Nie żyje Daniel de Tramecourt

Skomentuj (5)

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dziś nad ranem artysta malarz Daniel de Tramecourt, członek Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Pogrzeb odbędzie się w Farze w Kazimierzu Dolnym o godz. 13.00.

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł 27 stycznia nad ranem Daniel Jerzy de Tramecourt – malarz, grafik, rysownik, rzeźbiarz blisko związany z Kazimierzem, o którym mawiał, że od lat stanowi tło epicentrum jego zainteresowań.

- Był wybitnym malarzem, współzałożycielem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, osobą, która poprzez swoją twórczość i barwną wieloletnią obecność odcisnęła na Kazimierzu niepowtarzalne piętno – mówi Bartłomiej Michałowski artysta z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. – Niemalże do ostatnich swoich dni aktywnie tworzył, dzieląc się z nami swoimi pracami na FB, który dla sparaliżowanego Artysty, nie będącego już w stanie odwiedzać ukochanego Miasteczka, stał się swego rodzaju "murkiem" kazimierskim, gdzie mógł spotykać się i rozmawiać ze znajomymi.

Artysta zmarł w Łodzi, ale do miejsca kazimierskiego powróci – na wieczny spoczynek. Termin pogrzebu nie został jeszcze ustalony.

 

Fot. Bartłomiej Michałowski

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (5)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę