Gwiaździsty Rajd Gimnazjalny

Skomentuj (13)

zobacz więcej (16)

Ponad 330 gimnazjalistów w terenu powiatu puławskiego wzięło udział w IX Gwiaździstym Rajdzie Gimnazjalnym „Wszystkie szlaki prowadzą do Koszczyca”. Młodzież wędrowała po trasach Kazimierskiego  Parku Krajobrazowego opisanych na naszym portalu.

Między Małachowskiego a Czerniawami, Do ruin willi Floryda, Górami i Norowym Dołem, Od willi Graffa do Ciepłego Dołu, Śladami powstańców listopadowych, Głęboczyzna, Zimny Dół, Ciepły Dół – 8 tras opisanych na Kazimierskim Portalu Internetowym wykorzystano przy organizacji IX Gwiaździstego Rajdu Gimnazjalnego „Wszystkie szlaki prowadzą do Koszczyca”.

 

- Impreza – jak co roku – łączy promocję szkoły z promocją uroków Kazimierskiego Parku Krajobrazowego oraz grami i zabawami na świeżym powietrzu - mówi Marek Banach, główny organizator rajdu.


W tym roku zmieniła się nieco formuła rajdu. Dotąd była to piesza wycieczka do najbardziej atrakcyjnych widokowo miejsc położonych w Kazimierzu i okolicy. Młodzież odwiedzała Albrechtówkę, Górę Trzech Krzyży w Parchatce czy źródła Grodarza. Podczas obecnej edycji trasy uległy znacznemu skróceniu, a rajd przybrał formę zbliżoną do podchodów. Zadaniem uczestników było po pierwsze samodzielnie pokonać trasę według mapy, a po drugie – po drodze odnaleźć ukryte tam uprzednio zadania i wykonać je. Informacje zdobyte na szlakach posłużyły następnie jako baza do rozwiązania zadań konkursu, wiedzowego, który wygrała Joanna Cendrowska z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Puławach, wyprzedzając zaledwie o 1 punkt Wiktorię Opokę z Publicznego Gimnazjum w Kazimierzu Dolnym. W konkursie strzelania z broni pneumatycznej na szkolnej strzelnicy najlepszy okazał się Łukasz Śliwka z Publicznego Gimnazjum w Zarzeczu, a konkursie wyciskania sztangi 30 kg leżąc zwyciężył Paweł Pyra z Publicznego Gimnazjum w Kazimierzu Dolnym. W konkursie drużynowego przeciągania liny wygrali trzecioklasiści z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Puławach.

 

Konkurencje sportowo - wiedzowe rozgrywane były na terenie organizatora rajdu – Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, który w ten sposób promował swoje kierunki kształcenia. W Technikum można tu zdobyć zawody: technik logistyk i technik hotelarz, a w Zasadniczej Szkole Zawodowej – zawód ślusarza, a także dowolny zawód wybrany przez uczniów, którzy uczą się w klasach wielozawodowych. Nowością w ofercie szkoły jest Liceum Ogólnokształcące o profilu językowym. Miejsca w Liceum czekają również na dorosłych – absolwentów szkół zasadniczych, a także gimnazjów i dawnych szkół podstawowych.

 

- Nasza szkoła w tegorocznej czternastej edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimanzjalnych 2012, przygotowanego przez Perspektywy i Rzeczpospolitą uplasowała się na drugim miejscu w powiecie puławskim, za Zespołem Szkół Technicznych w Puławach, a w województwie lubelskim – na 42 miejscu (wśród 178 techników), co stanowi nasz niewątpliwy sukces – podkreślał podczas prezentacji kierunków kształcenia dyrektor Zespołu Szkól Teodor Józefacki.

 

Kolejny - jubileuszowy - X Gwiaździsty Rajd Gimnnazjalny za rok. Polecamy!

 

Fot. AS,

Katarzyna Ponikowska - 

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza

 

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • Logi
  Pola.
  1. Za żadne pieniądze świata nie kupisz rozumu.
  2.Jeśli uwierzyłaś, że się da, to patrz punkt 1. ;)
  I jeśli masz kompleksy, które podpierasz oskarżeniami o popełnieniu przestępstwa [co też jest karalne, jeśli to tylko Twoja wyobraźnia], to lecz je w odpowiednim miejscu.
  Wypisując swoje bzdury [dla mnie to są bzdury] skrzywdziłaś wiele osób, tak bardzo jak zapewne nikt nie skrzywdził Ciebie.
 • Polanka
  @Pola, z takimi rewelacjami powinnaś sie udać na komisariat, a nie tu wylewaćswoje żale. wiesz co grozi za oszczerstwo?
 • Pola
  Dobra wola wszystkich tylko szkoda ze od strony nauczycieli niektorych jej nie bylo zeby zdac trzeba dac. Ale juz nie ma co rostrzasac tego.
 • Logi
  [Aha, jeśli teraz narażam się teraz na krytykę, to i dobrze :) -> źle; Aha, jeśli teraz narażam się na krytykę, to i dobrze :) -> dobrze] :D
 • Logi
  Każdy ma inne wspomnienia. Nie stawiajmy ich na ostrzu noża. Jeden wspomina swoją szkołę z sentymentem i przyjemnością, inny nie, bo nie spełniła jego oczekiwań. Nie ma idealnych szkół, bo szkoła to ludzie, i to nie tylko nauczyciele, ale też uczniowie i ich rodzice. A ludzie popełniają błędy. Popełniają je nauczyciele, popełniają uczniowie i rodzice. Wystarczy dobra wola wszystkich, a lata spędzone w szkole, również w tej, mogą przywoływać tylko miłe wspomnienia. Więc kochani absolwenci, nie ma co roztrząsać sprawy. Ważne co macie w głowie i sercu. Korzystajcie z tego. Amen.

  P.S. Gratulacje za organizację Rajdu, świetna promocja szkoły i Kazimierza Dolnego.

  Aha, jeśli teraz narażam się teraz na krytykę, to i dobrze :) To znak, że przeczytaliście to ze zrozumieniem :) Pozdrawiam studentkę i Polę - 1. [mieć coś za plecami -> źle, mieć coś na sumieniu -> dobrze]; 2. [muwic -> źle, mówić -> dobrze]. ;)
 • Pola
  Nie bede muwic komu by sie przydala szkola specjalna kazdy ma swoje zdanie. to ze sie komus nie podobala i ma zle wspomnienia z tą szkola to od razu ktos ma byc tepy widocznie za malo o niej wiesz zbyt malo.tez tam chodzilam i nie mam dobrych wspomnien
 • absolwent
  Studentko jak się nie nadawaqłaś do tej szkoły to są przecież szkoły specjalneb ja polecam tą szkołę z przekonaniem!
 • absolwent
  Studentko myślę,że byłas bardzo tępa i nie nadawałaś sie do tej szkoły dlatego straciłaś te cztery latka ja wprost przeciwnie polecam w dalszym ciągu tą szkolę ale sa też szkoły specjalne....
 • xyz
  Niestety przez te wszędobylskie reklamy, trudno bez problemów obejrzeć foto-relację ... Cóż, jesteśmy tylko produktami
 • Logi
  Ałć, chyba studentki nie doceniono jak należy. Pozdrawiam oczywiście. :)
 • student 1
  studentko, skoro to taka beznadziejna szkoła to po co było marnować całe 4 lata. Czegoś tu nie rozumiem...
 • studentka
  Nie polecam tej szkoły w ogóle to najgorsza szkoła jaka można wybrać przekonałam sie o tym bedąc tam cale 4 lata nigdy bym po raz drugi jej nie wybrala...a nauczyciele coz udaja dobrych a maja swoje za plecami cos o tym wiem..
 • student
  Bardzo dobra szkoła jestem absolwentem- dobry klimat,dobrzy nauczyciele,którzy naprawdę starają się nauczyć w naszej szkole są olimpijczycy co mówi samo za siebie o poziomie nauczania polecam...

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę