Nie żyje Daniel de Tramecourt

Skomentuj (5)

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dziś nad ranem artysta malarz Daniel de Tramecourt, członek Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Pogrzeb odbędzie się w Farze w Kazimierzu Dolnym o godz. 13.00.

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł 27 stycznia nad ranem Daniel Jerzy de Tramecourt – malarz, grafik, rysownik, rzeźbiarz blisko związany z Kazimierzem, o którym mawiał, że od lat stanowi tło epicentrum jego zainteresowań.

- Był wybitnym malarzem, współzałożycielem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, osobą, która poprzez swoją twórczość i barwną wieloletnią obecność odcisnęła na Kazimierzu niepowtarzalne piętno – mówi Bartłomiej Michałowski artysta z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. – Niemalże do ostatnich swoich dni aktywnie tworzył, dzieląc się z nami swoimi pracami na FB, który dla sparaliżowanego Artysty, nie będącego już w stanie odwiedzać ukochanego Miasteczka, stał się swego rodzaju "murkiem" kazimierskim, gdzie mógł spotykać się i rozmawiać ze znajomymi.

Artysta zmarł w Łodzi, ale do miejsca kazimierskiego powróci – na wieczny spoczynek. Termin pogrzebu nie został jeszcze ustalony.

 

Fot. Bartłomiej Michałowski

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę