Warsztaty kreatywnego pisania

28 września 2016 r. w Domu Kuncewiczów/o/Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym odbędą się Warsztaty kreatywnego pisania. Do udziału w nich zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zaangażowanych w tworzenie gazetek szkolnych (wydawanych metodą tradycyjną bądź umieszczanych w Internecie).

Wstęp na warsztaty jest wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc o przyjęciu na nie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia chętnych przyjmujemy pod adresem kuncewiczowka@mnkd.pl

Zajęcia poprowadzą:

•    dr Aneta Wójciszyn-Wasil, dziennikarz Radia Lublin, pracownik naukowy i wykładowca (Wydział Dziennikarstwa KUL);
•    Anna Augustowska, dziennikarz Gazety Wyborczej – Lublin, Dziennika Wschodniego, Medicusa, wykładowca akademicki (Wydział Dziennikarstwa UMCS Lublin);
•    Anna Ewa Soria, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym, redaktor naczelna Kazimierskiego Portalu Internetowego.

Warsztaty rozpoczynają się o godz.10.30 i potrwają do godz. 14.00. Ich uczestnicy dowiedzą się, jak pisać, jaki gatunek dziennikarski wybrać, co może być źródłem inspiracji tekstu oraz czy sam Kazimierz Dolny może takich dziennikarskich tematów dostarczyć. Po części teoretycznej, uczestnicy zajęć wyruszą na poszukiwane tematów do swoich tekstów. Będą pracować nad nimi w szkołach. Powstałe prace wstępnie ocenią nauczyciele pracujący z młodzieżą. Najlepsze prace zostaną przedstawione prowadzącym warsztaty. Dokonają oni kolejnej selekcji, a najlepsze testy zostaną nagrodzone (nagrody książkowe), zamieszczone na FB Dom Kuncewiczów oraz opublikowane na portalu www.KazimierzDolny.pl

 Autorzy najlepszych tekstów będą także gośćmi honorowymi koncertu galowego projektu ”Multimedialna Książka Życia: tradycyjny i elektroniczny program promocji czytelnictwa w Muzeum Nadwiślańskim” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Gwiazdą koncertu będzie grupa „Małe Kino”, która już w październiku wystąpi w Pałacu Czartoryskich w Puławach.

 

Źródło: Dom Kuncewiczów
oddział Muzeum Nadwiślańskiego
w Kazimierzu Dolnym

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę