Nie żyje Daniel de Tramecourt

Skomentuj (5)

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dziś nad ranem artysta malarz Daniel de Tramecourt, członek Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Pogrzeb odbędzie się w Farze w Kazimierzu Dolnym o godz. 13.00.

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł 27 stycznia nad ranem Daniel Jerzy de Tramecourt – malarz, grafik, rysownik, rzeźbiarz blisko związany z Kazimierzem, o którym mawiał, że od lat stanowi tło epicentrum jego zainteresowań.

- Był wybitnym malarzem, współzałożycielem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, osobą, która poprzez swoją twórczość i barwną wieloletnią obecność odcisnęła na Kazimierzu niepowtarzalne piętno – mówi Bartłomiej Michałowski artysta z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. – Niemalże do ostatnich swoich dni aktywnie tworzył, dzieląc się z nami swoimi pracami na FB, który dla sparaliżowanego Artysty, nie będącego już w stanie odwiedzać ukochanego Miasteczka, stał się swego rodzaju "murkiem" kazimierskim, gdzie mógł spotykać się i rozmawiać ze znajomymi.

Artysta zmarł w Łodzi, ale do miejsca kazimierskiego powróci – na wieczny spoczynek. Termin pogrzebu nie został jeszcze ustalony.

 

Fot. Bartłomiej Michałowski

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę