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę