W Nowy Rok z muzyką (video)

Skomentuj (10)

zobacz więcej (8)

1 stycznia 2014 w kazimierskiej Farze miało miejsce niezwykłe wydarzenie kulturalne. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza w świątyni rozbrzmiewał II Charytatywny Koncert Noworoczny. Organizatorem tego wydarzenia było Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pw. św. Anny.

Zaproszenie do prowadzenia koncertu przyjęła pani Romana Rupiewicz, natomiast udział w nim wzięli Adam Głos (syntezator, orany) oraz Grzegorz Głos (flet poprzeczny). Muzyka rozbrzmiewała w duecie jak i solo. Artyści wykonali utwory m.in. z repertuaru Jana Sebastiana Bacha, Franza Petera Schuberta, Georga Philippa Telemanna, Georga Friderica Händla.

Noworoczny koncert, który miejmy nadzieję powoli na stałe wpisuje się w kalendarz cyklicznych imprez kulturalnych naszego Miasteczka, był okazją nie tylko do słuchania muzyki oraz pierwszego w tym roku spotkania się członków Stowarzyszenia, ale również dla udzielenia wsparcia materialnego organizacji.

Zwieńczeniem koncertu była piękna pastorałka „Dziś nadzieja się rodzi” w wykonaniu ojca i syna oraz gromkie brawa obecnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym, nieobecnych zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu.


Tekst: Katarzyna Bączkowska
Zdjęcia: Kasia Gurmińska

 

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • Gosia

  @Ab-Z
  Mnie cieszy każda chwila w której widać mieszkańca Kazimierza! Bo w tym cudownym miasteczku, w takich "czasach" żyjemy.
 • Ab-Z
  @Gosia-nie bardzo rozumiem,był bal na rynku,koncert,czy jakaś inna impreza ,nie widziałem,wam to nawet burmistrz zabrał miejsca dla inwalidów przy Gdańskiej przy waszej milczącej aprobacie,zdrowi ludzie się o was upominają i chwała im za to ,a władza gdzie?,którą tak chwalisz będzie was teraz głaskać ,-wybory za pasem.
 • Gosia
  @Ab-Z
  Nawet Sylwester był pod turystów. Większość ofert to były promocje z noclegami, dobami, a dla mieszkańców, żeby tylko bal za mniejszą opłatą to nie znalazłam. Więc chociaż nas widać przy takich koncertach.
 • Ab-Z
  @Gosia-gdzie masz tych turystów,bo ja ich nie widzę.
 • pijany znad Grodarza
  Jeżeli miejscem tego AAA ma być Wikarowka to jestem wielce spokojny, bo moja obolała głowa tam nie zajrzy, z uwagi na nierychłe ZAWALENIE się Tejże.
 • Podekscytowany Klonnica
  To juz jest na remont wikarowki? Bedzie dzialac AAA? pijany znad grodarza sie doczekac nie moze...
 • Mieszkanka
  Przecież to nie koncert w filharmonii. To nasze kazimierskie klimaty. Kto zna naszego organistę to jest miler zaskoczony tym wykonaniem.
 • Tadek
  Ależ grający jest pierwszy i właśnie dlatego kamerzysta "kamerzył" zza winkla, niepostrzeżenie, a nie wlazł ludziom w paradę na pierwszy plan. :)
 • pijany znad Grodarza
  Ogladam wideo. W tle muzyka, na przedzi fotograf i publicznośc. W moim widzeniu to grajacy / przepięknie/ winien być PIERWSZYM.
  Czyzbym znowu sie mylił. Z kolei wiadomym jest, że wszystko komercjalizuje się. Czyżby ZAKAZ " dalszej publikacji?"
 • Gosia


  Takie akcenty aktywności w naszym miasteczku są bezcenne. Dzięki nim , żyjemy nie tylko turystami ale i własnymi chwilami Brawo dla organizatorów i wykonawców!

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę