Aktualności dla "mały rynek"

Tu można było kupić wszystko – biżuterię, obrusy, odzież czy antyki. Mały Rynek w weekendy przyciągał w weekendy tłumy kupujących, oglądających. Teraz ten bazar rozmaitości ukrytych pod prowizorycznymi namiotami i parasolami przechodzi do historii.  Jak będzie wyglądał Mały Rynek w tym sezonie?
To już ustalone. Zmieni się wygląd handlu na Małym Rynku. Jak to będzie wyglądało?
Do Kazimierza za parę dni zawitają oczekiwani od czerwca muzycy ludowi. Festiwal Kapel i Śpiewaków zakończy tegoroczne wakacje.
Kazimierski Mały Rynek ściąga do siebie pasjonatów ciekawostek: starych książek, antyków, biżuterii czy mniej lub bardziej oryginalnych ubrań, a także tych, którzy lubią posłuchać dobrej muzyki przy lampce wina. Filmowa notatka Maksa Skrzeczkowskiego pokazuje ulotność tego małorynkowego świata - bo dziś jedynie słońce wypełnia tę przestrzeń... Tak tu przeraźliwie pusto i głucho...
Trzeci Księżyc Lokalne Bistro zaprasza na kolejny księżycowy koncert. W najbliższy weekend pojawi się tam zespół Tara Gayan.
Być może wkrótce zamiast wątpliwej urody namiotów na Małym Rynku pojawią się nowe stoiska. Jest pomysł, który nawiązuje do tradycji dawnych targów w Miasteczku, by miały kształt różnej wielkości i formy drewnianych wozów na kołach.
Na najbliższej sesji rady Miejskiej radni podejmą decyzję w sprawie nieruchomości, którą gmina przejęła latem ubiegłego roku w wyniku ugody po 7 latach sporu. Na wspólnym posiedzeniu komisji wyrazili opinię, że nie chcą, by ten budynek ponownie wystawiać na sprzedaż.

Sprawa sądowa, która od siedmiu lat toczyła się w sądzie pomiędzy Urzędem Miasta a nabywcą nieruchomości przy Małym Rynku, zakończyła się ugodą. Gmina Kazimierz Dolny musi jednak słono zapłacić...

Mały Rynek, niewielka przestrzeń, a wzbudzająca tak wiele kontrowersji. W jaki sposób ją zagospodarować? I czy w ogóle konieczne są jakieś zmiany? Dyskusje na ten temat wracają co jakiś czas. Co z nich wynika?

Temat problemów Małego Rynku powraca jak bumerang. Co jakiś czas podnoszony przez mieszkańców czy radnych, jednak jak dotąd nie rozwiązany. Czy tym razem będzie inaczej?

Powstają koncepcje na zagospodarowanie Małego Rynku i jego najbliższych okolic w ramach rewitalizacji gminy. Wstępne projekty zostały ostatnio zaprezentowane mieszkańcom Kazimierza podczas spotkania zorganizowanego przez Urząd Miasta.

Księżycowe oświecenie i NeoKlez! O Andrzejkach nie wspominamy ani słówkiem... Duma! Cuda! Energia! Księżycowe oświecenie! Przyjaźń! Otwartość! Będzie ciasno...

Wystartowali z początkiem jubileuszowego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Są młodsi równo o 10 lat i niefilmowi. Chociaż do końca tego nie wiadomo, bo na Śniadanie z Królem może być przecież podane właściwie wszystko – nawet film…

Król Kazimierz zniknął z Rynku po festiwalu kapel, ale już w niedzielę pojawi się na Małym Rynku. 31 lipca rusza w Kazimierzu inicjatywa  lokalnych kramów miejskich „Śniadanie z Królem”.

Jaki ma być Mały Rynek? Jak powinien wyglądać plac z Wikarówką przy Świętej Annie? Wystawa prac studenckich – projektów zagospodarowania terenu Wikarówki i Małego Rynku stała się okazją do dyskusji społecznej nad wyglądem tych miejsc.

Od początku lutego poznańscy i warszawscy studenci architektury pracują nad koncepcją zagospodarowania Małego Rynku w Kazimierzu oraz obszarów przyległych, m.in. terenu Wikarówki. Prace toczą się pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Jeremiego Królikowskiego z Warszawy i dr hab. inż. arch. Waldemara Wawrzyniaka z Wrocławia.

Wielkie kino na Małym Rynku. Pod osłoną nocy w Kazimierzu Dolnym przypomnimy m.in. nominowanego do Złotego Globa „Turystę”, chwytający za serce melodramat „10 000 km” i celnie punktującego wady dzisiejszych mediów „Wolnego strzelca”.

Kazimierz Dolny w sezonie przyciąga rzesze turystów, a co za tym idzie – handlowców. Sprzedawane jest wszystko i w zasadzie wszędzie. Czy istnieje możliwość, by uporządkować tą kwestię?

Za tydzień Święta Bożego Narodzenia. Zbliżający się weekend będzie więc ostatnim "zwyczajnym" tegorocznym weekendem. Zapraszamy do Kazimierza! Tu możecie Państwo zarówno odpocząć, jak i kupić prezenty dla najbliższych.

W najbliższy weekend rozpocznie się 44 Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Jak zwykle towarzyszyć mu będzie Kiermasz Sztuki Ludowej. Imprezie patronować będzie król Kazimierz, który niedawno przywdział monarsze szaty. Zapraszamy do Kazimierza 25 - 27 czerwca.

Pokaż stopkę