Z kogutkiem dobroci

zobacz więcej (9)

Na ulicach Kazimierza pojawił się Kogucik Dobroci. Towarzyszące mu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzu zbierają w ten sposób fundusze na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Akcja potrwa do Wielkiego Czwartku.

Pukają od drzwi do drzwi, wyśpiewując wielkanocne życzenia. Za datek dziękują własnoręcznie wykonaną pisanką lub zajączkiem. Kogucik i kurka, zajączek i dwie pisanki, a także trzech krakowiaczków z kogucikiem na patyku wędruje uliczkami Kazimierza. To dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzu Dolnym pod opieką nauczycieli Iwony Pisuli i Iwony Budnik kwestują na rzecz swoich chorych rówieśników w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Wszędzie, gdzie do tej pory zajrzeli, spotkali się z dużą życzliwością i hojnością, na co w dalszym ciągu liczą, bo wesołą gromadkę z barwnym kogucikiem dobroci spotkać będzie można w Kazimierzu jeszcze do Wielkiego Czwartku.

Fot. Iwona Pisula

Skomentuj


Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę