Gwiaździsty Rajd Gimnazjalny

Skomentuj (13)

zobacz więcej (16)

Ponad 330 gimnazjalistów w terenu powiatu puławskiego wzięło udział w IX Gwiaździstym Rajdzie Gimnazjalnym „Wszystkie szlaki prowadzą do Koszczyca”. Młodzież wędrowała po trasach Kazimierskiego  Parku Krajobrazowego opisanych na naszym portalu.

Między Małachowskiego a Czerniawami, Do ruin willi Floryda, Górami i Norowym Dołem, Od willi Graffa do Ciepłego Dołu, Śladami powstańców listopadowych, Głęboczyzna, Zimny Dół, Ciepły Dół – 8 tras opisanych na Kazimierskim Portalu Internetowym wykorzystano przy organizacji IX Gwiaździstego Rajdu Gimnazjalnego „Wszystkie szlaki prowadzą do Koszczyca”.

 

- Impreza – jak co roku – łączy promocję szkoły z promocją uroków Kazimierskiego Parku Krajobrazowego oraz grami i zabawami na świeżym powietrzu - mówi Marek Banach, główny organizator rajdu.


W tym roku zmieniła się nieco formuła rajdu. Dotąd była to piesza wycieczka do najbardziej atrakcyjnych widokowo miejsc położonych w Kazimierzu i okolicy. Młodzież odwiedzała Albrechtówkę, Górę Trzech Krzyży w Parchatce czy źródła Grodarza. Podczas obecnej edycji trasy uległy znacznemu skróceniu, a rajd przybrał formę zbliżoną do podchodów. Zadaniem uczestników było po pierwsze samodzielnie pokonać trasę według mapy, a po drugie – po drodze odnaleźć ukryte tam uprzednio zadania i wykonać je. Informacje zdobyte na szlakach posłużyły następnie jako baza do rozwiązania zadań konkursu, wiedzowego, który wygrała Joanna Cendrowska z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Puławach, wyprzedzając zaledwie o 1 punkt Wiktorię Opokę z Publicznego Gimnazjum w Kazimierzu Dolnym. W konkursie strzelania z broni pneumatycznej na szkolnej strzelnicy najlepszy okazał się Łukasz Śliwka z Publicznego Gimnazjum w Zarzeczu, a konkursie wyciskania sztangi 30 kg leżąc zwyciężył Paweł Pyra z Publicznego Gimnazjum w Kazimierzu Dolnym. W konkursie drużynowego przeciągania liny wygrali trzecioklasiści z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Puławach.

 

Konkurencje sportowo - wiedzowe rozgrywane były na terenie organizatora rajdu – Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, który w ten sposób promował swoje kierunki kształcenia. W Technikum można tu zdobyć zawody: technik logistyk i technik hotelarz, a w Zasadniczej Szkole Zawodowej – zawód ślusarza, a także dowolny zawód wybrany przez uczniów, którzy uczą się w klasach wielozawodowych. Nowością w ofercie szkoły jest Liceum Ogólnokształcące o profilu językowym. Miejsca w Liceum czekają również na dorosłych – absolwentów szkół zasadniczych, a także gimnazjów i dawnych szkół podstawowych.

 

- Nasza szkoła w tegorocznej czternastej edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimanzjalnych 2012, przygotowanego przez Perspektywy i Rzeczpospolitą uplasowała się na drugim miejscu w powiecie puławskim, za Zespołem Szkół Technicznych w Puławach, a w województwie lubelskim – na 42 miejscu (wśród 178 techników), co stanowi nasz niewątpliwy sukces – podkreślał podczas prezentacji kierunków kształcenia dyrektor Zespołu Szkól Teodor Józefacki.

 

Kolejny - jubileuszowy - X Gwiaździsty Rajd Gimnnazjalny za rok. Polecamy!

 

Fot. AS,

Katarzyna Ponikowska - 

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza

 

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • Logi
  Pola.
  1. Za żadne pieniądze świata nie kupisz rozumu.
  2.Jeśli uwierzyłaś, że się da, to patrz punkt 1. ;)
  I jeśli masz kompleksy, które podpierasz oskarżeniami o popełnieniu przestępstwa [co też jest karalne, jeśli to tylko Twoja wyobraźnia], to lecz je w odpowiednim miejscu.
  Wypisując swoje bzdury [dla mnie to są bzdury] skrzywdziłaś wiele osób, tak bardzo jak zapewne nikt nie skrzywdził Ciebie.
 • Polanka
  @Pola, z takimi rewelacjami powinnaś sie udać na komisariat, a nie tu wylewaćswoje żale. wiesz co grozi za oszczerstwo?
 • Pola
  Dobra wola wszystkich tylko szkoda ze od strony nauczycieli niektorych jej nie bylo zeby zdac trzeba dac. Ale juz nie ma co rostrzasac tego.
 • Logi
  [Aha, jeśli teraz narażam się teraz na krytykę, to i dobrze :) -> źle; Aha, jeśli teraz narażam się na krytykę, to i dobrze :) -> dobrze] :D
 • Logi
  Każdy ma inne wspomnienia. Nie stawiajmy ich na ostrzu noża. Jeden wspomina swoją szkołę z sentymentem i przyjemnością, inny nie, bo nie spełniła jego oczekiwań. Nie ma idealnych szkół, bo szkoła to ludzie, i to nie tylko nauczyciele, ale też uczniowie i ich rodzice. A ludzie popełniają błędy. Popełniają je nauczyciele, popełniają uczniowie i rodzice. Wystarczy dobra wola wszystkich, a lata spędzone w szkole, również w tej, mogą przywoływać tylko miłe wspomnienia. Więc kochani absolwenci, nie ma co roztrząsać sprawy. Ważne co macie w głowie i sercu. Korzystajcie z tego. Amen.

  P.S. Gratulacje za organizację Rajdu, świetna promocja szkoły i Kazimierza Dolnego.

  Aha, jeśli teraz narażam się teraz na krytykę, to i dobrze :) To znak, że przeczytaliście to ze zrozumieniem :) Pozdrawiam studentkę i Polę - 1. [mieć coś za plecami -> źle, mieć coś na sumieniu -> dobrze]; 2. [muwic -> źle, mówić -> dobrze]. ;)
 • Pola
  Nie bede muwic komu by sie przydala szkola specjalna kazdy ma swoje zdanie. to ze sie komus nie podobala i ma zle wspomnienia z tą szkola to od razu ktos ma byc tepy widocznie za malo o niej wiesz zbyt malo.tez tam chodzilam i nie mam dobrych wspomnien
 • absolwent
  Studentko jak się nie nadawaqłaś do tej szkoły to są przecież szkoły specjalneb ja polecam tą szkołę z przekonaniem!
 • absolwent
  Studentko myślę,że byłas bardzo tępa i nie nadawałaś sie do tej szkoły dlatego straciłaś te cztery latka ja wprost przeciwnie polecam w dalszym ciągu tą szkolę ale sa też szkoły specjalne....
 • xyz
  Niestety przez te wszędobylskie reklamy, trudno bez problemów obejrzeć foto-relację ... Cóż, jesteśmy tylko produktami
 • Logi
  Ałć, chyba studentki nie doceniono jak należy. Pozdrawiam oczywiście. :)
 • student 1
  studentko, skoro to taka beznadziejna szkoła to po co było marnować całe 4 lata. Czegoś tu nie rozumiem...
 • studentka
  Nie polecam tej szkoły w ogóle to najgorsza szkoła jaka można wybrać przekonałam sie o tym bedąc tam cale 4 lata nigdy bym po raz drugi jej nie wybrala...a nauczyciele coz udaja dobrych a maja swoje za plecami cos o tym wiem..
 • student
  Bardzo dobra szkoła jestem absolwentem- dobry klimat,dobrzy nauczyciele,którzy naprawdę starają się nauczyć w naszej szkole są olimpijczycy co mówi samo za siebie o poziomie nauczania polecam...

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę