Rowerem i kolejką wąskotorową na łono natury

Skomentuj (2)
W ostatnią niedzielę sierpnia 2007 roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach zaprasza miłośników wycieczek rowerowych na atrakcyjną wycieczkę rowerową połączoną z przejazdem kolejką wąskotorową.
Trasa rajdu wiedzie z Puław przez Końskowolę, Pożóg, Klementowice do Nałęczowa. W Nałęczowie uczestnicy rajdu po załadowaniu rowerów na specjalną platformę sami jadą do Karczmisk w wagonikach kolejki wąskotorowej dostosowanych do przewozu turystów. Kolejka wyposażona jest m.inn.w wagon barowy i toaletę.

W trakcje przejazdu wszyscy na własne oczy mogą podziwiać przepiękne krajobrazy, przepiękne wąwozy, łany pól oraz liczne plantacje owoców i warzyw.

Za Karczmiskami na leśnej polanie zorganizowane zostanie dla wszystkich ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek zabranych z domu lub kupionych w wagonie barowym.

Po półtoragodzinnej przerwie na rowerach wracamy do Puław przez Polanówkę i Mięćmierz, pokonując po drodze najbardziej malownicze krajobrazy Małopolskiego Przełomu Wisły.

Nad brzegiem Wisły obok kazimierskich kamieniołomów przeprawiany się promem do Janowca i dalej przez Oblasy i Nasiłów wracamy około godziny 17.30 do Puław.

W rajdzie rowerowym może wziąć każdy, kto tylko posiada sprawny rower i chęć aktywnego spędzenia czasu w sierpniową niedzielę.

Wszyscy uczestnicy rajdu są ubezpieczeni od NW.R

Zbiórka wszystkich uczestników rajdu o godz 7.30 w dniu 26.08.2007 r. przed Halą Sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Uczestnicy rajdu powinni zabrać z sobą pieniążki na opłacenie: 5 zł za przewiezienia roweru kolejką, 10 zł za przejazd kolejką i 3 zł za przejazd promem przez Wisłę do Janowca.

Szczegółowych informacji udziela Antoni Rękas - Dział Organizacji Imprez Turystyczno – Rekreacyjnych MOSiR tel 081 8863802 i 503651400.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Krystryna Dukszta (gość)
    No coz impreza bomba lecz nie dla mnie,kontuzja jako bylelej zawodniczki wyeliminowaly mnie z jazdy na rowerze ale kolejka chetnie bym sie przejechala ale nie wiem jak tego dokonac.Moze ktos podpowie pare slow skad dokad i kiedy.Z turystycznym pozdrowieniem.Krystyna
  • AU (gość)
    Kto moze niech sie zbierze w sobie , ROWER na droge wyszykuje i na wycieczke sie zapisuje .......bo ta ciuchcia kolejka jedno torowa i stare drewniane wagony , beda pedzic przez ciekawe miejca i pola .......... na kazdej stacji w kazdej miejscowosci , ciekawe dworce pozostalosc z przeszlosci ........ na kazdej bylam i kazda pamietam , ale najbardziej przypadla mi do serca stacja KLEMENTOWICE to tak stara , stara jak wszystkie , ale inna jak wszystkie .........milej wycieczki i duzo wrazen , a META jak zwykle w PULAWACH ...........POZDRAWIAM ;)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę