Aktualności dla "Bartłomiej Michałowski"

To było jedno z ostatnich wydarzeń towarzyszących 14. Festiwalowi Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. 11 Kanał Sztuki przyciągnął rzesze oglądających.

Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Jezus Chrystus, którego rocznicy narodzin katolicy oczekują, przyszedł na świat jako Człowiek daleko stąd, w innym krajobrazie, innej kulturze. Jak dzisiaj wygląda Jego ziemska ojczyzna, pokazuje film Bartłomieja Michałowskiego "Kazimierska Konfraternia Sztuki w Betlejem. 2014", będący zapisem pleneru – pielgrzymki grupy malarzy z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki do Ziemi Świętej w listopadzie 2014 r.

Łączy ich miłość do sztuki i do maleńkiego miasteczka nad Wisłą, które na tyle zawładnęło ich wyobraźnią, że tu tworzą, wystawiają, niektórzy mają tu swoje galerie, pracownie, niektórzy – nawet tu właśnie się osiedlili, znajdując swoją spokojną przystań.  Kazimierska Konfraternia Sztuki świętuje swoje XV lecie.


Dziś mija dokładnie rok od śmierci Daniela Tramecourta – malarza, grafika, rysownika i rzeźbiarza przez wiele lat związanego artystycznie i duchowo z Kazimierzem Dolnym.

Jaką pamiątkę zabrać do domu z Kazimierza? W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się widokówki z limitowanej edycji wydanej przez Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki.

Niełatwo pisać o Andrzeju Siemińskim w formie wspomnienia. Trudno naprawdę uwierzyć w to, że nie spotkamy go już więcej  karmiącego gołębie na Małym Rynku, przy którym mieszkał, czy też spacerującego po uliczkach ukochanego Miasteczka – wspomina Bartłomiej Michałowski z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dziś nad ranem artysta malarz Daniel de Tramecourt, członek Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Pogrzeb odbędzie się w Farze w Kazimierzu Dolnym o godz. 13.00.

Smaki Lubelszczyzny z akcentami kazimierskimi prezentowane będą od 9 do 11 września podczas III Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie. Trzy dni imprezy wypełnią ciekawe warsztaty, interesujące wystawy, dużo zdrowego jedzenia i… dobra muzyka.

Już po raz szósty w Kazimierzu zabrzmią klezmerskie rytmy. Tegoroczna edycja Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej rozpocznie się12 lipca i potrwa 5 dni, kończąc się tradycyjnie galą na rynku. Jakie gwiazdy zabłyszczą pod kazimierskim niebem?

Pokaż stopkę