Śniadanie z Królem - kramy miejskie tuż za Jatkami

Skomentuj (2)

Król Kazimierz zniknął z Rynku po festiwalu kapel, ale już w niedzielę pojawi się na Małym Rynku. 31 lipca rusza w Kazimierzu inicjatywa  lokalnych kramów miejskich „Śniadanie z Królem”.

Kazimierz Dolny i jego okolice obfitują bogactwem wszelakim. Mamy wspaniałą przyrodę, płodną i jedyną w swoim rodzaju ziemię, rajskie owoce, warzywa i wszystko, czego dusza zapragnie. Lubelskie jest szczególne obfitą krainą. Powstała więc inicjatywa lokalnych kramów miejskich „Śniadanie z Królem”, która pojawiać się będzie w każdą niedzielę roku w okresie od maja do października.

Termin zorganizowania pierwszego „Śniadania z Królem” był już wielokrotnie przekładany, jednakże rozpocząć już czas. Niedziela 31 lipca to dzień, w którym wystartuje pierwsza edycja „Śniadania”. 

Pomysł na inicjatywę lokalnych spotkań w miłej rodzinnej atmosferze powstał dwa lata temu. Inicjatorami akcji są właściciele Przystanku Korzeniowa i nowego na mapie Kazimierza lokalnego bistro Trzeciego Księżyca. Miejsce tuż za Jatkami nie zostało wybrane przypadkowo, a inicjatywa może mieć miejsce dzięki uprzejmości właściciela Zajazdu Piastowskiego Leszka Tomaszewskiego.

Jatki wraz ze swoją tradycją lokalnych kramów pozwalają wierzyć, że energia miejsca tak jak dawniej przyciągnie gości ceniących sobie prawdziwe i przygotowywane z sercem specjały.

Formuła „Śniadania z Królem” jest otwarta i będzie się rozwijać. Cel jest jeden: prezentować prawdziwe produkty z najbliższego sąsiedztwa. Karmić i dawać przestrzeń do wypoczynku i relaksu. Pieścić podniebienia i umysły. Dawać odpoczynek. Bawić.

Nie zabraknie pełnej gładkości i kojącej muzyki, warsztatów, spotkań z ciekawymi  ludźmi i ich pomysłami, inspiracjami i  pasjami. 

Właściciele Przystanku Korzeniowa i Trzeciego Księżyca serdecznie zapraszają na pierwsze, dosyć nieśmiałe, jednakże pełne entuzjazmu spotkanie. Spotkanie z lokalnymi produktami i ludźmi chcącymi dzielić się tym, co najlepsze i prawdziwe. Z serca. Do zobaczenia!

Kiedy: niedziela 31 lipca 9:30 – 16:00
Gdzie: Mały Rynek 1, tuż za Jatkami

 

Tekst i foto: Korzeniowa

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę