Przedświąteczny weekend

Za tydzień Święta Bożego Narodzenia. Zbliżający się weekend będzie więc ostatnim "zwyczajnym" tegorocznym weekendem. Zapraszamy do Kazimierza! Tu możecie Państwo zarówno odpocząć, jak i kupić prezenty dla najbliższych.

Sobota, 18 grudnia

Godz. 18.00 - Spotkanie z S. Głażewskim autorem książki "W imię Solidarności" - Willa Samotnia ul Zielona 36 w Puławach

 

Godz. 20.00 - U Fryzjera Muzyka Klezmerska - kapela NeoKlez - Knajpa U Fryzjera

 

Przez cały weekend zapraszamy Państwa również na stoki narciarskie znajdujące się w najbliższej okolicy Kazimierza Dolnego. Tam będzie można poszaleć na nartach, pooddychać świeżym powietrzem oraz zjeść coś gorącego, gdy przemarzniemy.  

 

Na Małym Rynku znajdziecie Państwo mnóstwo interesujących staroci oraz ubrań - ciepłe swetry, kurtki, rękawiczki czy czapki - to tylko niewielka część asortymentu znajdujących się tam stoisk. Poza tym w Kazimierzu Dolnym znaleźć można wspaniały prezent na Gwiazdkę - niepowtarzalny i urokliwy. Niewielkie galerie, w których aż roi się od przepięknych upominków, pachnących świec i ozdób choinkowych, nie pozwalają na to, by je opuścić, nie kupując niczego. No bo i jak tu się oprzeć tym drewnianym aniołkom, kazimierskim krajobrazom czy też ręcznie zdobionej ceramice...

 

Jeśli zwiedzicie Państwo już wszystkie galerie, łącznie z tą na świeżym powietrzu - Małym Rynkiem, zachęcamy do dłuższych spacerów. Proponujemy dwie trasy, pierwszą zatytuowaną "W poszukiwaniu pereł", która poprowadzi nas szlakiem ważnych dla Miasteczka budowli. Druga trasa to "Szlak kazimierskich spichlerzy" - magazynów zbożowych usytuwanych wzdłuż Wisły, zaczynając od ulicy Puławskiej aż po ulicę Krakowską. Ten spacer to okazja, by podziwiać dawne budynki gospodarcze wyglądem prawie nie różniące się od kościołów lub odnaleźć ich pozostałości.

 

Przez cały weekend trwać będą:


Zobacz również:

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę