Filmowe wspomnienie o Danielu Tramecourcie (video)

Skomentuj (4)


Dziś mija dokładnie rok od śmierci Daniela Tramecourta – malarza, grafika, rysownika i rzeźbiarza przez wiele lat związanego artystycznie i duchowo z Kazimierzem Dolnym.

Pochodził z Lublina, był wnukiem ostatniego przedwojennego wojewody lubelskiego Jerzego Albina de Tramecourta. Serce jednak zostawił w Kazimierzu, z którym jako artysta związał się na wiele lat. Był jednym z założycieli Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

- Daniel to była postać dość kontrowersyjna, bo jedni byli nim zachwyceni, a drudzy go nie znosili. Jego pojawienie się w końcu lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku w Kazimierzu ożywiło nieco postkolorystyczny światek kazimierskiej malarii – wspominał Daniela de Tramecourta przed rokiem Krzysztof Raczyński Krzyr.

Teraz w sieci pojawiło się filmowe wspomnienie tego artysty autorstwa Bartłomieja Michałowskiego. Popatrzmy i posłuchajmy.

Zdjęcia i realizacja Bartłomiej Michałowski.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę