Mały Rynek 8 zostaje w rękach gminy

Na najbliższej sesji rady Miejskiej radni podejmą decyzję w sprawie nieruchomości, którą gmina przejęła latem ubiegłego roku w wyniku ugody po 7 latach sporu. Na wspólnym posiedzeniu komisji wyrazili opinię, że nie chcą, by ten budynek ponownie wystawiać na sprzedaż.
Nieruchomość o powierzchni 96 m² na Małym Rynku 8 położona na terenie przeznaczonym pod administrację, usługi i gastronomię niedawno wróciła do majątku gminy i znów miała zostać wystawiona na sprzedaż. Decyzję w tej sprawie opiniowali radni na wspólnym posiedzeniu komisji Rady Miejskiej 13 lutego.
- Sprzedaż czegoś, co może przynosić dochody, szczególnie w rejonie rynku jest złym pomysłem – powiedział radny Leszek Dołęga. – Uważam, że lepiej zainwestować w tę nieruchomość, wyremontować ją i przeznaczyć pod wynajem. Przestrzeni handlowej w rynku wyraźnie brakuje. Na pewno znajdzie się podmiot, który będzie chciał to wydzierżawić, tylko należy mądrze do tego podejść. To jest coś, co będzie przynosiło dochody długofalowo. Dlatego jestem przeciwny, żeby to sprzedawać.
Podobnie do sprawy podeszła znaczna większość radnych negatywnie opiniując projekt uchwały w głosowaniu.
- Budynki są w stanie fatalnym, dlatego trzeba było podjąć decyzję, co z nimi dalej robić – powiedział po głosowaniu burmistrz Artur Pomianowski. -  Czy próbować ją zbyć i przerzucić koszty remontu na nowego właściciela, czy też zostawić i znaleźć najemcę? Wiadomo, że koszty związane z adaptacją tego budynku będą znaczne i trzeba się liczyć z tym, że potencjalny dzierżawca zastrzeże sobie, że nie będzie płacił czynszu lub ten czynsz będzie znacznie obniżony. Szanuję Państwa decyzję. Wskazaliście nam Państwo kierunek działania.
   

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę