Z kogutkiem dobroci

zobacz więcej (9)

Na ulicach Kazimierza pojawił się Kogucik Dobroci. Towarzyszące mu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzu zbierają w ten sposób fundusze na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Akcja potrwa do Wielkiego Czwartku.

Pukają od drzwi do drzwi, wyśpiewując wielkanocne życzenia. Za datek dziękują własnoręcznie wykonaną pisanką lub zajączkiem. Kogucik i kurka, zajączek i dwie pisanki, a także trzech krakowiaczków z kogucikiem na patyku wędruje uliczkami Kazimierza. To dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzu Dolnym pod opieką nauczycieli Iwony Pisuli i Iwony Budnik kwestują na rzecz swoich chorych rówieśników w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Wszędzie, gdzie do tej pory zajrzeli, spotkali się z dużą życzliwością i hojnością, na co w dalszym ciągu liczą, bo wesołą gromadkę z barwnym kogucikiem dobroci spotkać będzie można w Kazimierzu jeszcze do Wielkiego Czwartku.

Fot. Iwona Pisula

Skomentuj


Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę