Festiwal Filmu i Sztuki na Drugim Brzegu

Janowiecki brzeg, który miał łączyć z kazimierskim prom „Gelderland”, z powodu niskiego stanu Wisły oddalił się o prawie 30 kilometrów. Ale warto się wybrać do Janowca, bo na zamku codziennie od 4 do 11 sierpnia w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi" odbywają się projekcje filmowe i imprezy towarzyszące.
Codziennie o 21.00 można oglądać pokazy filmowe z cyklu "Kocham kino" i pokazy kina offowego.

Dotąd można tam było zobaczyć takie filmy jak “Babel” w reż. Alejandra Gonzalesa, „Między słowami” Sofii Coppoli czy "Good Bye, Lenin!" w reż. Wolfganga Beckera;, który dziś wraz z publicznością kazimierskiego zamku obejrzą w cyklu „Kocham Kino” widzowie telewizyjnej Dwójki.

A przed nami jeszcze:

7 sierpnia - wtorek: Clerks. Sprzedawcy, reż. Kevin Smith; Mistrzowska Szkoła Reżyserii Andrzeja Wajdy

8 sierpnia - środa: Teraz ja, reż. Anna Jadowska; Mistrzowska Szkoła Reżyserii Andrzeja Wajdy

9 sierpnia - czwartek: Malena, reż. Giuseppe Tornatore; Nie panikuj, reż. Bodo Kox

10 sierpnia - piątek: Intermission, reż. John Crowley

Festiwal w Janowcu kończy koncert zespołów Fanfara Zimbrul (Rumunia) oraz Mitch and Mitch (Polska) – w sobotę 11 sierpnia także o godzinie 21.00

Przez cały czas trwania festiwalu można oglądać w kazamacie przybramnej wystawę fotografii Tomasza Sikory, a na łące pod zamkiem - happening Jarosława Koziary – tworzenie IV edycji Land Artu, w Gminnym Ośrodku Kultury zaś - kolekcję fotografii W. Andzelma "Ja syn Stanisława, wnuk Stefana". Znacznie dłużej - bo do 31 października potrwa wystawa fotograficzna "Życie między dwoma brzegami" umieszczona w spichlerzu z Podlodowa na terenie Muzeum Nadwiślańskiego w Janowcu. Oddaje ona klimat życia nad brzegiem Wisły w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego stulecia. Wisła na zdjęciach tętni życiem, a jej nurt nie dzieli, a łączy oba brzegi.

8 sierpnia na placu przed zamkiem w Janowcu pojawi się grupa teatralna Pomost, a 9 sierpnia - formacja breakdance'owa Crazy Twisting Group. W janowieckim kościele 10 sierpnia o godzinie 19.00 z koncertem kameralnym wystąpi Dolce Vita.

Janowiecki brzeg, który miał łączyć z kazimierskim prom „Gelderland” oddalił się o prawie 30 kilometrów. Z powodu niskiego stanu wody w rzece prom nie pływa. Zostaje droga przez Puławy lub przeprawą promową „Serokomla” na wysokości Bochotnicy i Nasiłowa.

Komunikacja Miejska MZK i prywatni przewoźnicy
Z Kazimierza Dolnego można dojechać autobusem Komunikacji Miejskiej do Puław (linia numer 12, 112), następnie przesiadka w Puławach na linię numer 17, 17p lub 117 do Janowca (najlepiej wy-siąść po marketem Kaufland, przejść na drugą stronę ulicy i wsiąść w autobus linii 17, 17p lub 117 do Janowca). Przewidywany czas podróży to około 1,5 godz.
Strona www: www.mzk.pulawy.pl

Samochód osobowy/motocykl (przez Puławy)
Z Kazimierza Dolnego do Puław trasą 824 przez Bochotnicę, Parchatkę, Wostowice. W Puławach ulicą Głęboką, Czartoryskich, dalej w lewo w ulicę Piłsudskiego, trasą numer 12 do miejscowości Góra Puławska, za mostem na Wiśle, w lewo trasą numer 743, po trzech kilometrach w prawo do Janowca. Przewidywany czas podróży 45 min, odległość: 28 km.

Rowerem, motocyklem, samochodem przez prom „Serokomla” w Bochotnicy
Z Kazimierza Dolnego trasą 824 do Bochotnicy, po 5 km skręcamy w lewo do promu „Serokomla” przewożącego na drugą stronę Wisły do Nasiłowa, dalej trasą nad skarpą do Janowca, całkowita odległość ok. 18 km, czas dojazdu 35 min. (nie licząc czasu oczekiwania na przeprawę). Przeprawa trwa ok. 4 min. Telefon: 663 600 016 (bezp. na prom), 603 593 363. Prom pływa w trakcie festiwalu od godz. 8.00 do ok. 2.00 w nocy.

Statkiem, gondolą
Z nabrzeża miejskiego w Kazimierzu Dolnym statkiem żeglugi rzecznej lub gondolą w kierunku Janowca. Statek/gondola cumuje poniżej promu „Gelderland”, następnie pieszo do Janowca 2,5 km, przewidywany czas podróży to ok. 30 min.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę