Jazznowiec. Kolejny koncert

Janowiec zaprasza na kolejny koncert w ramach festiwalu Jazznowiec. W następny weekend na zamku wystąpi Paris Jazz Quintet w projekcie Chopin symphony jazz project.
Pierwszy koncert Jazznowiec Festival wpisywał się w obchody 210. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Drugi także pozostawać będzie w kręgu muzyki Chopinowskiej. Przed publicznością w projekcie Chopin symphony jazz project wystąpi warszawski zespół Paris Jazz Quintet, w składzie którego zobaczymy m.in. Roberta Majewskiego (obok Piotra Wojtasika czołowa trąbka w Polsce) i Sebastiana Frankiewicza – czołowy perkusista na polskim rynku muzycznym.
- Projekt warszawskich jazzmanów jest pierwszą próbą  przetransponowania Chopina na kwintet jazzowy i orkiestrę symfoniczną. Jest to unikatowe podejście zarówno ze względu na sposób traktowania materiału Chopinowskiego jak i na rozmiar aparatu wykonawczego – czytamy w zapowiedzi.
Koncertowi towarzyszy płyta „Chopin symphony jazz project”, która była nominowana do nagrody Fryderyka.
Obecny skład zespołu:
Robert Majewski – trąbka, obok Piotra Wojtasika czołowa trąbka w Polsce.
Paweł Perliński – fortepian, pianista wszechstronny grający jazz, klasykę i inne gatunki muzyczne.
Andrzej Łukasik – kontrabas, muzyk grający w kilku czołowych formacjach muzycznych, a także producent płyt i animator życia muzycznego.
Sebastian Frankiewicz – perkusja, czołowy perkusista na polskim rynku muzycznym.
Koncert Chopin symphony jazz project 22 sierpnia o godzinie 19:00 na zamku w Janowcu. Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie zamku w Janowcu.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę