Filmowe wspomnienie o Danielu Tramecourcie (video)

Skomentuj (4)


Dziś mija dokładnie rok od śmierci Daniela Tramecourta – malarza, grafika, rysownika i rzeźbiarza przez wiele lat związanego artystycznie i duchowo z Kazimierzem Dolnym.

Pochodził z Lublina, był wnukiem ostatniego przedwojennego wojewody lubelskiego Jerzego Albina de Tramecourta. Serce jednak zostawił w Kazimierzu, z którym jako artysta związał się na wiele lat. Był jednym z założycieli Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

- Daniel to była postać dość kontrowersyjna, bo jedni byli nim zachwyceni, a drudzy go nie znosili. Jego pojawienie się w końcu lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku w Kazimierzu ożywiło nieco postkolorystyczny światek kazimierskiej malarii – wspominał Daniela de Tramecourta przed rokiem Krzysztof Raczyński Krzyr.

Teraz w sieci pojawiło się filmowe wspomnienie tego artysty autorstwa Bartłomieja Michałowskiego. Popatrzmy i posłuchajmy.

Zdjęcia i realizacja Bartłomiej Michałowski.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę