Zwiedź kazimierską farę bez wychodzenia z domu!

Kazimierską farę co roku odwiedzają tłumy turystów. Położona tuż przy rynku, na wzgórzu przyciąga wzrok spacerujących ludzi i zachwyca, gdy już zdecydujemy się wejść do środka. Obecnie, zwiedzających jest zdecydowanie mniej niż zazwyczaj. Z wiadomych względów. Jeśli chcielibyście odwiedzić kościół farny w Kazimierzu, ale nie macie teraz takiej możliwości, mamy dobrą wiadomość – jest to możliwe bez wychodzenia z domu. W jaki sposób? O tym poniżej.
Przyzwyczailiśmy się do częstych wyjazdów w nowe czy swoje ulubione miejsca. Obecnie jednak, z wiadomych względów, podróżujemy zdecydowanie mniej. A chęć „oderwania” się, choć na chwilę, od naszej codzienności narasta w nas coraz bardziej. Bo zawsze o tej porze roku odwiedzaliśmy dane miejsce czy też tak długo planowaliśmy tą podróż, a w końcu i tak musimy ją odwołać. Na szczęście wiele miejsc możemy zwiedzić wirtualnie. To nie to samo, co spacer po ulubionym mieście czy wizyta w muzeum, ale jednak zawsze jakaś namiastka.

Kazimierz Dolny również możemy odwiedzić wirtualnie – podejrzeć kazimierski rynek na kamerce, zwiedzić muzeum czy obejrzeć z bliskiej odległości każdy detal wnętrza kościoła farnego. Wszystko za sprawą projektu „Kościoły Lubelszczyzny na gigapanoramach” zrealizowanego przez Archidiecezję Lubelską.

Dzięki temu projektowi możemy oglądać piękne zdjęcia ołtarzy, figur i obrazów znajdujących się w zabytkowych świątyniach. Natomiast duże przybliżenie fotografowanych obiektów, pozwala nam zobaczyć szczegóły, które nie są możliwie do dostrzeżenia gołym okiem. Dodatkową atrakcją są bez wątpienia gigapanoramy lotnicze, które umożliwiają dokładne obejrzenie planu całego kompleksu, którego nie jesteśmy w stanie dojrzeć z dołu.

Oprócz Kościoła św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym możemy obejrzeć też m.in. gigapanoramy Kościoła Przemienienia Pańskiego, należącego do zespołu Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie czy Kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i św. Tomasza Apostoła w Piotrawinie.

Gigapanoramy kazimierskiej fary możemy zobaczyć tutaj >>> Jeśli jednak zapragniemy odwiedzić kościół farny na żywo, też jest to możliwe. Kazimierz Dolny nieustannie czeka na turystów.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę