Aktualności dla "Grażyna Torbicka"

Znamy już zarys programu Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2011. 4 maja w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, promująca piątą już edycję Festiwalu.

Dwa Brzegi 2011

30 lipca - 7 sierpnia to termin, który każdy miłośnik kina powinien zarezerwować w swoim kalendarzu.  Już po raz piąty zapraszamy Państwa do Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisłą na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Ponad 120 tys. kinomanów pojawiło się nad Wisłą w czasie trzeciej edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Za najciekawszy - z prawie 200 zaprezentowanych tu filmów - publiczność uznała „Będzie głośno" w reżyserii Davisa Guggenheima. Jaki był tegoroczny festiwal? Mówi o tym dyrektor artystyczny Dwóch Brzegów – Grażyna Torbicka.

Piąty dzień Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi upłynął pod znakiem spotkań z Jerzym Stuhrem. W samo południe aktor poprowadził lekcję kina, później przybył na spotkanie w Empiku. W obu wydarzeniach artyście towarzyszyła rzesza fanów.

Kolejnym gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi był brazylijski reżyser Bruno Barreto. Podczas lekcji kina, która 3 sierpnia zakończyła pobyt artysty w Kazimierzu, opowiedział In o swojej przygodzie z filmem, dzieciństwie i swoich słabościach. Zapraszamy na materiał wideo.

Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek w Polsce, a swoją sławę zawdzięcza nie skandalom, ale ciężkiej pracy zawodowej. Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi pozwala na dokładne zapoznanie się z twórczością artystki. Krystyna Janda gra kolejną rolę główną. Tym razem w Kazimierzu Dolnym.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi otworzył tradycyjny gest uścisku rąk burmistrzów położonych po Dwóch Brzegach Wisły miasteczek Kazimierza i Janowca. Przez najbliższe 9 dni nad Wisłą będą gospodarzyli filmowcy.

Ekranizacja książki Doroty Masłowskiej "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" była tematem jednego z ostatnich spotkań w Kocham Kino Cafe ostatniego dnia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi dobiegł końca. Sobotnia projekcja "Złej nocy” była ostatnią w sekcji „Gus Van Sant. Buntownik nieokiełznany”, prezentującej dorobek kinematograficzny tego amerykańskiego reżysera kina niezależnego.

Jeden z poniedziałkowych seansów Kina pod Srebrną Gwiazdą otworzył Daniel Olbrychski – legenda polskiego kina. Amerykański film z cyklu „Rewolta’ 68 „Nieznośna lekkość bytu” z 1988 r. oglądał razem z kazimierską publicznością syn aktora – Wiktor.
Grażyna Torbicka - dziennikarka, prezenterka telewizyjna i konferansjerka, autorka programu "Kocham Kino" w TVP2. Ikona festiwali filmowych w Kazimierzu nad Wisłą - towarzyszy im niemalże od samego początku. W tym roku dyrektor artystyczny Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi". Udzieliła wywiadu specjalnie dla internautów naszego Portalu.
Kazimierz Dolny w czasie Festiwalu stał się miejscem dyskusji i konferencji prasowych z udziałem gości, wśród których znalazł się również Felice Laudadio - dyrektor Festiwali Filmowych w Wenecji, zasiadający w Radzie Artystycznej Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi".
Podczas Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" organizatorzy przygotowali specjalne spotkania z reżyserami, tzw. lekcje kina. Jednym z gości takiego spotkania był Bob Rafelson - poprowadził on wykład, podczas którego wyjawiał tajniki swojej pracy.

Legenda polskiego kina

Legenda polskiego kina. Niezapomniany Kmicic z „Potopu” Hoffmana czy Klucznik Gerwazy z „Pana Tadeusza” Andrzeja Wajdy. Odtwórca wielu innych ról, bo wystąpił przecież w ponad stu filmach polskich i zagranicznych. Daniel Olbrychski.
Wczoraj zobaczyliśmy „Obsługiwałem angielskiego króla”, dziś – „Pociągi pod specjalnym nadzorem”. „Perły na dnie”, „Postrzyżyny” i „Skowronki na uwięzi” jeszcze przed nami. Filmy Jiriego Menzla są niejako znakiem rozpoznawczym tegorocznych Dwóch Brzegów. Sam reżyser jest gościem specjalnym kazimierskiego Festiwalu.
30 maja br. w Kazimierzu Dolnym odbyło się spotkanie organizatorów Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi z mieszkańcami Miasteczka. Gościem specjalnym była Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczny Festiwalu.
Nasz portal jako jeden z patronów medialnych Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI pierwszy podaje Państwu oficjalne informacje na temat tego wydarzenia. Poniżej bezpośrednia relacja z konferencji prasowej odbywającej się w warszawskiej restauracji „Żywiciel”.
Grażyna Torbicka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, autorka programu "Kocham Kino" w TVP2, towarzyszy kazimierskiemu festiwalowi filmowemu niemalże od początku jego istnienia. Udzieliła wywiadu specjalnie dla internautów naszego Portalu.
Pokaż stopkę