Za kolędę dziękujemy!

Skomentuj (1)

- Może kolędę dziś dostaniemy, jak nam nie dadzą, to odejdziemy. I będziemy rozgłaszali, że tu skąpcy, nic nie dali.– śpiewali mali kolędnicy ze szkolnego Koła Caritas działającego przy Gminnym Zespole Szkół, odwiedzając kazimierskich gospodarzy na Górach. Po skończonej kolędzie, gdy zeszli do miasteczka, nie mieli powodów, by rozgłaszać historie o skąpcach. Wręcz przeciwnie.

Śmierć, diabeł, pastuszek i anioły z gwiazdą staropolskim zwyczajem pukali do domów kazimierzaków, tym razem na Górach, witając ich kolędą i składając noworoczne życzenia. Datki zebrane przy tej okazji trafiły do puszki z logo Caritas. Zostaną one przeznaczone na potrzeby dzieci z ubogich rodzin z Gminnego Zespołu Szkół: na zakup podręczników, przyborów szkolnych czy dofinansowanie wycieczek.

Szkolne Koło Caritas działa przy Gminnym Zespole Szkół od 2002 r., angażując się w akcje Caritas Archidiecezji Lubelskiej, takich jak zbiórki pieniędzy, rozprowadzanie świec wigilijnych czy zniczy. Organizuje także własne inicjatywy: loterie fantowe podczas dyskotek szkolnych czy – w okresie karnawału – właśnie kolędowanie. Obecnie pod opieką Doroty Głos, Grażyny Kozieł i Hanny Paruch w kole działa 21 uczniów starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum.

Podczas dzisiejszego kolędowania, które miało miejsce już po raz szósty z rzędu, mali wolontariusze w ciągu zaledwie 3 godzin zebrali 303 zł.

- Za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia Wam życzymy na ten Nowy Rok! – dziękowali za wsparcie swojej działalności mieszkańcom Gór.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę